Jak na věc


televizní věž v berlíně

Berlínská televizní věž - ubytování

    Zajímají vás novinky na webu? Sledujte nás a staňte se naším fanouškem na facebooku. Pravidelně se snažíme přidávat zajímavosti, fotky a články o cestování.
    Berlínská televizní věž je přístupná od března do října denně od 9 hodin do půlnoci. Od listopadu do února je otevřeno také denně od 10 do 24 hodin. Vstupné stojí 10,50 EUR pro dospělé a 6,50 EUR pro děti do 16 let. Děti do 3 let mají vstup zdarma. Berlínská televizní věž nabízí také speciální VIP vstupenku, která stojí 18,50 EUR pro dospělé a 10,50 pro děti. Každopádně je vhodné, pokud se sem vydáte, předem si obyčejné či VIP vstupenky zarezervovat, abyste se vyhnuli případným frontám.


Turistické informace a hodnocení destinace

    Berlínská televizní věž byla postavena v letech 1965–1969 Německou demokratickou republikou. Původní výška věže byla 365 m. Po instalaci nové antény v 90. letech 20. století se výška změnila na 368 m. Berlínská televizní věž je tak čtvrtou nejvyšší volně stojící stavbou v Evropě. Nachází se zde pozorovatelna a otáčející se restaurace ve středu koule. Restaurace se otočí jednou za 20 minut. Původně se otáčela jednou za hodinu, ale rychlost byla nejprve zdvojnásobená a poté ztrojnásobená. Několik metrů pod restaurací se ve výšce 204 metrů nachází pozorovatelna. Odtud je za pěkného počasí vidět až do vzdálenosti 42 km od věže. Nahoru se dostanete dvěma výtahy, které vás vyvezou za 40 sekund. Zajímavostí je, že v minulosti sloužila Berlínská televizní věž komunistické propagandě. Bývalá komunistická vláda totiž uvedla, že věž, která převýší věže všech kostelů, je symbolem pokroku vítězícího nad středověkem. Po dostavění se ale ukázalo, že struktura a použitý materiál způsobují, že za jasné

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
8660
cache: 0024:00:00