Jak na věc


tankiste

Tankisté je bezplatná MMO hra online.

    šedozelená verze tankistické uniformy pro posádky útočných děl, zde v provedení pro Waffen SS, zdroj: Bundesarchiv Bild 101III-Gayk-006-07A, Wikimedia, Creative commons, upraveno
    Blůza i kalhoty byly černé barvy. Kromě toho že tato barva dodávala uniformě stylový vzhled, byla také velmi praktická neboť na ní nešly vidět skvrny od oleje. Pod blůzou se nosila většinou šedá košile a černá kravata.
    Původní černá uniforma se během válečných let prakticky nezměnila, spíše vedle ní přibývaly nové vzory a doplňky určené speciálně pro různá období, bojiště nebo jednotky.
    Uniforma byla původně určena pouze pro pobyt vozidle a mimo něj měli tankisté nosit běžný vojenský stejnokroj v barvě polní šedi. Elegantní černá uniforma však byla u tankistů velmi oblíbená a vojáci ji proto velmi často používali i jako uniformu vycházkovou. Není divu, tankisté byly totiž po celou dobu války považováni za armádní elitu. Propaganda je zobrazovala jako novodobé rytíře na ocelových ořích a jistě i proto byli příslušníci tohoto druhu vojska na svoji uniformu pyšní.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00