Jak na věc


taneční sukně na břišní tance

Závěrečný Květinový ples kurzů pro mládež IV.

    Tento taneční kurz navštěvují většinou páry, které absolvovaly předchozí kurzy (není podmínkou). Pokud si chcete zdokonalit všechny tance, vypracovat držení těla k dokonalosti a naučit se efektní figury, přihlašte se do tohoto kurzu.
    Společně s rodinou a bratrem Břetislavem Opltem ml., který později získal oprávnění učitele tance taneční školu spravovali. Po r. 1970 pro velký zájem veřejnosti a po odchodu manželky zakladatele Marie /+2.4.1977/ jsou Břetislavu Opltovi blízcí kolegové – učitelé tance Ing. Petr Unger a ing. Ladislav Vávra, jež též vedou i zájmové kroužky pro předtančení až do úmrtí mistra Oplta /13.5.1985/ a škola pokračuje ve výuce s mistry tance Břetislavem Opltem s Marcelou Obrdovou a Ing. Ladislavem Vávrou s chotí. Od 1.1.1993 neboli v samostatné ČR se OTŠ opět stává rodinnou firmou a spolupracuje s celou řadou trenérů a tanečních mistrů a za celou dlouhou 85letou činnost přivedla k tanci bezmála 200.000 žáků.


Taneční škola Ing. Františka Vyskočila

    Ti, kteří si nejsou v koordinaci tanečního pohybu tak jistí a hlásí se do tanečních kurzů poprvé, by měli zvolit taneční školy s menším počtem párů. Pro některé taneční páry je také někdy stresující přijít vůbec na první hodinu. Jejich obavy z toho, že tam budou nejstarší, že je někdo z ostatních párů bude pozorovat, jak jim to nejde a podobně, se brzy rozplynou, protože každý z párů na parketu má svých starostí dost a dost, natož, aby se staral ještě o druhé. Taková taneční škola se neliší v obsahu výuky, ale v neustálém kontaktu lektora s tanečními páry. Báječné na takové taneční škole je, že si tančící nemají šanci zafixovat chyby. Oba lektoři, většinou absolventi odborné školy pro výuku společenského tance, bedlivě sledují jednotlivé tančící a při případných chybách jsou okamžitě k dispozici.
    Velkou výhodou našich tanečních kurzů je, že naše lekce trvají 2x60 minut s 15 minutovou přestávkou. Tím získáváte na každé lekci 15 minut navíc oproti jiným tanečním školám.
    V neděli 27. ledna se od 16.00 do 19.00 a poté od 19.30 do 22.30 hodin koná první maškarních bálů kurzů pro mládež. Více informací k programu a prodeji vstupenek najdete v této pozvánce.
    V tomto kurzu se předpokládají základní znalosti tanců vyučovaných v kurzu pro začátečníky. Prohloubíme si zde znalosti v jednotlivých tancích a rozšíříme počet figur do každého tance. Mimo jiné procvičíme více tango a quickstep.
    V tomto kurzu se mimo opakování všech naučených tanců zaměřujeme na základní taneční kroky slowfoxtrotu (pomalejší varianta foxtrotu, v Českých zemích nazývaná častěji slowfox). Výuka je rozšířena o náročnější figury do všech tanců.


Závěrečný Květinový ples kurzů pro mládež II.

    Opltova taneční škola byla od r.1932 rodinná firma, na které se později podílela i manželka zakladatele Marie Opltová, synové Ing. Karel Oplt a Břetislav Oplt ml. a v sále Metro sestra zakladatele Jarmila Dražilová s manželem Antonínem. Zpočátku bylo vše v řízení Břetislava Oplta, ale od r.1957 byla taneční škola pod patronací ZV ROH Chirana – jinak to prostě nešlo, neboť Obvodním kulturním domům / OKD / prvorepublikový učitel tance ideově nevyhovoval. Po emigraci pana Stanislava Votruby v r. 1969 do USA převzal vedení pod patronací ZV ROH Chirany, zastoupené ing. Václavem Králem, syn Karel Oplt t.č. student VŠ FSI .
    Opltova taneční škola od 1.1.2017 přerušuje svoji činnost. Na této stránce Vás ve vzpomínkách provedeme celou její zajímavou historií od  počátku činnosti jejího zakladatele tanečního mistra Břetislava Oplta. Poslední desetiletí ve fotografii z kurzů v sálech hotelu Legie a ve Sladkovského sále Obecního domu si můžete prohlédnou na http://ots.rajce.idnes.cz/ . Další  zajímavosti včetně  historie  najdete na odkazech.
    V roce 2017 se završilo 85 let plynulého působení Opltovy taneční školy. Je to již jen vzpomínání na celou dlouhou činnost, a proto mi dovolte, abych se nad touto dlouhou poutí zamyslel a seznámil Vás s problematikou klasické prvorepublikové prosperující školy, která si prošla mnoha úskalími války, revolucí, dvojí okupací a komunistickým režimem, aby se se dočkala od 1.1.1993 návratu k činnosti tak, jak tuto školu provozoval její zakladatel mistr Břetislav Oplt.


Taneční obuv tréninková - pánská - SUPADANCE

    V tomto tanečního kurzu se vyučují základní kroky standardních tanců, latinsko-amerických tanců a kolových tanců. Do každého tance se naučíte 2-3 jednoduché figury. Tento kurz je vhodný pro začátečníky a "věčné" začátečníky.
    Jedna z takových škol je právě naše Taneční škola Vyskočil, která je zaměřená pro výuku dospělé veřejnosti ve čtyřech úrovních výuky. V těchto tanečních kurzech se naučí žáci od jednoduchých základních kroků až po složitější sestavy figur. Není to však klub pro výuku soutěžního tance. Pokud se chce někdo věnovat společenskému tanci více, je nutno tomu věnovat mnoho hodin týdně pod vedením trenéra. Tanec nelze jednoduše okoukat z videa a potom jenom slepě napodobovat bez hlubších znalostí techniky pohybu. Pro společenský tanec je potřeba také určité tělesné zdatnosti, aby pár byl schopen absolvovat i několikahodinový trénink. Z pouhého napodobování soutěžního tance vznikají potom někdy "zajímavé" taneční kreace.


Taneční obuv tréninková - dámská - SUPADANCE

    Výběr taneční školy je velmi důležitý vzhledem k individuálnímu potenciálu každého tanečníka. Atraktivní sál pro taneční kurzy , kde se sejde 50-60 tanečních párů na hodině, zvučné jméno taneční školy, bohatá reklama. To může být zajímavé a lákavé pro zdatné taneční páry, které snadno vnímají pohyb , prošly už několika tanečními kurzy a nepotřebují pomoc učitelů a asistentů taneční školy.
    Supadance nabité těmi nejlepšími vlastnostmi, jako je vynikající měkkost, ohebnost, kvalitně tvarované stélky podpírající klenbu nohy a výborné usazení podpatku vám umožní naplno ukázat vaše taneční schopnosti.
    Některé páry při rozhodování o tom, do kterého stupně výuky se přihlásí, volí raději ten vyšší stupeň v domnění, že základy už dávno znají. Zklamání však nastane v okamžiku, kdy mají na první hodině zatančit základní kroky všech tanců a jednoduché figury k tomu. Nakonec uznají, že je výhodnější absolvovat v tomto případě kurzy od základní úrovně, aby si všechny základy znovu v klidu procvičili, případně oživili vzpomínky na první taneční bez stresu a vše si dobře zažili.
    Budete mile překvapeni, že společenský tanec je příjemná a smysluplná činnost, při které se dokážete dobře odreagovat od každodenního stresu a starostí.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00