Jak na věc


třebonská pánev

40 let CHKO Třeboňsko (1979-2019)

    Třeboňsko je jedna z mála CHKO vyhlášených v rovinaté krajině po staletí kultivované člověkem. Přesto se zde zachovaly mimořádně cenné přírodní hodnoty. Na mnoha místech lze dosud hovořit o harmonické krajině, kde jsou lidské aktivity v určité rovnováze s přírodou. Proto je Třeboňsko vyhlášeno i jednou ze šesti českých biosférických rezervací programu Člověk a biosféra (MAB) UNESCO (od roku 1977).
    Už známe termíny některých kulturních akcí, které se budou konat třeba při té váší dovolené v Třeboni.
    Třeboňsko je krajem stovky rybníků. Vždyť zde najdete i největší český rybník Rožmberk. Každoročně probíhají v podzimních měsících výlovy vybraných rybníků, které jsou určeny pro veřejnost.
    Přijeďte si odpočinout na prodloužený víkend nebo na pár dní do Třeboně. Připravili jsme pro vás pobytové balíčky na prodloužený víkend nebo celý týden.
    Vítejte v krajině stříbřitých rybníků, tajuplných blat, písečných dun, hlubokých lesů, dubových alejí, malebných sídel a samot. V srdci krajiny dvojího nebe, v historickém centru města Třeboně, je od roku 2010 v provozu Dům přírody Třeboňska.


Historicko-naučná stezka Pamětí Vitorazska

    Oblast je významná z hlediska ochrany řady ohrožených obratlovců, např. vydry říční a orla mořského. Vyvážená přírodní složka krajiny je na Třeboňsku vhodně doplňována poměrně řídkým osídlením a zachovalou unikátní architekturou historických měst (městská památková rezervace Třeboň) a vesnic. Přírodní i kulturní faktory tak vytvářejí z Třeboňska území mimořádné v evropském kontextu a dávají mu i vysoký rekreační potenciál. V oblasti je tradičně soustředěn výzkum ekologie mokřadů (Botanický ústav AV ČR), v poslední době bylo Třeboňsko zařazeno do mezinárodní sítě území dlouhodobého ekologického výzkumu (ILTER).
    Tip na cyklostezku: Příjemný jednodenní výlet vede skrz lesy a několika rybníků položených na klidných místech – kolem dokola nejsevernějšího města Rakouska - Litschau.
    Za hranicemi Třeboňska, přesto stále blízko, můžete navštívit spoustu historických a přírodních zajímavostí.
    Expozici Třeboňska najdete na Třeboňském zámku. Vchod určitě přehlédnete, u vstupu je naistalovaný vodopád, který je tvořen původními, až 200 let starými výpustními rourami z největšího rybníka u nás - Rožmberka.
    Je opravdu na co se těšit, tak neváhejte a vstupte do domu přírody. Tak neváhejte a rezervujte si ubytování v našem penzionu na Třeboňsku.
    Třeboňsko je známou chráněnou krajinnou oblastí, která byla vyhlášena v rovinaté krajině po staletí kultivované člověkem. Rovněž je zařazeno do sítě biosférických rezervací UNESCO.


Festival Okolo Třeboně 2019 - KONCERTY

    Návštěvníci Třeboňska zde poznají významné historické památky. Ty nejdůležitější se nacházejí v třeboňské "metropoli" - ve městě Třeboň. Historické jádro Třeboně bylo prohlášeno městskou památkovou rezervací. V okolních malebných vesničkách se zachovala původní lidová architektura, zejména svébytné selské baroko.
    Užijte si skvělý romantický pobyt pro dva v romantickém městě Třeboň. Nabízíme Vám ničím nerušený romantické ubytování na klidném místě, v romantickém penzionu Říše obklopený přírodou, lesy a rybníky.
    Před velikonočním víkendem mají děti a studenti 2 dny prázdniny, ty vycházejí na čtvrtek a pátek. Velký Pátek se stal navíc i státním svátkem, takže si Velikonoce prodloužíme o jeden den navíc!
    Další historické památky se nacházejí ve obcích a vesničkách na Třeboňsku. Jde předvším o kostelíky, statky a usedlosti.
    Návštěvnické středisko chráněné krajinné oblasti a biosférické rezervace Třeboňsko poskytuje informace o přírodě, naučných stezkách a turistických zajímavostech zdejší krajiny.
    Krajina Třeboňska je protkána jedinečnou sítí rybníků a umělých vodních kanálů. Poměrně řídké osídlení celé oblasti a zachovalá architektura historických měst a vesnic řadí Třeboňsko mezi nejkrásnější oblasti jižních Čech a celé České republiky.


NOVÉ rodinné APARTMÁNY v penzionu

    Na Třeboňsku jsou dvě významné rybniční soustavy. Jednotlivé rybníky jsou děleny pouze hrázemi, po který se můžete projít a vidět opravdu krásný pohled.
    K dobré dovolené určitě patří i dobrá zábava. Zde si můžete prohlédnout termíny nejnavštěvovanějších kulturních akcí, které se budou konat v roce 2019. Věříme, že vám pomohou v rozhodnutí, kdy přijet do Třeboně.
    Ubytování v našem penzionu v Třeboni je ideální pro rodiny s dětmi, turisty a cyklisty, kteří na Třeboňsku plánují aktivní dovolenou. Nabízíme také ubytování pro lázeňské hosty, pro firmy a firemní akce a teabuilding ale i výhodné ubytování pro seniory. Ubytování u nás najdete po celý rok, i zimě pro Vás máme připravené vyhřáté pokoje.
    Ve stálé expozici s názvem „Krajina a lidé“ můžete nahlédnout do historie přírody a krajiny Třeboňska a vyzkoušet zábavně-naučné aktivity pro malé i velké.


Dovolená a ubytování v Třeboni pro rodiny s dětmi

    Třeboňsko je jako stvořené pro báječnou dovolenou. Na své si přijdou milovníci přírody, rybaření, vyznavači pěsí i cykloturistiky i znalci památek. Také požitkáři, kteří rádi hýčkají svá těla, mohou využít wellness služeb dvou vyhlášených lázeňských domů - lázní Aurora a Bertinných lázní. Celou oblast protínají vodácké trasy přístupné i méně zdatným vodákům.
    Třeboň je městem lázeňským a městem velmi kulturním. Především v letních měsících nabízí opravdu bohatou nabídku nejrůznějších festivalů, koncertů, divadelních představení, promítání kina (i venkovní) a zajímavých prohlídek.
    Penziony najdete 50 m od rybníka Hejtman, v klidné a tiché části, v těsné blízkosti zámeckého parku.
    Např. vesničky Ponědrážka, Lutová, Kojákovice, Bošilec mají chráněné vesnické zóny. V obci Kojákovice najdete zajímavé venkovské muzeum, věnované tradičním jihočeským řemeslům a emigraci do USA.
    Dům přírody Třeboňska najdete v prostorách Státního zámku Třeboň. Na jeho vchod vás upozorní jezírko s dřevěným vodním prvkem "Stará a Nová řeka". Od května do září máme otevřeno denně od 10 do 18 hodin.
    Právě nyní je čas naplánovat si letní dovolenou 2019. Pokud se rozhodnete pro Třeboň, rádi vás přivítáme v našem penzionu U Třeboňského kola.


Rezervace pobytu v penzionu Říše

    K nejcennějším biotopům Třeboňska patří rozsáhlá přechodová rašeliniště se zachovalými rostlinnými společenstvy (blatkové bory) a na ně vázanou faunou bezobratlých. Zachovány zůstaly z velké části i původní meandrující toky řek (např. Lužnice) s pravidelně zaplavovanými nivami a zbytky lužních lesů i extrémně suché lokality vátých písků. Jsou tu vyhlášeny dva mokřady mezinárodního významu chráněné Ramsarskou konvencí (Třeboňské rybníky, Třeboňská rašeliniště).
    Nejvýznamnější památky Třeboňska najdete vě městě Třeboň, v jeho centru. Jsou to Státní zámek Třeboň, areál augustiánského kláštera s kostelem Panny Marie Královny a sv. Jiljí, malebné třeboňské náměstí s renesančními a barokními domy či městské brány. Podrobné informace jsem pro Vás připravili zde >>
    Naše ubytování v penzionech jsou vzdálené od hranic s Rakouskem necelé 4 km. Nabízí se proto spoustu tipů na výlety, vyrazit můžete na kolech krásnou přírodou nebo i autem. Několik tipů jsme pro Vás zde připravili >>


Pro firmy a skupiny, teambuiding, školení

    Na utváření krajiny Třeboňska se člověk podílel již od 12. století, a to zejména úpravami vodních poměrů původní močálovité krajiny, jejichž výsledkem je důmyslná síť umělých stok (například Zlatá stoka, Nová řeka) a množství rybníků, které dělají z Třeboňska centrum českého rybníkářství (celkem 460 rybníků). Rozsáhlé rybniční soustavy s druhotně vytvořenými litorálními společenstvy se staly evropsky významným hnízdištěm i migrační zastávkou vodního ptactva. Oblast vyniká bohatostí mokřadní a vodní vegetace.
    Expozici tvoří 6 tématicky zaměřených místností, které jsou vybaveny videopanely. Na každé obrazovce si pak sami můžete pustit krátké tématické filmy, které se vztahují k dané místnosti.Ve všech místnostech najdete historické voskové figuríny.
    Festival Okolo Třeboně patří mezi tradiční festivaly u nás. Nenechte si ho ujít a přijeďte k nám do Třeboně, kde léto začíná dříve.
    Velkou zajímavostí je Buškův hamr, který patří k nejstarším technickým památkám v Čechách. Už ve 14. století na jeho místě stával kostní mlýn, který byl zařízením velice užitečný, protože z kostí připravoval surovinu pro trhovosvinenské mydláře.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00