Jak na věc


syndrom neklidných nohou diagnostika

Syndrom neklidných nohou: kniha o diagnostice a terapii

     Někdy léčení základní onemocnění, jako je nedostatek železa nebo periferní neuropatie, což značně zmírňuje příznaky syndromu neklidných nohou. Korekce nedostatku železa může zahrnovat účast doplňky železa. Nicméně dostávat doplňky železa pouze s lékařským dohledem, a poté, co váš lékař kontrolovat váš krevní hladina železa.
     Lékaři diagnostice RLS při poslechu vašeho popisu příznaků a rozhovor s tebou o své zdravotní historii. Chcete-li být diagnostikován s RLS, musí splňovat čtyři kritéria stanovená Mezinárodní syndrom neklidných nohou Skupina studia:
     RLS je zpravidla dlouhodobý stav. Život s RLS zahrnuje vývoj strategie zvládání, které pracují pro vás. Syndrom neklidných nohou Foundation doporučuje tyto přístupy:
     Někdy se zdá, že pocity vzdorovat popis. Postižení lidé obvykle nepopisují stav jako svalové křeče nebo znecitlivění. Oni dělají, nicméně, důsledně popsat touhu přesunout nebo řešit své nohy.
     Většina léků předepsaných k léčbě RLS se nedoporučuje pro těhotné ženy. Místo toho může lékař doporučit self-care techniky ke zmírnění příznaků. Nicméně, v případě, že pocity jsou velmi nepříjemné, během posledního trimestru, může lékař schválit použití proti bolesti.


Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

     Léky k léčbě Parkinsonovy choroby. Tyto léky snižují množství pohybu v nohou ovlivněním hladiny dopaminu chemický posel ve vašem mozku. Dva léky, ropinirol (Requip) a pramipexol (Mirapex), jsou schváleny pro potraviny a léčiva pro léčbu středně těžké až těžké RLS.
     Vzhledem k tomu, syndrom neklidných nohou je někdy způsobeno podkladové nedostatkem výživy, může s doplňky k odstranění nedostatku zlepšit vaše příznaky. Váš lékař může provést krevní testy určit nutriční nedostatky a dá vám dobrý pocit z nichž doplňky mohou pomoci.
     Kromě toho může Váš lékař vás odkázat specialistou spánku pro další hodnocení. To může vyžadovat, abyste zůstali přes noc při spánku klinice, kde lékaři mohou studovat své spánkové návyky úzce a zkontrolujte, zda noha záškuby (periodických pohybů končetin) během spánku - možný znamení RLS. Nicméně, diagnóza RLS obvykle nevyžaduje spánek studie.
     Váš lékař může také říct, zda některé potravinové doplňky mohou interferovat s tím, jak vaše léky na předpis, pracovat nebo mohou představovat zdravotní riziko pro vás.


Životní styl a domácí opravné prostředky

    Knihu vydalo v edici Farmakoterapie pro praxi nakladatelství Maxdorf. Syndrom neklidných nohou (RLS, restless legs syndrome) má v Evropě prevalenci kolem 10%, ale jen malá část nemocných je diagnostikována. Pro tento syndrom existuje efektivní symptomatická terapie, přitom většina nemocných žádnou léčbu nemá a někteří užívají neadekvátní léky. V nedávné době se objevila řada průlomových objevů, pokud jde o patafyziologii, klinické projevy i léčbu RLS. Významným faktorem při vzniku RLS je genetická zátěž (u cca 50% případů). Podkladem choroby je mj. porucha dopaminergní transmise v bazálních gangliích mozku a v míše. RLS existuje i jako sekundární porucha např. při Parkinsonově chorobě. V léčbě se používá několik skupin léčiv, v současné době zaujímají přední místo agonisté dopaminu, např. bromokriptin, pergolid, ropinirol, pramipexol.Kniha prof. Šonky přehledně a koncentrovaně uvádí všechna důležitá fakta o RLS. Jde o velmi přínosnou publikaci o problému, o kterém se málo ví a proto ji
     Léky terapie Některé léky na předpis, z nichž většina byly vyvinuty k léčbě jiných onemocnění, jsou k dispozici ke snížení neklid v nohou. Mezi ně patří:
    Prof.MUDr.K.Šonka,DrSc.: "Syndrom neklidných nohou". Maxdorf 2006, 90 str., edice Farmakoterapie pro praxi / Sv. 13. Editor: Jan Hugo. ISBN: 80-7345-090-9. Formát: 110 × 190 mm, brož. Cena: 195 Kč.
     Těhotenství Těhotenství nebo hormonální změny mohou dočasně zhoršit příznaky RLS. Některé ženy mají RLS poprvé v průběhu těhotenství, a to zejména během posledního trimestru. Nicméně, pro většinu z těchto příznaků, ženy a symptomy obvykle rychle zmizí po porodu.
     Pokud krevní testy ukazují, že máte nedostatek některé z následujících živin, může lékař doporučit užívání doplňků stravy jako součást léčebného plánu:
    Pokud osoba, která odborníkem není, vstoupí na tyto webové stránky určené odborníkům, riskuje tím nesprávné porozumění obsahu těchto stránek a z toho plynoucí rizika (např. neindikované použití léku apod.).


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00