Jak na věc


svobodová ilona

BYLI JSME U TOHO: Ilona Svobodová má další tetování! Neuvěříte, kdo jí ho tetoval!

    Ilona Svobodová je česká herečka, manželka hudebního skladatele Petra Skoumala. Dříve hrála často v televizních pohádkách pro děti, nyní hraje Jitku Farskou v seriálu Ulice. Dabovala v mnoha filmech jako Číslo 5 žije nebo Nekonečný příběh 2.
    Krásné herečky, které pravidelně vídáte ve svých oblíbených seriálech, se tentokrát ocitly v poněkud netradičních rolích. Prošly se totiž po mole jako modelky a skutečně to zvládly jako naprosté profesionálky. V maskérně už ale holky tak sebejistě nepůsobily! Podívejte se, z čeho měly největší strach!
    Tento článek je licencován za podmínek GNU Free Documentation License. Používá materiál z článku „Ilona Svobodová“ na Wikipedii Ochrana osobních údajů


Ilona Svobodová - Herecká filmografie z ČSFD.cz

    Při studiu na konzervatoři natočila řadu televizních inscenací i filmů, točila s režiséry Vláčilem (Hadí jed), Jirešem, Rychmanem, Vávrou... Od pátého ročníku hostovala v Realistickém divadle, kde po absolutoriu získala angažmá. Zažila dnes již legendární éru, kdy tu za ředitelování Zdeňka Buchvaldka pracovali režiséři Pistorius, Glanc, Palouš, později M. Krobot, hereckými partnery jí byli Adamíra, Besser, Sklenčka, Vinklář, Štěpničková, Dítětová... Příznivou konstelaci sil narušila nečekaná úmrtí několika kolegů, noví lidé přišli, jiní odešli. Po čtrnácti letech odešla také, aby se po roce na volné noze stala členkou nově vzniklého souboru Divadla v Dlouhé.
    Ilona Svobodová svůj život nefláká. Představitelka Jitky Farské ze seriálu Ulice žije naplno, víc než kdy dřív a je zářným příkladem toho, že život po padesátce navzdory ztrátám ani zdaleka nekončí. Naopak, Ilona jako by po padesátce rozkvetla. Pořídila si tetování, brázdí sjezdovky na snowboardu, chodí na hodiny angličtiny a francouzštiny a začala nosit krátké sukně.
    Posléze jí byly nabídnuty další menší role v televizních inscenacích a filmech. Po skončení konzervatoře nastoupila Ilona Svobodová do Realistického divadla Zdeňka Nejedlého. To v roce 1996 opustila a stala se členkou souboru Divadla v Dlouhé. Krom toho začala hostovat i na dalších pražských divadelních scénách.
    Herce z oblíbeného seriálu Ulice potkáváte na televizních obrazovkách každý všední den. Možná vás ale překvapí, odkud původně pocházejí. Někteří ani nejsou z České republiky!


Vondráčková vysvětluje tajný let do Kanady: On mě k tomu ...

    Prvním manželem Ilony Svobodové byl herec a dabér Gustav Bubník, s nímž má dceru Adélu, druhým až do své smrti 28. září 2014 hudebník Petr Skoumal. Kromě dcery Adély má herečka ještě syna Filipa.
    Ilona Svobodová, kterou známe především jako majitelku kadeřnictví Jitku Farskou z Ulice, je v soukromém životě opravdu živel! Měli jsme možnost si s ní skvěle zacvičit a jedna štastná fanynka se s ní nyní setká v ateliérech Ulice. Kdo to bude?
    Herečka Ilona Svobodová (56) představitelka Jitky Farské ze seriálu Ulice nám prozradila a vzala na trénink pilates se svoji trenérkou. Jak sama trenérka říká "pilates je o tom, že pracuji s váhou celého těla, zapojují se krásně svaly v celém těle". Pojďte si zacvičit s námi.
    RSS kanály serverů CZECH NEWS CENTER a.s. lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření RSS kanálů těchto serverů je možné pouze s předchozím písemným souhlasem jejich provozovatele.


Vondráčková vysvětluje tajný let do Kanady: On mě k tomu ...

    Ilona Svobodová život nefláká. A jestli něco neřeší, je to věk. K padesátinám si nadělila instruktora snowboardu a také první tetování. Během dalších šesti let se na jejím těle objevily další tři obrázky. Ten poslední je starý jen pár dní a my jsme jako jediní byli u toho, když vznikal. A to se budete divit, kdo Iloně tohle tetování na kůži vybarvil…
    Ve filmu Oldřich a Božena režiséra Otakara Vávry, který se natáčel v roce 1984, odhodila hvězda seriálu Ulice Ilona Svobodová zábrany i svršky a ukázala prsa v celé své kráse. Pohled na obnaženou herečku, které v té době bylo pouhých 24 let, určitě potěšil oko nejednoho diváka.
    K umělecké dráze Ilona Svobodová směřovala již od dětství. Hrála na klavír, tančila, zpívala a navštěvovala dramatický kroužek. Po základní škole proto její kroky směřovaly na pražskou Státní konzervatoř. Už jako studentka dostala možnost zahrát si ve filmu po boku hereckého velikána Josefa Vinkláře v dramatu Hadí jed (1981).
    Je známá z mnoha filmů. Např. v českém zpracování Tří mušketýrů si po boku Jiřího Krampola, Viktora Preisse, Aloise Švehlíka, Jana Čenského, Petra Kostky a Hany Maciuchové zahrála půvabnou paní Bonacieux. Ze seriálů Ilonu Svobodovou nejvíce proslavila role Jitky Farské v oblíbené Ulici, kde jí manžela ztvárnil Ondřej Pavelka.


Osobité obrazy i poezie! Děti Ilony Svobodové se prosazují v umělecké branži

    Ilona Svobodová, představitelka Jitky Farské z Ulice, prozradila, jakou roli sehraje ve vztahu Gábiny a Aleše. A jak to nyní se zamilovaným párem bude?
    Představitelé oblíbených postav ze seriálu Ulice prozradili, jak tráví vánoční svátky. Uhodnete, kdo z nich Vánoce tráví u moře a kdo je pravidelně úplně ruší?
    Zatímco v seriálu Ulice prožívá Jitka Farská zřejmě největší rebélii svého života, když na tajňačku randí se svým bývalým manželem Oldou, její představitelka Ilona Svobodová (56) je úplně jiný kalibr....


Dcera Tomáše Řepky zesměšňuje Kristelovou: Když se povaha ...

    Jako správné aktivní dítě trávila Ilona Svobodová volný čas v řadě zájmových kroužků - chodila do kroužku dramatického i výtvarného, na gymnastiku, hrála na klavír a zpívala, věnovala se tanci. Logickým spojením všech aktivit se pro ni stalo divadlo, které hodlala řádně studovat na vysoké škole, po maturitě na gymnáziu. Z důvodů, které nijak nesouvisely s prospěchem, se však na žádnou střední školu nemohla dostat. V období mezi přijímacími zkouškami studovala jazyky, složila státnici z psaní na stroji a těsnopisu, ale slibná kariéra sekretářky ji nakonec přece jen minula. Rezignovala na všeobecné střední vzdělání a přihlásila se rovnou na konzeratoř, kam ji přijali.
    Máme pro vás další sérii (ne)povedených klapek z Ulice, které vás určitě pobaví. Jak to vypadá na place, když herci nemají své dny, anebo naopak, když mají roupy? Smíchy lehnou nejen kolegové, ale i celý štáb. Pobavte se nyní také vy při sledování tohoto videa.


Herečka Ilona Svobodová promluvila o těžké životní etapě. Proč chtěla se vším skončit?

    Mezitím se dvakrát vdala a přivedla na svět dvě děti, které podstatným způsobem proměnily její pohled na život a hierarchii hodnot. Ve chvíli, kdy se rozhodla mít děti, se zároveň rozhodla omezit svou profesionální, zejména mimodivadelní kariéru, a dnes velmi váží, kterou nabídku přijmout, či o kterou příležitost se vůbec ucházet. Její hlas má většina z nás spojený s několika nějvětšími mrchami zahraničních filmů a seriálů („Hele, Amanda, slyšela kolem sebe během dovolené). Za role v dabingu byla nominovaná také na Cenu Týtý. Ilona Svobodová ráda vaří, peče, jí a pije dobré víno. Proto také dává přednost francouzské a italské kuchyni, v níž vedle vína uplatní i čerstvé koření, které si pro tento účel pěstuje, zatímco její manžel Petr Skoumal se zdokonaluje v přípravě orientálních jídel. Ilona byla jednou z prvních žen, které přijaly nabídku na živý internetový rozhovor v Čapkově odpoledni, pořádaném internetovým časopisem Scena.cz. Od té doby si pořídila internet i domů a stala s
    V seriálu Ulice je vidíte v civilu, jak řeší běžné každodenní radosti i starosti. I ony se ale umí krásně upravit a bavit se! Na přehlídkovém molu mohou konkurovat modelkám!
    CZECH NEWS CENTER a.s. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
    Ilonu Svobodovou vídáte v Ulici již přes jedenáct let jako Jitku Farskou. Tušili jste, že sympatická herečka má už dvě dospělé děti, které se věnují umění?
    Svobodová byla opravdová kráska. Ani s věkem o půvab ale nepřišla. Pořád se udržuje ve formě a že jí táhne na šedesát, by jí určitě nikdo nehádal.
    Ilona Svobodová se zařadila mezi nejobsazovanější dabingové herečky. Svůj hlas propůjčila hvězdám, jako jsou Michelle Pfeiffer, Sharon Stone či Demi Moore. Práce v dabingu jí také vynesla nominaci na cenu Týtý.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00