Jak na věc


strasbourg airport

Všeobecné platební a storno podmínky

    V katedrále také naleznete orloj a soustavu zvonů, která je jedinou svého druhu v Evropě – každý z dvaceti zvonů je jinak naladěný, aby dohromady spolu tvořily harmonii. A v neposlední řadě. Prohlídka katedrály je zadarmo, pokud ovšem budete chtít komentovanou prohlídku, něco málo si zaplatíte.
    Kromě vánočních trhů, které se rozpínají snad po celém Štrasburku, určitě neminete pozdně gotickou katedrálu Notre-Dame (ano, nejen v Paříži narazíte na Notre-Dame), která se nachází v historické části města Grande Île (neboli Velký ostrov). Když se totiž podíváte na mapu Štrasburku, zjistíte, že centrum města tvoří opravdu jakýsi ostrůvek ohraničený dvěma ramenama řeky Ill. Katedrálu si určitě nenechejte ujít.
    Já jsem měla tu možnost navštívit toto sympatické město v rámci akce #kreativnibus, kterou pořádala europoslankyně Martina Dlabajová. Tímto bych chtěla jí i celému jejímu týmu moc poděkovat za možnost strávit pár předvánočních dnů ve Štrasburku, hlavním městě Vánoc.


DPH a městské/turistické poplatky

    Dokovací stanice pro iPod, Fén, Klimatizace, Koberec, Koupelna, Minibar, Patio, Placené programy, Přezůvky, Psací stůl, Rádio, Rychlovarná konvice, Satelitní programy, Sejf na laptop, Služba probuzení, Telefon, Toaleta, Toaletní potřeby zdarma, Topení, Trezor, TV s plochou obrazovkou, Vana, Výhled do zahrady, Výhled na město, Župan, Zvuková izolace
    Budík, Čajová konvice/Kávovar, Dokovací stanice pro iPod, Fén, Kávovar, Klimatizace, Koberec, Koupelna, Minibar, Možnost propojení pokojů, Placené programy, Přezůvky, Psací stůl, Rádio, Satelitní programy, Sejf na laptop, Služba buzení/Budík, Telefon, Toaleta, Toaletní potřeby zdarma, Topení, TV s plochou obrazovkou, Vana, Vana nebo sprcha, Výhled na město, Župan, Zvuková izolace
    Další tzv. must-see (nebo jak by řekli Francouzi destination incontournable) je malebná čtvrt La Petite France (Malá Francie). Tato malebná čtvrt s hrázděnými domy, která se nachází jižně od čtvrti Grande Île patří do světového dědictví UNESCO. Při procházce klikatými uličkami, a nad četnými vodními kanály máte kolikrát dojem, jako byste nebyli ve Francii, ale v Benátkách. Název čtvrti se odvíjí od hospice, který zde byl vystavěn v 15. století pro vojáky vracející se z Itálie šířící syfilis, takzvanou francouzskou nemoc.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00