Jak na věc


starší lidový tanec

3 módní influencerky, které už oslavily padesáté narozeniny

    Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.


Únorové Must Have ve smyslu zdraví a bio kosmetiky!

    O vztazích ve vůdčí dvojici Starší – Golonka vypovídá mnohé citát na sousední straně. V knize Golonkových vzpomínek na něj navazuje už ne ryze sportovní poznatek: „Je to známe, v osobnom živote sme spolu nevychádzali. Máme celkom rozdielne povahy, naše názory sa diametrálne odlišovali, ale na ľade sme boli ako bratia.“ Když se dva lidé sejdou ke společnému úkolu, nemusí se právě milovat. V hokeji plně stačí, když jeden druhého plně respektují, jeden za druhým za všech okolností stojí a oba nemají na mysli nic jiného, než týmový cíl. Jak rozhodnout dilema, zda byl Ján Starší lepší hráč či trenér? V té druhé roli se stal dvakrát mistrem světa, ale výsledky bývají ovlivněny souběhem okolností. Jeho hráčské generaci stály v cestě ke světovému vrcholu objektivní okolnosti, kořenící v prvních letech po únorovém převratu v roce 1948. Zůstaňme u charakteristiky trenéra, jak ho viděl kapitán mužstva světových šampionů František Pospíšil: „Byl většinou veselý, působil bezstarostně, uklidňoval. S
    Rozzářené oči plné neutuchajícího nadšení čekají na všechny, kteří objeví nálož kvalitní kosmetiky Elizabeth Arden v jejich ohromující dárkové kazetě World Of Color.
    Vlastně měl všechny vlastnosti ideálního centra: vysoký, dlouhé ruce, přehled o dění po celém ledě, smysl pro kombinaci… Jakýmsi instinktem ho ale vždy znovu postavili spíše na pravé křídlo. Udělal to i Zábrodský, a ten měl už ze své osobní zkušenosti na střední útočníky náramný čich, stejně se rozhodl Laco Horský ve Slovanu, když ho stavěl vedle Jozefa Golonky, nebo trenér reprezentace na pražském šampionátu v roce 1959 Vlastimil Sýkora, který ho přiřadil v prvním útoku ke Karolu Fakovi a Miroslavu Vlachovi.


Existuje přátelství mezi mužem a ženou?

    Když se Starší po dvou pražských letech vrátil do Bratislavy, začal se tam už pod silným vlivem Ladislava Horského, i když byl zatím stále aktivním hráčem, formovat ctižádostivý kolektiv, který postupně vynesl Slovan mezi lídry ligové tabulky. I Jánovy pražské zkušenosti přišly mužstvu velice vhod. Ale to pravé přišlo až roku 1959 s návratem Golonky z vojny v Jihlavě. Tehdy se zrodil první útok Starší – Golonka – Černický, který začal pořádně zatápět i těm nejlepším ligovým obranám. Vlastně už tehdy uplatňovali, co se později nejprve v reprezentaci a postupně i v celé lize stalo principem: hru s bránícím levým křídlem. Július Černický měl vždy dost síly i k energickému útočení a tvrdému zakončení. Byl to výtečný hráč, ale také velký smolař. Roku 1959 ho z nominace pro šampionát vyřadilo zranění, po roce z olympijské onemocnění…


5 rad, jak správně pečovat o zimní obuv

    Když rodák z dědiny, ve které se narodil i slavný centr chicagských Blackhawks Stan Mikita, chodil v Liptovském Svatém Mikuláši na gymnázium, postavil si doma na zahradě malou branku, do té jak na pouťové střelnici vyrovnal pyramidu z prázdných plechovek, a z nejrůznějších pozic je sestřeloval pukem. Časem v tom dosáhl značné přesnosti. V době, kdy maturoval, pronikly už zprávy o jeho hokejovém talentu do Bratislavy. Takže když se tam přijel zapsat k vysokoškolskému studiu, měl už na něho políčeno dnešní Slovan. V pronikavě omlazeném týmu na sebe upozornil tak rychle, že si Vladimír Zábrodský začal lámat hlavu, jak ho dostat do Prahy. Šlo to snadno – tělovýchova a sport se dá studovat v obou metropolích. „Hrál na křídle se mnou, dokud ho nenahradil z kriminálu se navrátivší Venca Roziňák,“ zaznamenal Vovka ve svých memoárech. „Starší byl příjemný a studovaný chlapík… Člověk s ním musel trochu diplomaticky. Jano byl dobrý bruslař, jen někdy maličko zasněný, aspoň mi tak připadal. Třeba
     Na zimní obuv působí déšť, sníh, ale třeba i sůl a další posypové látky. Aby vám boty bez problémů a v krásném stavu vydržely po několik sezón, je potřeba vědět, jak o ně správně pečovat. S tím vám pomůže těchto 5 rad.
    Inspirovat mohou ženy v jakémkoli věku. Ba naopak věk, vyzrálost a životní nadhled mohou být tím klíčovým hlediskem, pro který právě tyto ženy sleduje celý online svět.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00