Jak na věc


správné hodnoty krevního tlaku

Jak správně zazimovat motorku?

    Většina lidí bude souhlasit, že čerstvě chycené ryby mají nejvyšší kvalitu a nejlepší chuť. Způsob, jak zajistit čerstvost, je naporcovat a uvařit rybu, jakmile vyjde z vody. Existuje několik jednoduchých a efektivní kroků, které zachovávají kvalitu čerstvých ryb a umožní dočasné skladování.
    Nafouknutí jízdního kola se na první pohled jeví jako banalita. Je ale potřeba si uvědomit rizika, která přináší podfouknuté nebo naopak přehuštěné gumy.
    S příchodem zimního období pro drtivou většinu motorkářů končí sezona. Své motorové miláčky pak odstavují do garáže či na jiné místo v domě. Aby během zimy motorka vydržela a pro příští rok byla opět plně funkční, je potřeba provést několik kroků, pomocí nichž ji zazimujete.
    Základem je podle mě je jíst základní kvalitní potraviny. Tedy nejíst potraviny, které jsou moc zpracované nebo nekvalitní. Ideální jíst potraviny v základním stavu. Tedy takové potraviny a suroviny, které jsou prověřené časem a lidem dlouhodobě prospívají. Zpracované potraviny mají na lidi spíše negativní účinky.


Jak správně nafouknout jízdní kolo?

    Vzpomínáte často na dětství, kdy jste u babičky tajně chodili na domácí kysané zelí do velkého kameninového sudu? Takto připravené zelí je zkrátka jedinečné! Dnes koupíte kysané zelí na každém rohu, ale s tím domácím se většinou nedá srovnat. Ale víte, jak se tato kvašená zelenina připravuje? Jak sp...
    Také povlečení je potřeba, stejně jako například oblečení či záclony, čas od prát, abyste jej zbavili nečistot a prachu. Dokonce se dá říci, že povlečení byste měli prát mnohem častěji nežli ostatní materiály, neboť jsou na něj kladeny mnohem větší hygienické nároky. Musíte si uvědomit, že povlečení...
    Pokud přecházíte na kvalitní a zdravou výživu, tak si doporučuji vyvořit takový vlastní zásobník kvalitních a zdravých potravin. Vypíšeme si tam jednotlivé potraviny, které chcete konzumovat. Tento zásobník vám vždy pomůže pro sestavení nákupního lístku do obchodu. Hlavně tedy na začátku, pak už to jde z hlavy. Ale pro začátek je takový zásobník opravdu hodně přínosný.
    Sůl je součástí našeho každodenního života. Bohužel většinou solíme mnohem víc než je zdravé, což přináší zdravotní rizika. Ale bez soli by to nebylo ono. Jak a kolik správně solit?


Jak správně grilovat na plynovém grilu?

    Nastal podzim a s ním vás čekají i nezbytné práce na zahradě domu před tím, než teploty klesnou trvale k bodu mrazu. Pokud na zahradě máte venkovní bazén, nezapomeňte se o něj před příchodem zimy řádně postarat.
    Na každé jednotlivé jídlo by jste měly mít dostatek času. Není také dobré s konzumací spěchat. Je totiž důležité aby jste každé sousto pořádně rozžvýkaly, to pak umožnuje i lepší trávení. Naučte se tedy jíst opět pomalu a pořádně žvýkat každé sousto. Při jídle by jste také neměly být rušení. Takže žádné televize, rádio nebo čtení něcoho. Prostě udělat si čas pouze na jídlo.
    Chystáte se na dovolenou do kempu, k vodě nebo pod stan a budete si sami zajišťovat stravu? Pak si můžete už doma připravit dostatek jídla a a zavařit si třeba i maso. Nejenže nijak neztratí na chuti, ale ušetří vám spoustu času, takže místo dovolené u plotny si budete moci užívat zaslouženého volna...
    V dnešní době je propagováno, aby jste jedly až 5 denně, to je ale podle mě z pohledu zdraví špatně. Jídlo se pak nemůže dostatečně strávit. Na strávání každého jídla potřebujeme alespoň 4 hodiny, samozřejmě záleží na jeho složení. Rozložení jídel bych přibližně viděl nějak takto:


Tvůj komentář k článku Zrušit odpověď na komentář

    Autorka žije v malém městě na Vysočině. Po vystudování sociální školy setrvala v oboru a několik let se věnovala práci se seniory a rodinami v nouzi. Nyní pečuje o čtyři děti, miluje přírodu, zpěv a hraje ochotnické divadlo. G+

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00