Jak na věc


spotřeba proudu tříd spotřebičů

Leave a Response Zrušit odpověď na komentář

    [dropcap] D [/dropcap] íky neustále stoupajícím cenám pohonných hmot se průměrná spotřeba paliva dnes stává jedním z nejdůležitějších údajů v technických parametrech vozidla. Ukážeme si, jak si ji lze jednoduše spočítat a díky tomu jezdit úsporněji.
    Průměrná spotřeba paliva nám ukazuje hodnotu nákladů na provoz motorového vozidla. Pro stanovení množství spotřebovaného benzínu nebo nafty použijeme jednoduchý výpočet. V první řadě musíme znát počet litrů spotřebovaného paliva. Toho nejlépe docílíme tak, že natankujeme plnou nádrž. Při dalším tankování z tachometru odečteme vzdálenost, kterou jsme od té doby ujeli, tím získáme další nezbytnou veličinu, tedy ujetou vzdálenost v kilometrech. Pak už jen použijeme jednoduchý vzorec – počet litrů vydělíme počtem ujetých kilometrů. Průměrná spotřeba se udává v litrech na 100 ujetých kilometrů, výsledek je tedy nezbytné vynásobit číslem 100.
    Snadno můžeme také zjistit, kolik peněz nás stálo ujetí této vzdálenosti. Pro tento výpočet je nezbytné vynásobit množství spotřebovaného paliva cenou ta 1 litr paliva z předchozího tankování. Jde tu o jistý zjednodušený předpoklad, že již tankujete do téměř prázdné nádrže. Dosáhneme tím však také co nejpřesnějšího výsledku.


Designové sedačky: Podle čeho vybírat a jaké modely dneska frčí?

    Na spotřebu paliva má nemalý vliv i způsob jízdy řidiče. Jezdí-li stylem brzda-plyn, pak se jeho spotřeba díky tomu zvýší několikanásobně. Abychom na palivu ušetřili, rozhodně se musíme tohoto způsobu jízdy vyvarovat a využívat místo toho co nejvíce setrvačnost vozidla.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00