Jak na věc


solo čistící poleno

Soutěž s produkty SOLO – „NA GRILU TOUR“

    Rok rozchodu rodiny Fürthů a Vojtěcha Scheinosta, který založil horní sirkárnu na pozemcích dnešní továrny PAP. Tato sirkárna vyráběla zápalky až do roku 1932.
    Vojtěch Scheinost získal od městského magistrátu oficiální jmenování výrobcem zápalek. Tento krok poskytl místním lidem novou možnost výdělku a zdroj obživy.
    Bernard Fürth se stává majitelem podniku a Vojtěch Scheinost jeho ředitelem a technickým vedoucím. Dravý Bernard Fürth zřizuje pobočku ve Zlaté Koruně, která funguje až do roku 1876.
    Vznikl koncern SOLO Zündwaren and Wichselfabriken Aktien Gescheltchaft se sídlem ve Vídni. Ve sdružení je šest největších rakousko-uherských sirkáren, součástí koncernu jsou obě sušické sirkárny.
    SOLO SIRKÁRNA a.s. nakupuje linku DZ 240, kterou postupně modernizovala v letech 2004-2007. Linka byla doplněna o nový zásuvkový stroj a zavírací stroj vlastní koncepce.


Zveme Vás na výstavu nejen zápalek.

    V důsledku prudké globalizace světových trhů došlo k zásadním změnám pozice klasických zápalek na trhu, které se projevily výrazným poklesem spotřeby (2 faktory – dovoz a obliba levných zapalovačů a zvyšující se životní úroveň obyvatel). Firma SOLO se této situaci přizpůsobila – ukončila v roce 2008 výrobu zápalek v České republice, prodala stroje obchodnímu partnerovi do Indie a přesunula své aktivity do obchodní činnosti.
    V roce 2013 se nám podařilo obnovit certifikát ISO na nákup a prodej plamenných výrobků, získat certifikaci FSC o kvalitě zpracování dřeva a zavedli jsme novou produktovou strategii díky které jsme rozšířili náš sortiment o řadu produktů.
    Prodej 47 521 o. b., což byl historicky nejvyšší prodej v novodobé historii. Celková roční kapacita všech linek byla více než 600 000 milionů standardních krabiček a 15 milionů krabiček domácnostních zápalek s možností dosažení tržeb přesahujících 200 milionů Kč.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
8957
cache: 0024:00:00