Jak na věc


sloní noha pěstování

I malé činy každého z nás mohou mít velký význam!

    Sumitra se narodila 4. února 2014. Již od narození měla problémy s příjmem potravy a její odchov byl tak od počátku velmi komplikovaný. Bohužel v necelých dvou letech, 23. ledna 2016 náhle a nečekaně uhynula. Příčinou jejího úmrtí byl sloní herpes virus. Narození Sumitry stálo za vznikem veřejné sbírky na výzkum sloních nemocí.
    Sloní nohu umístěte co nejvíce k oknu, protože pro její přežití je zapotřebí světlo a čerstvý vzduch. Přes léto se rostlině bude dařit i na terase či na zahradě, ale přes zimu potřebuje teplotu alespoň 10°C.
    Rostlina zajímavá obzvláště svým stonkem, který nápadně připomíná sloní nohu. Tato tlustá část kmínku slouží pro rostlinu jako určitý zásobník vody. Z kmene vyrůstají dlouhé listy, jejichž konce se stáčí zpět.
    Jsme specializovaná prodejna se zahradní a pěstební technikou pro pěstování rostlin nejen pod umělým osvětlením s tradicí od roku 2000. Zabýváme se také pěstováním a prodejem sazenic a semen chilli, zeleniny, bylinek, palem, masožravých a tropických rostlin.
    Se zaléváním to nepřehánějte, v létě stačí pouze mírná zálivka a v zimě zavlažování omezte. Pokud bude rostlina stát ve vodě, zajde vám. V létě přidejte zhruba jednou za 3 týdny také hnojivo pro kaktusy a sukulenty, či menší množství hnojiva pro květiny.


Sloní sbírka vynesla bezmála 880 tisíc korun!

    AHOJKY DOSTALA JSEM SLONÍ NOHU ALE ZAČALA MI SCHOUT A TED JE BEZ LUPENU A URČITĚ ONI PŘIJDU ALE SKUSÍM JI DÁT DO MENŠÍHO KVĚTINÁČE A HLAVNĚ KOUPÍM SI ZEMINU PRO SUKULENTY JÁ JI DALA DO NORMÁLNÍ ZEMINY A TO BYLA TA CHYBA A HLANĚ JSEM JÍ DALA DALEKO OD OKNA.
    Originální název: Beaucarnea recurvataZobrazeno v: Speciál pěstováníDatum: 29.11.201368603 x poeetenoPochází původem z Mexika a v přírodě ji můžeme spatřit v obřích rozměrech, může dosahovat až 10 metrů a věřte, že tato podívaná opravdu stojí za to.
    Nolina ve své domovině dorůstá výšky okolo 9 metrů. V bytových podmínkách však dosahuje tak 1 m. Nolina je taky často nazývána jako "sloní noha" a svým kmínkem rostlina opravdu sloní nohu připomíná. U kořene je tlustá a do výšky se zúžuje. Tato jakási cibule slouží jako zásobník vody pro období sucha. Roste pomalu, ale časem se vytvoří z cibule kmínek. Listy tvoří na vrcholu kmene chochol. Z tohoto chocholu se obloukovitě klenou dlouhé, řemenité listy, které se někdy na koncích stáčejí.
    Dobry den,mam prosbu,z male sloni nozky je po 2letech 2m sloni noha a uz hrozi,ze budeme muset probourat strop😆no zatim jen legrace,ale opravdu prosim o odbornou radu,jak zastrihnout tuto palmu a zda odstrizena cast lze zakorenit dekuji Hana


Komunikujte online flowerfactory.cz

    Dobrý den,, já jsem je pěstoval od semínka a to tak, že jsem vzal akvárium a do něj dal tak 5 centimetrů hlíny a rozmístil semínka. Vždy tak 1,5 cm hluboko. Poté jsem jen občasně rosil vodou a nechával částečně přiklopené.(ne úplně, aby vám tam nerostly houby :D)
    Říká se, že lidé si vybírají psí kamarády podle toho, jak se jim podobají. Pokud by to platilo i v případě zeleně, tak pro klidné a rozvážné povahy by se hodila sloní noha neboli nolina (Beaucarnea) – také nikam nespěchá, roste velmi pomalu. Aby vynikl její nádherný tvar, potřebuje dostatečný prostor.
    Mladé rostlinky se přesazují každý rok, ty starší uvítají přesazení každé 2 až 3 roky, přičemž vždy zvolte o něco větší květináč, než byl předchozí. Na dno umístěte drenážní vrstvu a zasypte substrátem pro kaktusy a sukulenty. 
    Exotické hrnkové květiny už nejsou na českém trhu ničím neobvyklým. Jsou velmi žádané, avšak při pěstování v běžných bytových podmínkách působí mnohým lidem starosti. To neplatí o rostlině zvané sloní noha, nolina, ale také opičí strom či baukarnea. To všechno jsou synonymní názvy jedné rostliny, latinsky zvané Baucarnea recurvata. Její původní domovinou je Mexiko.


Intellidrive lightrail 4,0 - pojezd s elektromotorem

    Dobrý den. Mám sloní nohu od března, ale vždy když vyraší nové listy, tak mi uschnou. Mám ji u okna a se zálivkou to nepřeháním.Obžas ji orosím a když je zemina seschlá, tak trochu zaleji. Odpovídáte na email, nebo někde jinde. Děkuji
    prosím o pomoc, boli sme prec a zabudla som sloniu nohu dat dnu a primrzla da sa dako zachranit listy uz zvadle som ich otrhala ,aby rasili nove aleboniejako zachranit prosiiiiim muz ma k nej velky vztah a je hotovy z toho pomoc meilom uvitam aj odmenim
    Rostliny sloní nohy (noliny) vytvářejí na konci silného, baňatého a dřevnatého kmenu trs úzkých zelených listů. V mládí má rostlina kmenový základ tvaru cibule, který se však postupně zvětší a vytáhne směrem vzhůru. Spodní část slouží jako skutečná zásobárna vody, kterou rostliny potřebují ve své domovině v období sucha. Této vlastnosti lze velmi úspěšně využít, zejména v bytech s ústředním vytápěním, kde bývá nízká vzdušná vlhkost. Dorůstá do výšky asi 1,5 metru, v Mexiku dosahuje až devět metrů. Sloní  noha (nolina) se dobře uplatní v teplejších prostředích a bez problémů snáší účinek přímých slunečních paprsků. Pro svou majestátnost a exotičnost funguje jako zelený solitér.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00