Jak na věc


sloní noha pěstování

Nákup nad 2.000Kč poštovné zdarma!

    Dobrý den,, já jsem je pěstoval od semínka a to tak, že jsem vzal akvárium a do něj dal tak 5 centimetrů hlíny a rozmístil semínka. Vždy tak 1,5 cm hluboko. Poté jsem jen občasně rosil vodou a nechával částečně přiklopené.(ne úplně, aby vám tam nerostly houby :D)
    Dobry den,mam prosbu,z male sloni nozky je po 2letech 2m sloni noha a uz hrozi,ze budeme muset probourat strop😆no zatim jen legrace,ale opravdu prosim o odbornou radu,jak zastrihnout tuto palmu a zda odstrizena cast lze zakorenit dekuji Hana
    Sumitra se narodila 4. února 2014. Již od narození měla problémy s příjmem potravy a její odchov byl tak od počátku velmi komplikovaný. Bohužel v necelých dvou letech, 23. ledna 2016 náhle a nečekaně uhynula. Příčinou jejího úmrtí byl sloní herpes virus. Narození Sumitry stálo za vznikem veřejné sbírky na výzkum sloních nemocí.
    Jsme specializovaná prodejna se zahradní a pěstební technikou pro pěstování rostlin nejen pod umělým osvětlením s tradicí od roku 2000. Zabýváme se také pěstováním a prodejem sazenic a semen chilli, zeleniny, bylinek, palem, masožravých a tropických rostlin.


Hlavní protagonisté našeho deníku jsou:

    Mladé rostlinky se přesazují každý rok, ty starší uvítají přesazení každé 2 až 3 roky, přičemž vždy zvolte o něco větší květináč, než byl předchozí. Na dno umístěte drenážní vrstvu a zasypte substrátem pro kaktusy a sukulenty. 
    prosím o pomoc, boli sme prec a zabudla som sloniu nohu dat dnu a primrzla da sa dako zachranit listy uz zvadle som ich otrhala ,aby rasili nove aleboniejako zachranit prosiiiiim muz ma k nej velky vztah a je hotovy z toho pomoc meilom uvitam aj odmenim
    Nolina ve své domovině dorůstá výšky okolo 9 metrů. V bytových podmínkách však dosahuje tak 1 m. Nolina je taky často nazývána jako "sloní noha" a svým kmínkem rostlina opravdu sloní nohu připomíná. U kořene je tlustá a do výšky se zúžuje. Tato jakási cibule slouží jako zásobník vody pro období sucha. Roste pomalu, ale časem se vytvoří z cibule kmínek. Listy tvoří na vrcholu kmene chochol. Z tohoto chocholu se obloukovitě klenou dlouhé, řemenité listy, které se někdy na koncích stáčejí.


Telefonická objednávka 739 981 923

    Rostliny sloní nohy (noliny) vytvářejí na konci silného, baňatého a dřevnatého kmenu trs úzkých zelených listů. V mládí má rostlina kmenový základ tvaru cibule, který se však postupně zvětší a vytáhne směrem vzhůru. Spodní část slouží jako skutečná zásobárna vody, kterou rostliny potřebují ve své domovině v období sucha. Této vlastnosti lze velmi úspěšně využít, zejména v bytech s ústředním vytápěním, kde bývá nízká vzdušná vlhkost. Dorůstá do výšky asi 1,5 metru, v Mexiku dosahuje až devět metrů. Sloní  noha (nolina) se dobře uplatní v teplejších prostředích a bez problémů snáší účinek přímých slunečních paprsků. Pro svou majestátnost a exotičnost funguje jako zelený solitér.
    Exotické hrnkové květiny už nejsou na českém trhu ničím neobvyklým. Jsou velmi žádané, avšak při pěstování v běžných bytových podmínkách působí mnohým lidem starosti. To neplatí o rostlině zvané sloní noha, nolina, ale také opičí strom či baukarnea. To všechno jsou synonymní názvy jedné rostliny, latinsky zvané Baucarnea recurvata. Její původní domovinou je Mexiko.
    Rostlina zajímavá obzvláště svým stonkem, který nápadně připomíná sloní nohu. Tato tlustá část kmínku slouží pro rostlinu jako určitý zásobník vody. Z kmene vyrůstají dlouhé listy, jejichž konce se stáčí zpět.
    Originální název: Beaucarnea recurvataZobrazeno v: Speciál pěstováníDatum: 29.11.201368603 x poeetenoPochází původem z Mexika a v přírodě ji můžeme spatřit v obřích rozměrech, může dosahovat až 10 metrů a věřte, že tato podívaná opravdu stojí za to.


I malé činy každého z nás mohou mít velký význam!

    Říká se, že lidé si vybírají psí kamarády podle toho, jak se jim podobají. Pokud by to platilo i v případě zeleně, tak pro klidné a rozvážné povahy by se hodila sloní noha neboli nolina (Beaucarnea) – také nikam nespěchá, roste velmi pomalu. Aby vynikl její nádherný tvar, potřebuje dostatečný prostor.
    Dobrý den. Mám sloní nohu od března, ale vždy když vyraší nové listy, tak mi uschnou. Mám ji u okna a se zálivkou to nepřeháním.Obžas ji orosím a když je zemina seschlá, tak trochu zaleji. Odpovídáte na email, nebo někde jinde. Děkuji
    Se zaléváním to nepřehánějte, v létě stačí pouze mírná zálivka a v zimě zavlažování omezte. Pokud bude rostlina stát ve vodě, zajde vám. V létě přidejte zhruba jednou za 3 týdny také hnojivo pro kaktusy a sukulenty, či menší množství hnojiva pro květiny.
    Sloní nohu umístěte co nejvíce k oknu, protože pro její přežití je zapotřebí světlo a čerstvý vzduch. Přes léto se rostlině bude dařit i na terase či na zahradě, ale přes zimu potřebuje teplotu alespoň 10°C.
    AHOJKY DOSTALA JSEM SLONÍ NOHU ALE ZAČALA MI SCHOUT A TED JE BEZ LUPENU A URČITĚ ONI PŘIJDU ALE SKUSÍM JI DÁT DO MENŠÍHO KVĚTINÁČE A HLAVNĚ KOUPÍM SI ZEMINU PRO SUKULENTY JÁ JI DALA DO NORMÁLNÍ ZEMINY A TO BYLA TA CHYBA A HLANĚ JSEM JÍ DALA DALEKO OD OKNA.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00