Jak na věc


skoro šílená matka

Tohle obrněné terénní monstrum skoro bez oken je auto do hodně velké nepohody

    V závislosti na zaměření si říká Superior Armored Personnel Carrier (APC) nebo Superior Armored Medical Evacuation Vehicle (AMEV). Tedy pokročilý obrněný transportér mužstva či obrněné lékařské evakuační vozidlo. Dlouhý název označuje víceúčelový automobil vytvořený pro řešení problémů v nepřátelském prostředí s nepřístupným terénem.
    Za pozornost jistě stojí hydraulický systém zadní rampy, který usnadňuje nakládání zraněných, stejně jako vylepšený optický balík s viděním na základě infračerveného snímání. Modifikovaný pohon všech čtyř kol s upraveným pérováním umožňuje vytvářet cestu i tam, kde nikdy nebyla. Přední nájezdový úhel dosahuje 46 stupňů, zadní má hodnotu 36,9 stupně.
    Kanadská firma Inkas vyrábí obrněné varianty osobních vozidel, část její produkce je ale zasvěcena i náročnějším odběratelům, kteří touží po voze schopném sloužit i uprostřed válečné zóny. Sami jsme dříve žasli nad modely Huron APC nebo Sentry APC. Je čas laťku posunout o kus výš, nezbývá než představit nový vrchol mezi obrněnými stroji značky.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00