Jak na věc


sklerotické změny na aortálním oblouku

Moodle - Institutu Klinické a Experimentální Medicíny

     Mezi ostatní doporučení patří: zanechání kouření, snížení nadměrné konzumace alkoholu, omezení příjmu soli, zvýšená konzumace ovoce a zeleniny, případně omezení léků podporující zadržování sodíku a vody v těle (po poradě s lékařem).
     Základem preventivních opatření je zdravý životní styl. Při nadváze nebo obezitě je důležité snížení hmotnosti a stabilizace dosažené váhy. V rámci zdravého životního stylu je potřeba dodržovat dietu na snížení cholesterolu a mít dostatek pohybu.
     Preventivní opatření jsou součástí léčby i poté, co je diagnóza některé z komplikací aterosklerotického procesu stanovena. Úpravou životního stylu lze oddálit zahájení farmakologické léčby (podávání léků). Ale i poté, co lékař léky předepíše, se s nefarmakologickou léčbou nekončí, naopak i nadále je nedílnou součástí léčebného postupu.
    - ateroskleróza hlavní tepny odstupující ze srdce (aorta) vedoucí až k uzávěru tepen, které z aorty v celém jejím průběhu odstupují, např. tepny vedoucí do krku a dále do hlavy nebo do ledvin.(3)


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00