Jak na věc


skanzen vysočina veselý kopec

Restaurace Skanzen ve Strážnici

    Centrum Slováckých tradic najdete v areálu Skanzen Modrá. Návštěvníci se tradičním způsobem seznámí s procesem pálení ovoce a historií vinařství, zároveň mohou ochutnat produkty typické pro místní kraj – ovocné destiláty a víno. Vstupní halu zdobí umělecké dílo - bronzová plastika Strom poznání, akademických sochařů syna Ondřeje a otce Otmara Olivových. Jednou z důležitých součástí centra je unikátní Slivovicová stezka, kde jsou pro alkoholmilce připraveny nejlepší slivovice, pálenky a likéry českých lihovarů. V lihovaru SKANZEN na vlastní oči uvidíte dvoukotlovou pálenici o obsahu 300l a pětistupňovou kolonu na 170l. Pro milovníky vína je k degustaci stálá výstava slováckých vín s každoroční obměnou. Následně ve vinotéce můžete nakoupit vína ze slovácké podoblasti za ceny vinařů. V suterénu je plně audio vybavená moderní přednášková aula pro třicet osob, v podkroví vznikla expozice brněnského Moravského zemského muzea. Dále je hostům k dispozici skanzenovský obchůdek vlastních produkt
    V roce 2012 byla zahájena postupná realizace rozsáhlého projektu dostavby muzea a jeho koncepční proměna na Muzeum české vesnice, které bude kromě architektonických památek přibližovat život na českém venkově od raného novověku do počátku 20. století včetně jeho sociálních a regionálních specifik.
    V Kouřimi je dále možné navštívit Muzeum Kouřimska s rozsáhlou expozicí o dějinách regionu a raně gotický kostel sv. Štěpána s unikátní středověkou kryptou sv. Kateřiny a zvonicí s obrácenými zvony.


Zámecké sklepy Strážnice - prohlídky historických sklepů s degustací

    Slivotéka, slivovicová nebo prostě jen pálenková stezka. V tuto chvíli je již spuštěn jedinečný projekt degustační expozice pálenek. V samoobslužných dávkovacích automatech By the glass v cihlovém sklepě, najdete soukromí pro ochutnávání těch nejlepších 72 druhů slivovic, pálenek a likérů českých lihovarů. Výstavu tvoří tradiční slovácké slivovice, hruškovice, meruňkovice, ale i oskerušovice, višňovice, mrkvovice či štrůdlovice.Svoji návštěvu nezapomeňte doplnit návštěvou pálenice SKANZEN, kde na vlastní oči uvidíte nádhernou dvoukotlovou pěstitelskou pálenici o obsahu 300l a  pětistupňovou kolonu na 170l. Ochutnávku doporučujeme rezervovat předem, Těšíme se na Vás! Váš zážitek můžete doplnit vinnou stezkou, kde je ve výstavě na 100 druhů vín.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00