Jak na věc


schody ze dřeva

Dřevěné schody a schodiště INTEKO

    U tohoto typu schodů je typické zapuštění stupňů, nebo i podstupnic do schodnic schodiště. Schodišťové stupně popřípadě i podstupnice se schodnicemi pevně spojují šrouby. Celá tato konstrukce schodiště je pevně přikotvena do zdi. Opracování schodiště je prováděno na CNC stroji, což zaručuje vysokou přesnost opracování dílců. Materiál schodů je kontrolován z hlediska kvality a vlhkosti.
    Vysoce odolný lak na vodou ředitelné bázi disperze akryl-uretanu. Produkt vyniká především svou gelovou formou, díky které se snadno aplikuje na svislé plochy, nestéká. Je ideální pro ošetření schodišť, ale také dveří, nábytku apod. Speciální receptura je obohacená o složku uretanu, který dodává laku potřebnou pevnost a odolnost vůči mechanické zátěži. Navíc nátěr odolný vůči poškrábání, čistícím prostředkům a je rychleschnoucí. Vytváří elegantní saténově pololesklý povrch. Bezbarvý a naprosto čirý, dřeva nezabarvuje. Produkt je možné kombinovat s SPS Interiérovým tónovaným lakem na dřevo, který je tónovaný v různých odstínech dřeva. Vydatnost nátěru je 11 m2/litr při jedné vrstvě. Doporučené jsou 2 - 3 vrstvy. Aplikujte štětcem nebo válečkem. Pro použití v interiéru.


Schody, schodiště, dřevěné schody na míru, dřevěné schody z masivu

    Dřevo patří mezi nejčastěji používaný materiál na schody Zajímavé jsou kombinace materiálů, kdy dřevěné prvky na nášlapech doplníme skleněnými nebo kovovými podstupni. V interiérech používáme nejčastěji obklady dřevěné, od standardních dřevin – buk, dub, jasan, javor atd. v masivu, až po špičkové sendvičové provedení ve standardních, nebo nadstandardních nebo exotických dřevinách jako je třešeň, ořech, teak, wenge, makasar, palisandr atd. Tyto dřeviny dělíme ještě na standardní výběrové provedení a nadstandardní výběrové provedení, to znamená, že při výrobě se rozlišuje, zda budou jednotlivé díly míchány volně do „mozaiky“ (náhodně), nebo, bude pečlivě vybíráno do „figury“. Lze také vybírat pouze rovnoleté dřevo, nebo se sleduje shodná barevnost atd. Dřevěné obklady lze ještě dle přání domořovat, nebo barvit do jakýchkoli odstínů. Konečná povrchová úprava se převážně provádí lakováním a to kvalitními protiskluzovými polyuretanovými laky. Dále je možno použít jako povrchovou úpravu dřev
    Dřevěné nášlapy vřetenových schodů jsou převážně sevřeny vymezovacími prstenci, které jsou na vrchu schodů dotaženy silným šroubem na vlastní ose konstrukce. Na vnější straně schodiště jsou často jednotlivé nášlapy spojeny čepovým systémem, který zároveň nese zábradlí. U dalších typů vřetenových schodišť jsou dřevěné prvky navlečeny, nebo naloženy na krakorce, které zajišťují jejich nosnost.
    Základem těchto schodišť je betonová konstrukce. Tato konstrukce se dá několika vhodnými způsoby obložit dřevěným materiálem. Jedna z nejčastěji využívaných kombinací bývá: dřevěné stupně bez podstupnic. Podstupnice je pouze dokončena omítkovou stěrkou a barevně sladěná s malbou schodiště.
    Při výrobě dřevěných schodů vsázíme na kvalitu materiálu. Dřevo si při nákupu v zahraničí sami vybíráme a vyrábíme z něj kvalitní spárovku, výhradně s dlouhou průběžnou lamelou, tedy 1. Jakost. Naše schodiště z masivu vyniká pevností, stabilitou a dlouhou životností.


Nejnovější příspěvky

    Dřevěné schody nesené páteřovou ocelovou konstrukcí působí vzdušně a nechává z podhledu vyniknout dřevěným schodům, které do stran přesahují. Nášlapy se kotví šroubovými spoji, nebo jsou lepené. Zábradlí je většinou kotveno přímo do přesahujících nášlapů.
    Skořepinová konstrukce na schody byla vyvinuta naší společností a nabízí nový a neotřelý designový přístup k řešení schodů jako čisté minimalistické alternativy při tvorbě v interiéru. Dřevěný obklad aplikujeme zejména do otevřené skořepiny, kdy vložením dřevěných částí mezi boční konstrukci zachováváme její subtilnost. Skořepinové konstrukce jsou kovové, velmi pevné a přesné. Dřevěný obklad se do již povrchově upravené konstrukce vlepuje pomocí pružných tmelů, které zajišťují bezhlučný efekt.
    Schody ze dřeva vyrábíme za pomoci profesionálního softwaru, s milimetrovou přesností. Zpracujeme Vám ke schodišti grafický, půdorysný i prostorový nákres. Stavební prostor si nejdříve přesně zaměříme a rozměry přeneseme do počítačového programu. Pomocí plotru vytvoříme výrobní šablony v měřítku 1:1, podle nichž se schodiště následně vyrobí.


Dřevěná schodiště na betonový podklad

    Dřevěná schodiště. Nadčasová klasika, která nikdy neomrzí. Vpusťte do svého interiéru kousek přírody a nové schody si nechte vyrobit ze dřeva. Historií prověřený přírodní materiál nabízí téměř neomezené možnosti bytového designu.
    Dřevěné schody aplikované do konstrukce s boční schodnicí jsou kotveny nejčastěji pomocí přiznaných dekorativních šroubových spojů, nebo vlepeny na pomocné prvky tak, aby kotvící prvky nebyli viditelné. Nejčastější je osazení pouze nášlapů bez podstupnic. Tím se schodiště stává lehčím a vzdušnějším.
    Vyložené schodypůsobí velmi vzdušně a minimalisticky díky absenci jakékoliv pohledové nosné konstrukce. Ta je skryta částečně v přilehlé nosné stěně a ve vlastních jednotlivých stupních. Dřevěné stupně jsou vyrobeny jako pouzdro, které se na nosné vyložené krakorce navléká a lepí. Kovové, nebo skleněné zábradlí se kotví ze shora, ze spodu nebo z boku. Často je využito i nosných kovových táhel, které plní i funkci zábradlí.
    Jako dlouholetý zavedený výrobce Vám nabízíme kvalitní a estetické dřevěné interiérové schodiště a samonosné dřevěné schody, cena již od 45.600 včetně montáže!


Dřevěné schody na betonový podklad

    Základním prvkem těchto schodů je umístění schodnice jako nosného prvku pod stupně, které jsou položeny na horní vodorovnou část schodnice a přečnívají do stran.
    Zvláštnostní těchto schodů je spojení nášlapů pomocí ktrátkých třmenů a sloupků zábradlí. Samotné nášlapy jsou připevněny ke stěně pomocí kovových zafrézovaných úhelníků.
    Čepové, samonosné schodiště je zřejmě nejběžnějším typem dřevěných schodů jako takových. Celý princip je založen na dřevěných nášlapech kotvených jak k nosné zdi, tak vzájemně propojených šroubovými spoji, které vymezují dřevěná nebo kovová pouzdra. Ta přechází do sloupků převážně kovového zábradlí. Čepové schody působí lehce a vzdušně.
    Lak je speciálně navržený k nátěru schodů a jiných svislých ploch. Vytváří pevnou a velice odolnou vrstvu. Bezbarvý. Také je vhodný k nátěru dveří, nábytku apod. Pro měkké i tvrdé dřeviny. Možné kombinovat s SPS Interiérovým tónovaným lakem na dřevo pro docílení barevného odstínu.


Výroba dřevěných schodišť, dřevěná schodiště, schodiště z masivu, samonosné schody

    Vysoce odolný lak na vodou ředitelné bázi akryl-uretanu. Gelová receptura zajišťuje nestékavost na svislých plochách. Složení je obohacené o složku uretanu, který dodává laku mimořádně vysokou odolnost vůči mechanické zátěži. Odolává UV záření, teplu a čistícím prostředkům. Dřevo nezbarvuje. Elegantní saténový pololesk.
    Spodní schodnice dává vyniknout čelům jednotlivých schodů a případně podstupňům, pokud jsou použity. Vlastní dřevěné prvky se kotví pomocí nepohledových skrytých čepů, na které se lepí. V některých případech, zejména pokud schodiště pojmeme industriálně, jsou naopak kotvící prvky konstrukce záměrně přiznány.
    Charakteristickým rysem zadlabaných schodů jsou boční dřevěné schodnice, ve kterých jsou na vnitřní straně vyfrézovány drážky pro dřevěné stupně, případně podstupnice.
    Neváhejte a napište si o natřený vzorek přímo k Vám domů! Zašlete pouze zprávu s vybraným produktem a Vaší adresou přes zákaznickou linku v pravém sloupečku.
    Přejete si dřevěné schodiště v kombinaci s kovem nebo třeba se sklem? Nic není nemožné. Se dřevem lze tvořit různé kombinace. Schody vyrobíme dle Vašich představ. Finální barevná úprava je samozřejmostí. Schodiště namoříme do požadovaného barevného odstínu. Konečný povrch tvoří několik vrstev transparentního, polyuretanového laku.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00