Jak na věc


samozběr broskví kutna hora

Evropští ministři jednali o Společné zemědělské politice po roce 2020 a společném postupu proti kůrovcové kalamitě v evropských lesích

    Oznamujeme,že letošní sezóna samosběru ostružin a malin se pomalu chýlí ke konci.Vzhledem k letošnímu počasí bude samosběr ukončen už tuto neděli 16.9.2018.Chtěli by jsme poděkovat všem zákazníkům a příznivcům samosběru  co náš navštívili a budeme se na Vás těšit opět v příštím roce. S pozdravem se s Vámi loučí kolektiv berryservisu
    Sezóna jahod přišla letos dřív! Díky teplému a slunečnému počasí posledních týdnů už jahody dozrály a prodejci zahájili i první samosběry. Kde už jahody prodávají a kde si je můžete sami natrhat?
    Čerstvé jahody v listopadu? Díky letošnímu počasí pro ně nemusíte do obchodu či ke 12 měsíčkům. Nedaleko českých hranic je v úterý seženete i na plantáži u slovenských Piešťan. Jahodárna v obci Borovce v úterý uspořádá samosběr! Kilo lahodných červených plodů koupíte v přepočtu za 65 korun.
    Jistě, Vánoce jsou spojeny s řadou tradic. Zpívání koled, krájení jablka, lodičky z ořechových skořápek nebo lití olova. To jsou činnosti, které děláme už několik desetiletí, mnohdy i staletí.
    Češi vzali o nádherném víkendu plantáže s jahodami útokem. A spousta z nich musela po víkendu pro nedostatek zralé červené pochoutky zavřít. Připravili jsme ale seznam plantáží, kde jahody ještě jsou a můžete si je nasbírat.


Sezóna JAHOD je tu! PŘEHLED po krajích, kde je nasbírat či koupit

    Ačkoli hlavní sezóna jahod skončila už před začátkem prázdnin, stále jsou místa, kde můžete sladké a čerstvé kousky ovoce sehnat. Někde dokonce ještě i v srpnu narazíte na samosběry, spíše se ale setkáte se stánkovým prodejem.
    Nejsladší období roku je tady! Jahody miluje snad každý. Lze si je pohodlně koupit v obchodech, ale po samosběru nebo od poctivého farmáře budou pravděpodobně chutnat lépe.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00