Jak na věc


roty a útvary pohraniční stráže

Re: mám ráda nejvíc na svetě čipa

    1. mechanizovaná rota se věnuje mimo jiné i výsadkové přípravě, z čehož vyplývá i možnost využití této skutečnosti v boji i obraně jednotek mechanizovaného praporu nebo civilního obyvatelstva.
    V roce 2017 jsme u nás viděli Rychlou Rotu poprvé v HD remasterované verzi, která obsahovala druhý dabing, jež pro seriál vznikl už dříve. Porovnání obou dabingů i velikosti obrazu, který byl v HD verzi ořezán na 16:9 uvidíte v tomto videu:
    Následující obrázek ukazuje jakýsi mezistupeň mezi původním a finálním návrhem. Místo myšáka Colbyho je tu už Chip a Dale (podobnější své verzi z grotesek) a ostatní se podobají dřívějším návrhům - Monty má pás přes rameno, Gedžitka proporce a lícní kosti a Zip se také více podobá původní gumové předloze. Tento obrázek byl promem k epizodě Kočičárny.


Re: ČST dabing dílu Lupič v plenkách

    Mechanizovaná rota je taktická jednotka mechanizovaného vojska. Představují hlavní bojovou sílu mechanizovaného praporu. Mechanizovaná rota je vyzbrojena bojovými vozidly pěchoty (obrněnými transportéry) a ručními zbraněmi příslušníku roty. Základem činnosti mechanizované roty v boji je ničení protivníka dovedným spojováním palby a pohybu. Jejich boj se uskutečňuje v nepřetržité a těsné součinnosti s ostatními silami a prostředky. V jednotlivých druzích boje a v dalších taktických činnostech působí rota na místě, které obvykle určuje velitel.
    4. března 2019 oslavila tahle príma parta slídilů 30. narozeniny. Rychlá Rota Chipa, Dalea, Gedžitky, Montyho Jacka a Zipa odstartovala 4. března 1989. Za tu dobu naši hrdinové procestovali svět, vyřešili spoustu případů a prožili neskutečná dobrodružství. To (zatím) poslední, s číslem 65, skončilo 19. listopadu 1990. Zajímavostí je, že teoreticky by mohlo být datum premiéry už 27. srpna 1988, kdy byl odvysílán první díl Kočičárny.
    1. února 2014 bylo oznámeno, že se Rychlá Rota dočká celovečerního filmu! Půjde o hraný film s počítačem animovanými postavičkami (jako např. film Šmoulové) a bude pojednávat o tom, jak se roťáci dali dohromady. Práce na něm začnou na jaře a režisérem bude Robert Rugan. Další info např. na The Hollywood Reporter. (update: únor 2017, zatím se o filmu nic nového neví)


ČST dabing dílu Lupič v plenkách

    Cestovatel Monty Jack se stará většinou o vaření sýrových specialit a je také nejsilnějším členem Rychlé Roty. Často rád vypráví o svých zážitcích z dob, kdy ještě sám cestoval po celém světě. Jeho slabinou je ovšem sýr, kvůli kterému se přestává zcela ovládat. Jeho dobrým přítelem je malý muší hrdina Zip, který je díky své velikosti a rychlosti nepostradatelnou součástí roty.
    3. mechanizovaná rota od svého vzniku v roce 2006 prošla zdlouhavým a náročným procesem výcviku a nabývání zkušeností. Navzdory neustálé obměně personálu je 3.mr v současnosti stabilizovaná a svými schopnostmi směle konkuruje zbylým dvěma mechanizovaným rotám. Standardně se účastní zahraničních kurzů a cvičení s koaličními partnery a v neposlední řadě se podílí na plnění úkolů v zahraničních operacích. Samotný výcvik je orientován především na bojové patrolování, protipovstalecké operace a boj v zastavěné oblasti. Mechanizovaná rota je plně schopna působit jak na bojových vozidlech, tak i bez mechanizovaných prostředků. V současnosti byl již ukončen proces přeškolení osádek a přezbrojení z pásových BVP 2 na kolové PANDUR II 8x8.
    Disney seriál Rychlá Rota (1989) se začal u nás vysílat roku 1991 v bloku Walt Disney uvádí společně s Kačeřími příběhy jako druhý v pořadí. Má celkem 65 dílů a postupně u nás byly odvysílány všechny.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
10678
cache: 0024:00:00