Jak na věc


roty a útvary pohraniční stráže

Re: mám ráda nejvíc na svetě čipa

    1. mechanizovaná rota se věnuje mimo jiné i výsadkové přípravě, z čehož vyplývá i možnost využití této skutečnosti v boji i obraně jednotek mechanizovaného praporu nebo civilního obyvatelstva.
    Disney seriál Rychlá Rota (1989) se začal u nás vysílat roku 1991 v bloku Walt Disney uvádí společně s Kačeřími příběhy jako druhý v pořadí. Má celkem 65 dílů a postupně u nás byly odvysílány všechny.
    Následující obrázek ukazuje jakýsi mezistupeň mezi původním a finálním návrhem. Místo myšáka Colbyho je tu už Chip a Dale (podobnější své verzi z grotesek) a ostatní se podobají dřívějším návrhům - Monty má pás přes rameno, Gedžitka proporce a lícní kosti a Zip se také více podobá původní gumové předloze. Tento obrázek byl promem k epizodě Kočičárny.
    4. března 2014 oslavila Rychlá Rota své 25. výročí! 4. března 1989 startovala první řada seriálu s Chipem, Dalem, Gedžitkou, Monty Jackem a Zipem na americkém Disney Channel. Předpremiéra sice proběhla už 27. srpna 1988 s dílem Kočičárny(Catteries Not Included), ale až 4. března 1989 odstartovala regulérně s dvouhodinovým speciálem Rychlá Rota zasahuje(Rescue Rangers: To the Rescue), který byl poději rozdělen na pět seriálových dílů.


Re: ČST dabing dílu Lupič v plenkách

    2. mechanizovaná rota je plně akceschopná jednotka, která je schopná plnit mnohé úkoly na symetrických i asymetrických bojištích. Výcvik 2. mechanizované roty obsahuje veškerou škálu činností a dovedností, nutnou pro zvládnutí boje v horských podmínkách, zalesněném i zastavěném prostoru. 2. mechanizovaná rota je schopna kromě přímého bojového nasazení také plnit úkoly doprovodů a ochrany konvojů a ochrany důležitých osob. Tyto schopnosti plně demonstruje na cvičeních doma i v zahraničí, stejně tak i při nasazení v zahraničních operacích.
    Cestovatel Monty Jack se stará většinou o vaření sýrových specialit a je také nejsilnějším členem Rychlé Roty. Často rád vypráví o svých zážitcích z dob, kdy ještě sám cestoval po celém světě. Jeho slabinou je ovšem sýr, kvůli kterému se přestává zcela ovládat. Jeho dobrým přítelem je malý muší hrdina Zip, který je díky své velikosti a rychlosti nepostradatelnou součástí roty.
    Poslední žijící miniatrakcí podle starých Disney kreslených seriálů je Gadget's Go Coaster věnovaná Gedžitce z Rychlé Roty v Disneyland parku v Anahaimu v Kalifornii. Otevřena byla v lednu 1993. O tři roky později byla v tokijském Disneylandu otevřena druhá verze této atrakce. Obě jsou dodnes otevřeny a v provozu - video.


ČST dabing dílu Lupič v plenkách

    Nerozlučná pětka, která hájí zákon, je tu a žádní zločinci neujdou trestu. Ani chamtivý kocour Tlusťoch se svou partou hloupých poskoků (kocour Meps, krtek Moula a ještěrka Boule) nedokáže překonat jejich šikovnost. Většinu času je zavřený ve svém zvířecím casinu a přemýšlí, jak se zmocnit dalších peněz nebo zlatého pokladu. Neváhá k tomu využít kohokoliv a cokoliv.
    Mechanizovaná rota je taktická jednotka mechanizovaného vojska. Představují hlavní bojovou sílu mechanizovaného praporu. Mechanizovaná rota je vyzbrojena bojovými vozidly pěchoty (obrněnými transportéry) a ručními zbraněmi příslušníku roty. Základem činnosti mechanizované roty v boji je ničení protivníka dovedným spojováním palby a pohybu. Jejich boj se uskutečňuje v nepřetržité a těsné součinnosti s ostatními silami a prostředky. V jednotlivých druzích boje a v dalších taktických činnostech působí rota na místě, které obvykle určuje velitel.
    Seriál Rychlá Rota byl vysílán od 6. listopadu 2013 každý den v 18:55 na programu ČT:D, kompletních 65 dílů s novým dabingem. Stejný dabing, stejný počet dílů, čas i program pak doprovázel Rychlou Rotu i od 16.června 2014. Od května 2017 jsme viděli seriál v nové remasterované HD verzi na ČT:D. Všechna data vysílání najdete v rubrice Data vysílání.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
11141
cache: 0024:00:00