Jak na věc


roty a útvary pohraniční stráže

Re: ČST dabing dílu Lupič v plenkách

    4. března 2019 oslavila tahle príma parta slídilů 30. narozeniny. Rychlá Rota Chipa, Dalea, Gedžitky, Montyho Jacka a Zipa odstartovala 4. března 1989. Za tu dobu naši hrdinové procestovali svět, vyřešili spoustu případů a prožili neskutečná dobrodružství. To (zatím) poslední, s číslem 65, skončilo 19. listopadu 1990. Zajímavostí je, že teoreticky by mohlo být datum premiéry už 27. srpna 1988, kdy byl odvysílán první díl Kočičárny.
    1. mechanizovaná rota se věnuje mimo jiné i výsadkové přípravě, z čehož vyplývá i možnost využití této skutečnosti v boji i obraně jednotek mechanizovaného praporu nebo civilního obyvatelstva.
    Cestovatel Monty Jack se stará většinou o vaření sýrových specialit a je také nejsilnějším členem Rychlé Roty. Často rád vypráví o svých zážitcích z dob, kdy ještě sám cestoval po celém světě. Jeho slabinou je ovšem sýr, kvůli kterému se přestává zcela ovládat. Jeho dobrým přítelem je malý muší hrdina Zip, který je díky své velikosti a rychlosti nepostradatelnou součástí roty.
    Chip a Dale dostali svá jména v roce 1947, kdy bylo potřeba protivníků do grotesky s Kačerem Donaldem Chip an' Dale, 1947. Úplně poprvé se předtím, ještě bezejmenní, objevili v grotesce se psem Pluto Private Pluto v roce 1943.


ČST dabing dílu Lupič v plenkách

    Chip a Dale a samozřejmě Gedžitka, Monty Jack a Zip, to jsou naši milí kamarádi, kteří spolu tvoří Rychlou Rotu. Bydlí všichni společně v mohutném stromě v parku (pravděpodobně v New Yorku). Jejich domov je plný uďelátek a vymožeností, které sestrojila roztomilá Gedžitka. Díky ní mají televizi, rádio, praktické auto i vznášedlo, a tak mají přehled o všem, co se ve městě šustne. Občas se kouknou i na policejní stanici za velitelem Spinellim, jestli nepotřebují strážci zákona pomocnou ruku. Jejich hlavním organizátorem a bystrým mozkem je ale Chip. S chladnou hlavou a rozvahou chce řešit každý případ a nemá rád zahálku. Přesným opakem Chipa je Dale. Ten je až příliš divoký, zbrklý a často vyvede nějakou hloupost, čímž může ohrozit i vyšetřování. Je to přesto nerozlučná dvojka s Chipem, a i když jsou to rivalové v boji o přízeň a lásku Gedžitky, mají se rádi a nenechají toho druhého v maléru.
    Podle koho se potom oblékali Chip a Dale v Rychlé Rotě? Jejich vzhled inspiroval největší dobruh a nejlepší detektiv z 80.let - Indiana Jones a Magnum P.I. Který je který je poznat na první pohled...
    Úkol může plnit v sestavě praporu nebo samostatně. Samostatně může plnit úkoly vševojskové zálohy nebo může být použita k vedení boje (jiné taktické činnosti) na samostatném směru. Kromě toho může být určena k plnění úkolů jako nestálý prvek bojové sestavy.
    Disney seriál Rychlá Rota (1989) se začal u nás vysílat roku 1991 v bloku Walt Disney uvádí společně s Kačeřími příběhy jako druhý v pořadí. Má celkem 65 dílů a postupně u nás byly odvysílány všechny.


Re: mám ráda nejvíc na svetě čipa

    2. mechanizovaná rota je plně akceschopná jednotka, která je schopná plnit mnohé úkoly na symetrických i asymetrických bojištích. Výcvik 2. mechanizované roty obsahuje veškerou škálu činností a dovedností, nutnou pro zvládnutí boje v horských podmínkách, zalesněném i zastavěném prostoru. 2. mechanizovaná rota je schopna kromě přímého bojového nasazení také plnit úkoly doprovodů a ochrany konvojů a ochrany důležitých osob. Tyto schopnosti plně demonstruje na cvičeních doma i v zahraničí, stejně tak i při nasazení v zahraničních operacích.
    Tento originální barevný nákres pak ukazuje, jak měli původně vypadat všichni hrdinové Rychlé Roty. Hlavním hrdinou byl tedy myšák Kit Colby, kterého později nahradil Chip a Dale, aby se v seriálu objevili nějaké už známé Disney postavy. Monty Jack, Zip a Gedžitka s malými úpravami zůstali. Koncept namaloval Tad Stones. Jak by takový seriál asi vypadal?
    4. března 2014 oslavila Rychlá Rota své 25. výročí! 4. března 1989 startovala první řada seriálu s Chipem, Dalem, Gedžitkou, Monty Jackem a Zipem na americkém Disney Channel. Předpremiéra sice proběhla už 27. srpna 1988 s dílem Kočičárny(Catteries Not Included), ale až 4. března 1989 odstartovala regulérně s dvouhodinovým speciálem Rychlá Rota zasahuje(Rescue Rangers: To the Rescue), který byl poději rozdělen na pět seriálových dílů.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00