Jak na věc


románská literatura

Technické údaje Tondach Románská 12

    Umožňuje konstrukčně výhodné řešení okrajového ukončení střechy. Taška má do strany tvarovanou patku (okapničku), snižující odkap na štítovou stěnu. Bočnice (lem) má výšku 50–80 mm. Při krycí délce 360–370 mm ji nelze použít bez úprav.
    Základní taška, která s doplňky (nástavec pro odvětrání kanalizace – sada, nástavec pro anténu) tvoří keramický komplet esteticky zapadající do rázu střechy.
    Umožňuje nejvhodnější okrajové ukončení střechy a napojení hřebene při použití tašky základní pro připojení hřebene. Bočnice (lem) má výšku 50–80 mm (jako taška okrajová pravá). Při krycí délce 360–370 mm ji nelze použít bez úprav.
    Románská 12 spojuje v jedné tašce přednosti drážkových plochých pánví s výrazným vysoko klenutým kónickým profilem. Při pálení naplocho se dosahuje maximální rozměrové a tvarové přesnosti s vynikající odolností proti fyzikálně-chemickým vlivům. Taška svou strukturou navozuje eleganci antických stavebních stylů a uplatňuje se na moderní i historické střeše. Technické údaje
    Umožňuje nejvhodnější okrajové ukončení střechy a napojení hřebene při použití tašky základní pro připojení hřebene. Bočnice (lem) má výšku 50–80 mm (jako taška okrajová levá). Při krycí délce 360–370 mm ji nelze použít bez úprav.


TONDACH ROMÁNSKÁ 12 taška okrajová levá červená engoba

    Je opatřena průběžnou vysokou vodní drážkou, což zvyšuje těsnost střešního pláště proti bouřkovým dešťům a umožňuje pokládání tašek na střechy ve velmi nízkých sklonech (již od sklonu 22°, s pojistnou hydroizolací od 12°).
    Pálená krytina TONDACH Románská 12 spojuje v jedné tašce přednosti drážkových plochých pánví s výrazným vysoko klenutým kónickým profilem. Při pálení krytiny TONDACH Románská 12 režná naplocho se dosahuje maximální rozměrové a tvarové přesnosti s vynikající odolností proti fyzikálně-chemickým vlivům. Taška TONDACH Románská 12 režná svou strukturou navozuje eleganci antických stavebních stylů a uplatňuje se na moderní i historické střeše. Výrobní závod TONDACH Hranice.


Polystyren Fasádní DCD IDEAL EPS NEO 70 tl. 120mm - šedý, s příměsí grafitu, cena za ks

    Protisněhové háky slouží jako zábrana proti sesuvům sněhu ze střešních plášťů. Vhodné rozmístění a množství je závislé na sněhové oblasti objektu, konstrukci, povrchu a sklonu střechy. Protisněhové háky je vhodné kombinovat s prvky protisněhových zábran v podobě držáků mříže, kulatiny nebo trubek. Protisněhové háky Typ "A" jsou vhodné pro ploché krytiny, jako je břidlice, vláknocementové krytiny, šindel apod... Typ "C" je vhodný pro posuvné betonové krytiny, Typ "D" je vhodný do zámků pálených krytin. Univerzální hák Quick-Stopp je vhodný pro většinu skládaných krytin. Instaluje se na spodní hranu tašky.
    Informace, které nám poskytnete, uložíme. Tyto informace použijeme jedině k tomu, abychom odpověděli na Vaše dotazy a mohli splnit Váš požadavek na seznámení se zbožím. Více se o ochraně osobních údajů v souvislosti s vyplněním kontaktního formuláře dočtete zde.
    5. den: CLUNY - historické městečko, které vyrostlo kolem kdysi slavného benediktinského opatství založeného roku 910 vévodou Vilémem Akvitánským a jež bylo ve středověku jedním z nejslavnějších křesťanských center a poutním místem. Vrchol jeho slávy spadá do 10. až 12. století, kdy bylo Cluny ohniskem tzv. renesance 12. století. Město si zachovalo historický půdorys, větší část hradeb s věžemi a bránami, gotický kostel Panny Marie ze 13. století, mnoho historicky cenných domů a zejména torzo zničené architektury kláštera (příčná loď, vstupní portál, hospodářské budovy) s ukázkami původní sochařské výzdoby z 12. století. Ubytování v hotelu.


TONDACH ROMÁNSKÁ 12 taška okrajová levá černá engoba

    - smluvní dopravné na místo určení - cena dopravy je závislá na množství objednaného zboží a vzdálenosti od expedičního skladu1. Přímá dodávka výrobcem - paušální dopravné 500,- Kč (bez DPH) od 6 palet - bez dalších slev2. Vývoz z expedičních skladů - dopravné 30,- Kč / 1 km (bez DPH) - možnost dalších akčích slevSkládání hydraulickou rukou - 95,- Kč / 1 paletuPaleta TONDACH - 260,- KčVrácení palety - 225,- Kč (opotřebení 35,- Kč)
    2. den: CLERMONT-FERRAND - město, které mělo od středověku strategickou pozici: v roce 1095 se tam konal koncil, kde papež Urban II. vyhlásil první křížovou výpravu. Z této doby zde nacházíme dvě důležité památky a to Notre-Dame-du-Port, románskou baziliku a vrcholně gotickou katedrálu Notre-Dame-de-l´Assomption, která má unikátní sklomalby a nástěnné malby. NOTRE-DAME D´ORCIVAL - v malebné krajině umístěný románský chrám, jedna z nejkrásnějších středověkých památek v oblasti Auvergne, kultovní socha Panny Marie - jedno z nejčastěji reprodukovaných uměleckých děl z doby křížových výprav. BEAULIEU-SUR-DORDOGNE - proslulé benediktinské opatství, které bylo jednou ze zastávek na poutní cestě do Santiaga de Compostela, nabízí imponující sochařskou vizi Posledního soudu. Nocleh v hotelu.


TONDACH ROMÁNSKÁ 12 taška okrajová levá režná

    4. den: RODEZ - krátká zastávka u gotické katedrály Notre-Dame. CONQUES - mimořádná památka románské renesance: klášterní kostel s fasádou s Posledním soudem a slavný chrámový poklad s téměř metrovou zlatou sochou sv. Foy pokrytou drahými kameny. Conques bylo důležitou zastávkou na cestě do Santiaga de Compostela. Unikátně zachovalé středověké městěčko je zapsáno na seznam kulturního dědictví UNESCO. LE PUY EN VELAY - magické místo a jedno z nejvýznamnějších poutních středisek, východisko mnoha poutníků na cestě do Santiaga de Compostela. Místo je hojně navštěvováno turisty pro svoji malebnou polohu, geologicky zajímavé okolí, a jedinečné středověké památky. Dominantou je románská katedrála imponující svým uměleckým propojení tradice byzantské a západoevropské, architektonický skvost a unikátní je také kaple sv. Michala z 10. století postavená na bývalém sopečném sopouchu. Nocleh v hotelu.
    SLEVA: sleva pro stálé klienty poznávacích zájezdů 2013 - 2018, rezervace min. 60 dní před odjezdemSleva bude odečtena po zkontrolování Vašich údajů pracovníkem CK
    Celková šířka     cca 280 mmCelková délka     cca 465 mmKrycí šířka     223 mmKrycí délka     360 - 380 mmHmotnost 1 ks     3,7 kgHmotnost 1 m2     44,1 kgPotřeba na 1 m2     11,9 ksPři mezní krycí délce 360 - 370 mm jenutné upravovat okrajové tašky.Vyrábí TONDACH ČR s.r.o., závod HraniceMinimální sklon střechyBezpečný sklon 22°S těsným podstřeším 16°S vodotěsným podstřeším 12° 
    Naplňuje zásady větraného střešního pláště. Větrací průřez je cca 25 cm2. Osazuje se v druhé řadě po obou stranách hřebene (ev. nároží) v potřebném množství dle požadavků norem a pravidel.


TONDACH ROMÁNSKÁ 12 taška okrajová pravá glazura Amadeus červená

    3. den: Návštěva pravěké jeskyně PECH MERLE - její výzdoba je považována za jednu z nejkrásnějších památek paleolitického malířství v působivém prostředí přírodního paláce, senzací jsou vedle vyobrazení mamutů, medvědů a bizonů kompozice koní, které představují skutečný vrchol malířského umění pravěkých lovců. SOUILLAC - unikátní románský pilíř se zobrazením zápas sil dobra se zlem související s legendou o Theophilovi, středověkém Faustovi, nejreprodukovanější dílo románské renesance. ROCAMADUOR - slavné poutní místo středověku, městečko vytesané do gigantické skály, místo obdivované i malířem Františkem Kupkou. CAHORS - unikátně zachovalý most Valentré ze 14. století a románská katedrála Saint-Étienne, město je na seznamu kulturních památek UNESCO. Večer ubytování a nocleh v hotelu.
    Slouží k napojení střechy na hřeben. Pokládá se v první řadě tašek od hřebene. Zvýšené části na hlavě tašky vytváří rovinu s klenutým profilem a umožňují přiložení hřebenáčů bez větracích pásů hřebene.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
16033
cache: 0024:00:00