Jak na věc


rohlíky ze špaldové mouky

29 komentářů to “Rohlíky konzumní”

    Omlouvám se za delší příspěvek, ale neodolám a zabilancuju si :-)). Po půl roce pečení chleba podle tebe, Kláro, přemýšlím, proč nepeču už dávno. Měla jsem tak nějak vsugerováno, že se jedná o manuálně a technologicky složitý proces. Opak je pravdou. Mám výhodu, že pracuju z domova, a nedělá mi tedy problém si v příslušnou dobu odskočit do kuchyně. V den, kdy peču se všichni chodí ptát, kdy už budou moci krájet.
    Zadělala jsem znovu, nyní budou větší a všechny rovné :-) … másla je na ně opravdu škoda, chutnají dobře samotné, nejvíce mne těší, že to dělám vlastníma rukama. Velmi mne to uspokojuje. Chleba ani těstoviny jsem nekoupila ani nepamatuji a s rohlíky to udělám úplně stejně. Jo, a recept na křen z těchto stránek je opravdu prima, zaprášilo se :-). Ještě jednou moc děkuji.
    Poté, co jsem si zajela postup na chléb a domluvila se se svojí troubou, pustila jsem se do konzumních rohlíků. A opět úspěch veliký. Mám jich tak 20 z kila, jen tedy mi je doma hned snědí. Ale zase, je to super recept a je to hned hotové.
    :-) tak já z toho nikdy neudělám 40ti gramový rohlíky, vždy mají minimálně 80 g, dělám jich kolem 20, jak kdy, většinou 18 ale někdy i 24. Tak hlavně, ať se zadaří!!!
    Zdravím na kopec :-) Mám dotaz ohledně droždí. Je možné si ho nějakým způsobem doma vypěstovat, namnožit, poté případně nasušit …abych kvůli tomu nemusela lítat do obchodu?


Centrum nastavení ochrany osobních údajů

    @Irena: Zdravim Ireno, záludná to otázka. Tak počítejte se mnou 1kg mouky + další suroviny cca 50g . Toť vše dohromady 1050g. No a nyní záleží na vaší chuti motat rohlíky.Velká chuť = rohlíčky podobné těm které vídáte v těch halách co prodávají jejich napodobeniny (40g). Malá chuť = rohlíky pro hladovce (80g).A přicházíme k hlavnímu bodu programu a to je složitý matematický úkol. Kolik bude rohlíků?
    Tak byly děti pár dní ve škole a výsledek se dostavil – všichni jsme lehli se silným nachlazením. Jelikož jsem včera i dnes ležela v horečkách, koupil můj muž dnes poprvé po půl roce v krámu pečivo (udělal kšeft a koupil dva rohlíky :-)). Došel totiž jak domácí chlebík, tak tvoje konzumní rohlíky. :-)
    Dnes jsem tedy vážila… Z kila mouky bylo 1730g těsta, po upečení všechno pečivo celkem vážilo 1474g, udělala jsem 24 rohlíků a minipletýnek. Jeden vzorový jsem vážila před pečením – 72g, po upečení měl 62g. Jsou krásně nafouknuté, ale přesto méně nafouknuté a menší, než ty 40g z obchodu, možná je to tou celozrnnou moukou nebo čím to :)


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00