Jak na věc


restaurace u milionu

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

    Některým podnikatelům ale se začátkem EET jejich živnost končí. Odhadujeme, že zhruba 15 procent provozoven skončí, ale domníváme se, že to není jen kvůli elektronické evidenci tržeb, uvedl Václav Stárek, prezident asociace hotelů a restaurací. Ostatní provozovatelé budou podle asociace zvyšovat ceny, nebo své provozovny zavřou.
    Svijanská Bašta - restaurace U Mlionu vám nabízí denně obědová menu za rozumné ceny, výběr z několika jídel a příjemnou obsluhu. Čepujeme oblíbené pivo Svijany - Máz 11%, Kvasničák 13%, Kněžnu 13% a Baron 15%. Nabízíme stáčené víno a v naší nabídce naleznete jak klasická jídla, tak i různé speciality a pochutiny. Jako samozřejmost můžete očekávat připojení na INTERNET ZDARMA přes naši Wi-Fi síť.
    Nevypadá úplně špatně, ale holky bych tam nebral :) K čaji nezabalená sušenka (patrně putovní), pivo Kozel za 15.50 (říjen 05), žádný zázrak. Kvalitně zahuleno, forbesy přímo na sále. Končí se v deset, v 22.15 vás nejspíš sežerou.


Týden s EET: 19 milionů účtenek, 760 udání! Restaurace zdražují

    Výborná kuchyně pracující s českou klasikou, moc příjemná zahrádka pod kaštany, uvnitř bohužel není oddělená část pro nekuřáky, očazené vycpaniny bychom rozhodně oželeli. Obsluha restaurace vzorná, usměvavá, uctivá, kromě obhroublé hospodské, které je třeba se důsledně vyhýbat a nic jí nevytýkat, jinak zažijete retrospektivní exkurzi do 4. cenové! Škoda, že dokáže jedna osoba zničit dojem z celé návštěvy, dlouho se tam nevrátíme...
    EET - tři písmenka, která některým podnikatelům zamotala hlavu. Přesto systém funguje tak, jak si ministr financí představoval. Běží zcela plynule. Předpoklad byl zhruba 40 tisíc podnikatelů, v tuto chvíli máme přihlášených asi 39 500, sdělila mluvčí finanční správy Linda Paterová.
    Všichni podnikatelé spadající do první vlny evidence tržeb musejí vydávat podle zákona účtenky. V opačném případě jim hrozí sankce, které jsou v rozmezí od 1 koruny do 500 tisíc, v případě hrubšího porušení hrozí i dočasné uzavření prodejny, doplnila Paterová.
    Za první týden fungování EET vydali a odeslali obchodníci na finanční správu 19 milionů účtenek. S novým systémem evidence tržeb se ale pojí další zajímavé číslo - počet udání. Je jich 760 a hospodské teď čeká nejen kontrola, ale v některých případech i pokuta nebo dokonce uzavření prodejny.


Muž ohrožoval rodinu s dítětem airsoftovou zbraní. Kvůli ...

    To znamená, že i přes vlnu nevole a odporu se do systému zapojilo 98 % podnikatelů v pohostinství. Jenže miliony účtenek, které musí restaurace vydávat i za žvýkačky, čaj nebo kávu, rozhodně nešetří lesy.
    Jen za tři vteřiny podle odhadu odešlou obchodníci na finanční správu kolem 90 účtenek. Za první týden EET jich bylo dohromady kolem 19 milionů. A Češi nelení a hlásí ty, kteří účtenku nevydali, přestože měli.
    Hlášených nevydaných účtenek máme v tuto chvíli 760. Vyhodnocují se, analyzují a dále budeme postupovat, budou nám určitě sloužit k cíleným kontrolám, vysvětlila mluvčí. údaj byl platný ke čtvrtečnímu odpoledni.
    Obyč hospůdka. Paní majitelka nepříjemná... několikrát jsem tam slyšela, jak říká hostům, že oni nejsou hospoda, ale restaurace..aby se ztišili - přitom jsem si nevšimla, že by někoho obtěžovali, spíš jen paní majitelku. :-) Jídlo dobré, ale ten přístup k zákazníkovi se mi tam x krát nelíbil...

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
10573
cache: 0024:00:00