Jak na věc


rehabilitační centrum školní statek opava

AKCE Overball gymnastický míč - 23 cm

    Rehabilitační ambulance je vybavena moderní vodoléčbou, bazénkem na cvičení, Kneippovým chodníkem, tělocvičnami, přístroji pro fyzikální terapii - laser, magnet, ultrazvuk, včetně rázové vlny. Součástí moderní vodoléčby jsou kromě bazénku také k dispozici 3 celotělové vany s LCD monitory a střídavé koupele dolních končetin tzv. šlapačky. Dále může klient využít 2 vířivé vany pro dolní a 2 vířivé vany pro horní končetiny. K dispozici mají pacienti také zázemí.
    Je však potřeba nezapomínat ani na dlouhodobou péči po operaci. Všechny užitečné cviky, techniky a rady, jak pečovat o pahýl uvádíme v následujících kategoriích.
    Zdravotnický personál absolvoval kurzy pod vedením prof. PeaDr. Pavla Koláře. Vzdělávání zdravotníků probíhá kontinuálně.
    Doporučené návštěvní hodiny: denně, nejlépe však v době od 15 do 19 hod. (po ukončení procedur dle nastaveného rehabilitačního plánu)
    Před i po operaci je důležité provádět cvičení, která celý proces uzdravování urychlí. Před operací zahrnuje rehabilitační péče především posilování svalstva. Speciální cviky urychlí celou rehabilitaci a následné protézování. Těsně po operaci doporučujeme speciální techniky pro redukci otoku a zmírnění fantomové bolesti.
    Kvalitní šlapací pumpička pro nafukování rehabilitačních míčů (gym ball), matrací nebo člunů. Objem: 1800 ccm - velmi rychlé nafouknutí s minimální námahou. Možnost i zpětného chodu - vypouštění, vyfukování.


Míč Gymnastikball maxafe, ABS, italský, 75 cm

    Rehabilitační lůžkové oddělení poskytuje včasnou komplexní rehabilitační péči. O příjmu pacientů rozhoduje rehabilitační lékař na základě typu onemocnění a akutnosti. Je nutná mezioborová komunikace mezi lékaři. Na našem oddělení mohou být pacienti hospitalizováni pouze dva týdny, proto přednostně přijímáme pacienty s akutními potížemi, po operacích pohybového aparátu, s neurologickými onemocněními, po úrazech - dle kapacitní možnosti oddělení i ambulance. Nepřijímáme stavy po akutních CMP (cévní mozkové příhody). Před plánovanými operacemi vyžadujícími následně rychlou rehabilitaci, např. po náhradě kloubu, je nutné se včas objednat u vrchní sestry. U vrchní sestry se jinak objednávají také všichni pacienti s doporučením lůžkové rehabilitace.
    Klasická pumpička s dvojčinným ventilkem, která Vám zaručí velmi rychle nafouknutí rehabilitačního míče, lehátka, menších člunů. Balení obsahuje - plastový konus, hadičku s jehlou.
    Míč se zdrsněným povrchem o průměru 23cm. Míč určený pro tzv. dechová cvičení, jako podkladový míč a jako balanční pomůcka. Průměr: 23cm. Nosnost 150kg.
    Pumpička na rehabilitační míče (Gymnic, Ledragomma, Togu, John, Gymnastikball) s dvojčinným ventilem. Velmi rychlé nafouknutí. Pumpičku lze používat také na nafukování lodí, hraček, matrací apod.
    Rehabilitační oddělení má k dispozici 31 lůžek, která jsou rozdělena do 2 jednolůžkových nadstandardních pokojů (s poplatkem), 3 pokojů třílůžkových a 5 prostorných čtyřlůžkových pokojů. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu se sprchovým koutem a WC. Každý pokoj je vybaven televizí, jídelním stolem se židlemi. Připojení k internetu je bezplatné.


Rehabilitační pomůcky WEVE REHA s.r.o.

    Klasická pumpička na rehabilitační míče. Obsahuje hadičku pro pohodlnější pumpování, nástavec pro dofukování rehabilitačních míčů a nástavec pro dofukování normálních míčů.
    Ambulantní část rehabilitačního oddělení se nachází v přízemí pavilonu B. Provoz v ní je dle domluvených časových objednávek. Pro objednání na ambulantní vyšetření je nutné doporučení praktického nebo odborného lékaře. Pacienti se objednávají na recepci ambulance.
    Kvalitní rehabilitační míč ve 4 barvách. Vhodný pro nácvik stability, koordinace pohybu, reakcí svalstva na změny polohy. Používají se při rehabilitaci...
    Součástí oddělení je moderně vybavena pracovna ergoterapie, tělocvičny, příjmová ambulance, pracovny sester, lékařů.
    Z metodik využíváme např. metody Vojtovy, McKenzie, Mojžíšové - nejen v terapii vertebrogenních potíží, ale i sterility, kinesiotaping, akupunkturu a další.
    Rehabilitační oddělení a ambulance se na konci roku 2015 přestěhovalo do nově zrekonstruovaného pavilonu B, kde se nachází na 3. patře lůžkové oddělení a v přízemí ambulance. Provoz oddělení byl zahájen 4.1.2016.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00