Jak na věc


rehabilitační centrum školní statek opava

Míč Opti Ball 65 cm - průhledný

    Rehabilitační lůžkové oddělení poskytuje včasnou komplexní rehabilitační péči. O příjmu pacientů rozhoduje rehabilitační lékař na základě typu onemocnění a akutnosti. Je nutná mezioborová komunikace mezi lékaři. Na našem oddělení mohou být pacienti hospitalizováni pouze dva týdny, proto přednostně přijímáme pacienty s akutními potížemi, po operacích pohybového aparátu, s neurologickými onemocněními, po úrazech - dle kapacitní možnosti oddělení i ambulance. Nepřijímáme stavy po akutních CMP (cévní mozkové příhody). Před plánovanými operacemi vyžadujícími následně rychlou rehabilitaci, např. po náhradě kloubu, je nutné se včas objednat u vrchní sestry. U vrchní sestry se jinak objednávají také všichni pacienti s doporučením lůžkové rehabilitace.
    Klasická pumpička s dvojčinným ventilkem, která Vám zaručí velmi rychle nafouknutí rehabilitačního míče, lehátka, menších člunů. Balení obsahuje - plastový konus, hadičku s jehlou.
    Doporučené návštěvní hodiny: denně, nejlépe však v době od 15 do 19 hod. (po ukončení procedur dle nastaveného rehabilitačního plánu)
    Součástí oddělení je moderně vybavena pracovna ergoterapie, tělocvičny, příjmová ambulance, pracovny sester, lékařů.
    Rehabilitační ambulance je vybavena moderní vodoléčbou, bazénkem na cvičení, Kneippovým chodníkem, tělocvičnami, přístroji pro fyzikální terapii - laser, magnet, ultrazvuk, včetně rázové vlny. Součástí moderní vodoléčby jsou kromě bazénku také k dispozici 3 celotělové vany s LCD monitory a střídavé koupele dolních končetin tzv. šlapačky. Dále může klient využít 2 vířivé vany pro dolní a 2 vířivé vany pro horní končetiny. K dispozici mají pacienti také zázemí.


Lékařský tým

    Rehabilitační oddělení má k dispozici 31 lůžek, která jsou rozdělena do 2 jednolůžkových nadstandardních pokojů (s poplatkem), 3 pokojů třílůžkových a 5 prostorných čtyřlůžkových pokojů. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu se sprchovým koutem a WC. Každý pokoj je vybaven televizí, jídelním stolem se židlemi. Připojení k internetu je bezplatné.
    Je však potřeba nezapomínat ani na dlouhodobou péči po operaci. Všechny užitečné cviky, techniky a rady, jak pečovat o pahýl uvádíme v následujících kategoriích.
    Rehabilitační oddělení a ambulance se na konci roku 2015 přestěhovalo do nově zrekonstruovaného pavilonu B, kde se nachází na 3. patře lůžkové oddělení a v přízemí ambulance. Provoz oddělení byl zahájen 4.1.2016.
    Z metodik využíváme např. metody Vojtovy, McKenzie, Mojžíšové - nejen v terapii vertebrogenních potíží, ale i sterility, kinesiotaping, akupunkturu a další.
    Kvalitní rehabilitační míč ve 4 barvách. Vhodný pro nácvik stability, koordinace pohybu, reakcí svalstva na změny polohy. Používají se při rehabilitaci...
    Pumpička na rehabilitační míče (Gymnic, Ledragomma, Togu, John, Gymnastikball) s dvojčinným ventilem. Velmi rychlé nafouknutí. Pumpičku lze používat také na nafukování lodí, hraček, matrací apod.


Rehabilitační oddělení

    Klasická pumpička na rehabilitační míče. Obsahuje hadičku pro pohodlnější pumpování, nástavec pro dofukování rehabilitačních míčů a nástavec pro dofukování normálních míčů.
    Před i po operaci je důležité provádět cvičení, která celý proces uzdravování urychlí. Před operací zahrnuje rehabilitační péče především posilování svalstva. Speciální cviky urychlí celou rehabilitaci a následné protézování. Těsně po operaci doporučujeme speciální techniky pro redukci otoku a zmírnění fantomové bolesti.
    Zdravotnický personál absolvoval kurzy pod vedením prof. PeaDr. Pavla Koláře. Vzdělávání zdravotníků probíhá kontinuálně.
    Míč se zdrsněným povrchem o průměru 23cm. Míč určený pro tzv. dechová cvičení, jako podkladový míč a jako balanční pomůcka. Průměr: 23cm. Nosnost 150kg.
    Kvalitní šlapací pumpička pro nafukování rehabilitačních míčů (gym ball), matrací nebo člunů. Objem: 1800 ccm - velmi rychlé nafouknutí s minimální námahou. Možnost i zpětného chodu - vypouštění, vyfukování.


Míč Fit Ball Gymnic 65 cm - perleťový

    Ambulantní část rehabilitačního oddělení se nachází v přízemí pavilonu B. Provoz v ní je dle domluvených časových objednávek. Pro objednání na ambulantní vyšetření je nutné doporučení praktického nebo odborného lékaře. Pacienti se objednávají na recepci ambulance.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
12119
cache: 0024:00:00