Jak na věc


rehabilitační ústav kladruby

Míč Fit Ball Gymnic 65 cm - perleťový

    Na našem oddělení pro ambulantní pacienty a pacienty na lůžkových odděleních nemocnice máme k dispozici rehabilitačního lékaře a fyzioterapeuty. Po pacienty lůžkového rehabilitačního odd. dále ergoterapeuta, logopeda a psychologa, spolupracujeme se sociální pracovnicí naší nemocnice.
    Pomáhá zlepšit poruchy svalového napětí a koordinační poruchy, napravit vybočení páteře a kulatá záda, zlepšit koordinaci dechu u onemocnění dechového...
    Kvalitní rehabilitační míč ve 4 barvách. Vhodný pro nácvik stability, koordinace pohybu, reakcí svalstva na změny polohy. Používají se při rehabilitaci...
    Fyzioterapeuti pracují i na oddělení lůžkového rehabilitačního odd., kde jsou hospitalizování zejména pacienti po cévních mozkových příhodách, po náhradách velkých kloubů apod.
    Léčebná rehabilitace je realizována týmovou prací rehabilitačních lékařů, fyzioterapeutů, ergoterapeutů a dalších odborníků na podkladě úzké mezioborové spolupráce zejména pak psychologů, logopedů a sociálních pracovníků.
    Klinický logoped: se zabývá diagnostikou a terapií vad řeči a komunikačního procesu, zejména u pacientů po cévních mozkových příhodách hospitalizovaných na lůžkovém rehabilitačním odd.


Míč Gymnastikball maxafe, ABS, italský, 53 cm

    Dále poskytují komplexní rehabilitační léčbu u pacientů hospitalizovaných na lůžkových oddělení Litomyšlské nemocnice. Fyzioterapeut dochází na lůžková oddělení nemocnice, kde provádí cvičení pacientů především na oddělení ortopedie, neurologie, chirurgie, na interním, ARO a JIP, gynekologickém oddělení.
    Na rehabilitačním oddělení je možno kromě procedur hrazených zdravotními pojišťovnami absolvovat procedury bez doporučení lékaře jako přímo hrazené služby dle ceníku placených výkonů.
    Léčebná rehabilitace je multidisciplinární obor - komplex medicínských preventivních, diagnostických a terapeutických opatření směřujících k obnovení funkční zdatnosti jedince. Postiženého na zdraví - ať již se to týká oblasti osobní péče, psychiky či poruchy nejen na úrovni orgánové soustavy, ale i funkce lidského organismu jako celku. Výrazně přispívá ke snížení celkových nákladů na léčbu a návratem pacientů do produktivní sféry.
    Klinický psycholog: pracuje též u pacientů na lůžkové části rehabilitačního odd. - zabezpečuje psychoterapeutické služby, psychologická vyšetření, zejména u pacientů po cévních mozkových příhodách. Dostupnost psychologa cestou neurologické ambulance dle potřeby.


Míč Gymnastikball maxafe, ABS, italský, 65 cm

    Klasická pumpička na rehabilitační míče. Obsahuje hadičku pro pohodlnější pumpování, nástavec pro dofukování rehabilitačních míčů a nástavec pro dofukování normálních míčů.
    Míč se zdrsněným povrchem o průměru 23cm. Míč určený pro tzv. dechová cvičení, jako podkladový míč a jako balanční pomůcka. Průměr: 23cm. Nosnost 150kg.
    Klasická pumpička s dvojčinným ventilkem, která Vám zaručí velmi rychle nafouknutí rehabilitačního míče, lehátka, menších člunů. Balení obsahuje - plastový konus, hadičku s jehlou.
    Kvalitní šlapací pumpička pro nafukování rehabilitačních míčů (gym ball), matrací nebo člunů. Objem: 1800 ccm - velmi rychlé nafouknutí s minimální námahou. Možnost i zpětného chodu - vypouštění, vyfukování.
    Rehabilitační lékař je specialista k obnově funkcí ztracených úrazem, nemocí, stárnutím či degenerativními změnami nebo funkční poruchou pro dosažení optimální kvality života. Pomáhá ve spolupráci s protetikem a ergoterapeutem vybrat nejvhodnější technickou zdravotnickou pomůcku.


Rehabilitační pomůcky WEVE REHA s.r.o.

    Fyzioterapeut na našem oddělení pracuje jednak v ambulantním provozu. Pečuje o pacienty jejichž spektrum nemocí je velmi široké - léčíme pacienty po úrazech, operacích, hlavně pohybového aparátu, pacienty s neurologickými či interními onemocněními, zabýváme se problematikou onemocnění páteře a kloubů, poruchami psychosomatického vývoje dětí a další.
    Rehabilitační lékař hodnotí zdravotní stav pacienta a individuální schopnosti komplexně. Pracuje nejen jako specialista na léčení a prevenci poruch pohybového aparátu, ale zabývá se i všemi ostatními poruchami funkce omezujících kvalitu života - rehabilitace kardiovaskulárního systému, dýchacího systému a ostatních vnitřních orgánů. V rámci oboru indikuje léčbu v odborných léčebných ústavech a lázeňskou léčbu.
    V těchto případech si pacient vybere sám, jakou léčbu by chtěl. V případě, že požádá o konzultaci lékaře je s pacientem domluven termín návštěvy a tato konzultace je pak zpoplatněna opět dle ceníku výkonů.
    Pumpička na rehabilitační míče (Gymnic, Ledragomma, Togu, John, Gymnastikball) s dvojčinným ventilem. Velmi rychlé nafouknutí. Pumpičku lze používat také na nafukování lodí, hraček, matrací apod.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00