Jak na věc


rangers - plavci

Tričko New York Rangers CCM Territorial

    Rok 1966 bývá považován za klíčové datum pro vznik skupiny The Rangers, která tak v r. 2016 oslavila v tichosti 50. výročí od svého zviditelnění i mimo Strojní fakultu ČVUT, na jejíž půdě vznikla. Jakési "zárodky" kapely existovaly již dříve (snad už 1963 nebo 1964) - publicisté si ale později pro sestavu, která se proslavila, oblíbili termín "otcové zakladatelé", což není úplně přesné. Bohužel, déle než padesátiletá historie nešetřila zvraty, takže momentálně (2018) existují čtyři kapely odkazující se k The Rangers: New Rangers (Jiří Veisser), Rangers-Plavci (Mirek Řihošek), Plavci (Honza Vančura) a Rangers Band.
     A jak doplnili pamětníci - písničku Hřbitovní kvítí na sigl (vyšla spolu se Žlutým ptákem z r. 1969, jako bonus později na CD The Rangers 1996, původně "zelená" Rangers I. z r. 1969) po Jarčině odchodu nazpívala krásná Hana Pazeltová, která posléze rovněž emigrovala do Švýcarska, kde pokračovala ve své pěvecké kariéře a věnovala se architektuře (stálá mise České republiky v Ženevě jí zde v r. 2004 uspořádala výstavu obrazů, reliéfů a soch).
    Tento snímek zachycuje typický obrázek ze zájezdu do vojenské posádky. Vlevo z profilu Radek Tomášek, vedle Tonda Hájek ještě bez knírku, za Jarkou Hadrabovou vykukují hlavy Jirky Veissera a Mirka Řihoška a mezi nimi Milana Dufka. Honza Vančura se tváří, že úpí pod vahou Hanky Kurzweilové a za ním, napůl skrytý, stojí zvukař Franta Kafka, budoucí manžel Jarky Hadrabové, s nímž emigrovala do Kanady.


New York Rangers, NHL (letecký zájezd)

    Nová kšiltovka typu snapback z kolekce Center Ice pro sezónu 2015/16. Vyšité logo týmu na přední straně. Na zadní straně pásek na upravení velikosti. Univerzální velikost. Materiál: 100% bavlna Oficiálně dovezený originální produkt NHL.
    Dvorní fotograf Rangers Pavel Khol je autorem snímku už z pozdější doby, kdy se konferování ujal Petr Nárožný. Ten se uculuje v pozadí, zatímco zvukař Fanda Vondřich (vlevo, tehdy i nyní zvukař Vinohradského divadla) a Radek Tomášek (vpravo) naslouchají, co Hanka tak zaujatě vykládá.
    Další pozapomenutá epizoda z historie Rangers se týká konferování koncertů - všude se mluví o Mirkovi Černém, Petrovi Nárožném (v období plaveckém pak o Luďkovi Nekudovi). Ale to zase není úplná pravda.
    Tričko z nejnovější retro kolekce Territorial od značky CCM. Na přední straně grafika Vašeho oblíbeného klubu znázorňující hranice státu ve kterém klub působí a hráče v retro stylu. Ukaž soupeři, kde je tvoje teritorium !
    Od konce dubna 2008 je v prodeji dvojcédéčko z vrcholného období Rangers, živý záznam koncertu v Hradci Králové z r. 1971 s bonusy z koncertu v divadle E. F. Buriana z r. 1970 (vydal Supraphon) - Radek tu zpívá 500 mil.


       

     Statisíce prodaných desek, stovky zájezů, desítky zlidovělých písniček - šťastné, nezapomenutelné období, které se už nikdy tak docela neopakovalo, i když Plavci zůstali komerčně velmi úspěšnou skupinou se spoustou příznivců.
    Původní, z dnešního pohledu pamětníků "klasickou" sestavu Rangers (Tonda Hájek a Milan Dufek, Jiří Veisser, Mirek Řihošek a Honza Vančura) doplnil Radek Tomášek jako poslední: "Byl jsem ve třetím ročníku na technice a do kroužku se mnou chodil Tonda Hájek. Jednou jsme si povídali o muzice a on mě pozval na zkoušku jejich kapely. Tak to začalo a já se na podzim roku 1966 stal Rangerem..."
    A jak to skončilo? "To je téma, kterému se raději vyhýbám, i když na něj v rozhovorech skoro vždycky přijde řada. Došlo k tomu v roce 1973, tehdy už nastoupila normalizace. Kluci se rozhodli, že si nebudou dělat žádné mindráky, že to prostě takhle je, takhle to dělají všichni, tak to oni budou dělat také. A já se nechtěl vézt," konstatuje Radek. Symbolické asi je, že krize přišla v souvislosti se zájezdem do Sovětského svazu.


Plastová Minihokejka New York Rangers Player

     Kapela Rangers Band vznikla na konci roku 2005 z většiny bývalých členů skupiny Rangers – Plavci (Jirka Kaleš, Honza Podjukl a Luboš Řehák), když na turné po jihoamerické Kolumbii tragicky zahynul zpěvák a leader Milan Dufek. Tenkrát jsme zvažovali, zda ještě pokračovat. Nakonec jsme se rozhodli, že by byla škoda odepsat muziku a zvuk posledních 25 let a jedeme dál. Kapelu doplnil zpěvák Mirek Čamaj a banjista Martin Černý, jehož banjo již delší dobu na nahrávkách Rangers znělo. Ukázalo se, že to byl dobrý nákup, oba se v kapele báječně uchytili. Kapela má v repertoáru písničky ze všech období Rangers, ale i skladby zcela nové ve čtyřhlasém provedení s moderním doprovodem. Rangers Band pravidelně vystupuje se svými hosty v Dolních Počernicích v sále hotelu Svornost a je často zván na festivaly a mnohá další vystoupení.
    Bavlněné tričko s krátkým rukávem se jménem a číslem oblíbeného hráče na zádech a s logem klubu NHL na hrudi. Jedná se o americké velikosti, objednávejte o číslo menší
    Letenky jsou zajišťovány s odletem z Prahy, Vídně, případně i dalších měst v Evropě. Většinou se jedná o let s přestupem. Přímý let je možné nabídnout jen v některých termínech a většinou za poněkud vyšší cenu. Přílet na některé z new yorských letišť, dle aktuální nabídky (J.F.Kennedy, Newark, La Guardia).
    Bavlněné tričko s krátkým rukávem se jménem a číslem oblíbeného hráče na zádech a s logem klubu NHL na hrudi. Jedná se o americké velikosti, objednávejte o číslo menší. Ramena prošita ramenní páskou pro zpevnění střihu, etiketa se značkou a zřetelným označením velikostí, jemný bavlněný materiál, příjemný na nošení, výborné vlastnosti i po mnoha vypráních
    Divadlo E. F. Buriana bylo dlouho mateřskou scénou skupiny Rangers - tady se dočtete víc i o dvou živých nahrávkách z jednoho koncertu, které na jeho scéně vznikly.


Hokej | NEW YORK RANGERS - One Hockey NHL Shop

    Bavlněné tričko s krátkým rukávem se jménem a číslem oblíbeného hráče na zádech a s Third logem klubu NHL na hrudi. Jedná se o americké velikosti, objednávejte o číslo menší
    2. den: Možnost individuální návštěvy newyorských zajímavostí. Doporučujeme návštěvu Empire State Buildingu, Central Parku, Gugenhaimova muzea, Metropolitního muzea, Wall Street s new yorskou burzou, Ground Zero, Staten Islandu (trajektem s výhledem na sochu Svobody). Návštěva domácího utkání New York Rangers (většinou ve večerních hodinách).
    Ke druhé, smyšlené části tvrzení, se Radek mohl otevřeně vyjádřit až po r. 1989. Najde se dost lidí, kterým jeho vysvětlení není po chuti, je ale i dost těch, kteří ho naprosto chápou, že se mu nechtělo plout s proudem. Po mnoha letech neustálého uvádění na pravou míru Radek částečně rezignoval, mj. i proto, že nechce fanouškům kazit idylické vzponínky na mládí.


Kšiltovka New York Rangers Locker Room 2015

    A ještě jeden oříšek k rozlousknutí: Tahle fotka zachytila Radka Tomáška a Mirka Řihoška jako flamendry ze začátku minulého století pokutované prvorepublikovým policajtem v podání Petra Nárožného. Na výše zmíněmém DVD žádné písničky v těchto kostýmech k vidění nejsou - vzpomene si snad někdo, o jaký pořad tehdy šlo? Na dalších snímcích pózují muzikanti s velkými maskami připomínajícími masopustní maškary.
     Pokud si chcete zavzpomínat a taky je vám líto, že na stránkách "nástupnických" kapel bývalých rangerů jsou stále kusé a dost tendenční informace, podívejte se, jaké zajímavosti se našly v archívu Radka Tomáška (zahrnují samozřejmě pouze dobu jeho působení ve skupině).
    Skutečný fanoušek nemuže nemít puk svého oblíbeného týmu, staňte se majiteli repliky oficiálního zápasového puku NHL od Sherwood ®, na přední straně logo týmu na zadní logo NHL ® s podpisem komisaře Gary Bettmana

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00