Jak na věc


rakouská stavební firma

Obsah dokumentace k žádosti o vydání roz...

     - Nový generální ředitel posílí naše aktivity v oblasti výstavby nemovitostí a současně bude pokračovat v přebírání činností od firmy Strauss & Partner Immobilien GmbH
     Karl-Heinz Strauss se stane současně generálním ředitelem i akcionářem společnosti: díky koupi společnosti Strauss & Partner Immobilien GmbH a převodu jejích aktiv do společnosti PORR, se jeho podíl zvýší ze stávajících 2% na asi 5% s dalším potenciálním zvýšením až na 10% v dlouhodobém měřítku. To znamená, že se do vedení společnosti PORR dostává úspěšný a zkušený podnikatel, což je princip, který se u ostatních velkých stavebních firem velmi osvědčil.
     Michael Junghans, generální ředitel firmy B & C Industrieholding, řekl: “Dlouhodobé budování pověsti firmy PORR jako silné rakouské stavební společnosti, je pro nás zásadně důležité. Naše spolupráce s firmou Ortner Group probíhá přesně v tomto duchu.”


Požárně bezpečnostní řešení stavby

     Skupina PORR Group je jednou z největších rakouských stavebních firem. Společnost má 12 tisíc zaměstnanců a v roce 2009 dosáhla tržeb ve výši 3 miliard Euro. Firma má také silnou pozici na dalších trzích kde působí, mezi které patří například Bulharsko. Bosna a Hercegovina, Česká republika, Švýcarsko, Německo, Francie, Maďarsko, Chorvatsko, Lotyšsko, Černá hora, Polsko, Rumunsko, Srbsko, Slovinsko a Ukrajina.
     - Od roku 2009 vlastní Karl-Heinz Strauss 2% akcií společnosti PORR a v nadcházejících měsících jeho podíl naroste na asi 5%. V dlouhodobém horizontu pak může jeho podíl dosáhnout až 10%.
     Karl-Heinz Strauss ke svému jmenování do funkce generálního ředitele řekl: “Jsem potěšen důvěrou, kterou mi dozorčí rada společnosti prokázala. Jako generální ředitel a akcionář společnosti mám jedinečnou možnost podílet se na utváření budoucího rozvoje jedné z předních rakouských firem.”
     Majoritním vlastníkem firmy PORR je sdružení, skládající se ze společností B & C Group a Ortner Group. Klaus Ortner, partner ve firmě Ortner Group, vysvětluje: “Karl-Heinz Strauss má za sebou úspěšnou podnikatelskou kariéru a dlouhá léta úspěšného působení v manažerských pozicích ve stavebních firmách. Navíc je opravdovým expertem na stavebnictví. Nemohli jsme získat lepšího kandidáta na tuto pozici.”


Zasklení lodžie - stavební povolení

    Chci projekt domu.cz je jediný poptávkový server orientovaný na realizaci. Zaměřujeme se na všechny poptávky, které jakkoliv souvisí s realizací domu. Od poptávek projektů, materiálů, stavebních firem až po reality.
    Stavební firma KADLEC-BAU s.r.o. je mladá a moderní společnost. I když byla založena teprve v roce 2004, je to rychle se rozvíjející firma, která využívá dlouholetých zahraničních zkušeností zakládajícího jednatele společnosti z Německa a Rakouska. Specializuje se na suchou výstavbu, kde se objem prací každým rokem zdvojnásobuje. Jen u suché výstavby skončila firma v roce 2006 s ročním obratem přes dvacet milionů korun, čímž se řadí mezi největší firmy v jihomoravském kraji v oboru sádrokartonových konstrukcí.
    Dále se firma zabývá i dalšími stavebními činnostmi (vyzdívky z Ytongu, keramických cihel, zateplené fasády, vnitřní omítky), a to většinou stejně jako u suché výstavby formou subdodávek pro velké stavební firmy.


Obsah projektové dokumentace pro provede...

     Karl-Heinz Strauss je developer, který až do svého jmenování do správní rady firmy PORR pracoval jako nezávislý poradce ve firmě Strauss & Partner. Jedním z nejprestižnějších projektů, na kterých se podílel, byl projekt Euro Plaza ve čtvrti Wienerberg, což je největší kancelářský komplex ve Vídni. Až do roku 2000 Strauss pracoval na různých pozicích v bance Raiffeisen Zentralbank, kde se mimo jiné zabýval také nemovitostmi a stavebnictvím. Kromě vzdělání ve stavebnictví na veřejnoprávní vysoké škole, studoval Strauss také na Harvardské univerzitě, Manažerské škole v St. Gallen a také na škole INSEAD Business School, kde absolvoval obor Pokročilý management. Navíc získal na IMADEC University titul MBA. Straussovi je 49 let, je ženatý a má dvě děti.
     Po náročném výběrovém řízení, které se skládalo ze 7 fází, vybrala společnost PORR AG nového generálního ředitele. Ve čtvrtek 15. července 2010, dozorčí rada společnosti jednomyslně schválila Karle-Heinze Strausse pro výkon funkce generálního ředitele společnosti. Pro tuto stavební společnost, kotovanou na burze se jedná o významný krok, který značně ovlivní její budoucnost. Strauss zvítězil díky svým úspěchům v podnikání, strategickým dovednostem, dlouhodobým mezinárodním zkušenostem a také díky své dynamické osobnosti. Strauss se stává generálním ředitelem společnosti s účinností od 13. září 2010.


Obsah dokumentace skutečného provedení s...

    Nevíte do jakého města se vydat? Jak postupovat při hledání nové práce v zahraničí?# Vytvořte si přehledný životopis# Klikněte vlevo na práce v Rakousku a pošlete životopis alespon 20ti zaměstnavatelům.# V případě pozitivní odpovědi vás zaměstnavatel zpravidla pozve na pohovor a budete potřebovat ubytování v místě práce.# V článku o ubytování si můžete porovnat cenu ubytování v jednotlivých městech# V případě jakéhokoliv dotazu se můžete zeptat v našem diskuzním fóru ostatních krajanů.
     Friedrich Kadrnoska, předseda dozorčí rady společnosti, okomentoval rozhodnutí společnosti následujícími slovy: “V Karl-Heinz Straussovi jsme našli kandidáta, který má jak zkušenosti z našeho oboru, tak zkušenosti podnikatelské. Nyní před ním stojí velká výzva v podobě dalšího růstu a expanze podnikání firmy PORR.”

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00