Jak na věc


ráno vstanu a opařím se čajem

Vyhlášení divácké SMS soutěže

    V pondělním Dobrém ránu si připomeneme Mezinárodní den Tibetu, a to společně s herečkou Nelou Boudovou a ředitelkou sdružení MOST Janou Neborákovou. Lektor Matúš Svinčák nám poradí, jak se přirozeně a zdravě každodenně pohybovat. Šéfkuchař Milan Václavík nám představí netradiční recepty s hmyzem. Společně se snowboardistkou Šárkou Pančochovou vzpomeneme na Soči i její čerstvý světový úspěch, společně s Markem Teysslerem uzavřeme zimní sezonu. Festival Tanec a handicap nám představí nejen organizátoři Bohdana Kalinová a Michal Crhonek, ale také s ukázkou tanečnice Dagmar Mašková a Míla Vašíčková. Pondělní Dobré ráno bude v pohybu už za minutu šest na Dvojce!
    Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.
    Dobré ráno je, když se probouzím z příjemného snu a nejlépe minutu před budíkem, když se mám na co těšit, když je venku hezky a v lednici najdu mléko, když mě někdo rozesměje, když hraje Joe Cocker. Dobré ráno je, když má smysl vstát z postele a jít do světa.


Otázka dne + Novinky na internetu

    Blíží se Den bez dluhů, poradíme, jak se dluhům vyhnout nebo jak je správně řešit. V kuchyni to bude vyloženě za odměnu. Připravíme klasické, možná skoro retro zákusky. Připomeneme také sté výročí Československa, tentokrát se zaměříme na sto let české koruny. A ukážeme vzácné bankovky. Připomeneme podzim jako období výlovu rybníků. Co všechno je na takový výlov potřeba? Kam putují ryby po výlovu? Zjistíme. V listopadu se také chystá vzpomínkový koncert na zpěváka Freddie Mercuryho, dnes proto živě zazpívá český Mercury - Jaroslav Břeský. A uslyšíte neuvěřitelný příběh dvou Karlů - herce Karla Zimy a hudebníka Karla Vaňka. Oba pány teď spojuje jedna ledvina. Ráno vše vysvětlíme!
    Hlavním hostem úterního vysílání bude zpěvačka Emma Smetana, se kterou si budeme povídat o její muzice i charitativních projektech, na kterých se nyní podílí.
    Světový den pošty se slaví 9. října na výročí vzniku Světové poštovní unie roku 1874. Tento den by nám měl zároveň připomenout počátky komunikace na větší vzdálenosti.
    Znalce bojových umění a mistra thai boxu Ondřeje Novotného možná znáte zejména jako moderátora pořadu, ve kterém šlo o přežití na pustém ostrově. Víc se o něm dozvíte ve čtvrtečním Dobrém ránu.
    O pohodové vstávání s Českou televizí se v brněnském vysílání starají moderátoři Soňa Baranová a Ondřej Blaho, z Ostravy střídavě moderují dvojice Veronika Poláčková, Petr Rajchert a Radek Erben.


Beseda: Výlovy rybníků + Soutěž

    Dalším vzácným hostem bude lektorka Martina Nosková, která nás naučí, jak zanést svoje negativní emoce na papír a ze svých problémů se jednoduše „vypsat“, jak se naučit efektivně odbourat psaním stres – prostě jak si v dnešní uspěchané době elektroniky a sociálních sítí vést klasický deník.
    Ráno je Dobré, když jsem nádobí umyl a koš vynesl již včera, ve schránce není žádný email, v krabici od müsli ještě něco zbylo, mléko není zkyslé, do oken pere slunce, a hlavně když se probudím ve chvíli, kdy si tělo samo řekne, že už víc spánku není zapotřebí, a ne když vám do toho kecá budík a povinnosti.
    A pokud ještě pořád fandíte dopisům a pohlednicím, prostě klasickému papíru, ukážeme si, jak si jej efektivně nazdobit. Soňa Drdlíková nám totiž přiblíží výrobu razítek.
    Ranní dávka dobré nálady v podobě zajímavých hostů, informací, muziky i kulturních tipů, to je Dobré ráno, pořad, který vám Česká televize nabízí každý všední den od 5:59 do 8:30 na Dvojce. Týden z Ostravy, týden z Brna.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00