Jak na věc


puklice na pokojových rostlinách

Šetříme – jak snížit výdaje za potraviny? 2

    Puklice patří k savému hmyzu kterého se jen obtížně zbavíme. Ve volné přírodě je velké množství zvířátek, které se jimi živí, takže puklice nejsou problém. Zvířecí predátoři je udržují v neškodném množství. Pokud ale máme rostlinu výhradně doma, tak se puklice stávají problémem. Nejlepší je fyzické odstranění puklic. Pokud rostlinu stěhujete z venkovního prostředí, kde byla přes léto, domů, tak důkladně zkontrolujte rostlinu a napadené části zlikvidujte.
    Každý rok při zazimování oleandru bych chtěl ošetřit oleandr nevím,však jakými vhodnými prostředky je možno úporného škůdce zlikvidovat a kdy asi před uskladněnímv zimním období.Děkují
    Zbavit se puklic je velmi důležité. Pokud necháme napadenou rostlinu být, tak se za nedlouho puklice rozmnoží a napadnou ostatní rostliny v bytě a problém se tím jen zvětší. Puklic se lze chemicky zbavit, ale chce to čas. Někteří zastávají názor, že rostlinu napadenou puklicemi je nutné vyhodit, aby nedošlo ke kontaminaci ostatních pokojových rostlin.
    Puklice jsou velmi odolné vůči použité chemii. Nejlépe se chemie dovede vypořádat s prvním stádiem života puklic. Další stádia života puklic jsou již velice rezistentní na chemii. Problém také je, že na rostlině se většinou vyskytují všechna stádia vývoje puklic, což účinnou likvidaci ještě více snižuje. Je třeba použít velice silné přípravky na hubení puklic a to opakovaně aby jsme dosáhly zničení tohoto odolného parazita.


Blahovičník, Eucalyptus a jeho pěstování

    Pokojovým rostlinám se choroby a škůdci nevyhýbají. Většinu chorob lze jednoduše vyléčit požitím osvědčeného přípravku, ale co když rostlinu napadne exotická choroba, nebo škůdce. Potom nemusí osvědčené prostředky stačit. Nebo mohou být u nás prodávané prostředky proti těmto exotickým škůdcům neúčinné. Příkladem takovéhoto exotického parazitu jsou puklice.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00