Jak na věc


psaní velkých a malých písmen

Jste milovníky psaní a bez psaní nemůžete existovat

    Kurz je zaměřený na psaní beletrie – konkrétně povídek. Slohové žánry, které bývají u maturity, neprobíráme. Je vás lepší najít si doučování češtiny, protože se budete rozvíjet přesně v tom, co potřebujete.
    Tvůrčí psaní není jen o talentu, ale je to dovednost, která se dá zvládnout, rozvíjí kreativitu, posiluje vůli a často působí terapeuticky. Talent za vás prostě román nenapíše, a my vás rády a zkušeně podpoříme v nacházení vlastního hlasu a plnění svých snů.
    Psaní není o čekání na múzu! V kurzu se dozvíte, jak se rozepsat, i když vám to nejde, a naučíte se dobrým spisovatelským zvykům a rituálům. Najděte si ten svůj!
    Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání 5 rad a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.
    Ráda bych určitě uspořádala další kurz. Zatím nevím, jestli se mi opět podaří domluvit na spolupráci s DDM nebo bych kurz uspořádala sama. Až budu mít připraveného něco dalšího, určitě o tom budu na Literární alchymii s předstihem informovat.


Pokud máte další otázky, napište mi na katerina.foltankova@gmail.com, nebo rovnou pošlete údaje na přihlášku.

    Každá hodina začíná povídáním o tématu. Nemám ráda nudný výklad, takže používám hodně příběhů a ukázek. Také se ptám studentů na jejich zkušenosti a názory. Dál jsou na řadě cvičení, ve kterých účastníci zkusí uplatnit nově nabyté vědomosti.
    Na kurzu získáte vědomosti o stavbě příběhu a dalších nezbytných tématech a uplatníte je při psaní vlastní povídky.  To, jestli se stanete spisovatelem, závisí na řadě dalších faktorů, jako je vaše vytrvalost, ochota tvrdě pracovat a také trocha štěstí.
    Za tři měsíce napíšete jednu dobrodružnou pohádku, za půl roku povídku, za rok sepíšete své paměti. Předplaťte si měsíční vedení a feedback lektorky psaní!
    Po kolečku pak své práce předčítají a já vypíchnu, co se jim povedlo, nebo je upozorním na chyby. Poté probereme jiný aspekt tématu a následují další psací cvičení.
    "Jsou autoři, co se k dobrému psaní propracují. Nejde jednoznačně říct, že on má talent a někdo další ne. Talent je prostě ošemetné slovo. Samozřejmě, že nějakou váhu má, ale rozhodně za tebe nenapíše román nebo nějaké větší dílo."                                               


Prostě si říkáte, že byste zkusili i něco kreativního

    Pokud vám už vyšly u nakladatele dvě knihy, pravděpodobně jste dost zkušený autor, který řemeslo dobře ovládá. Nemůžu vám zaručit, že se na kurzu tvůrčího psaní dozvíte něco nového.
    Nejvíce jsem spokojená se zpětnou vazbou, která je konkrétní. Pozitivně hodnotím zpracování lekcí, nastavení úkolů a zejména povzbuzovaní lektorky. S tím souvisí i virtuální atmosféra, která příjemně navozuje očekávání dalšího postupu. Výuka je nenásilná a doplněná různými návody a doporučeními zasílanými na e-mail.
    Chtěla bych se zeptat,zda se za rok bude kurz znovu pořádat.
    Zpětná vazba je k nezaplacení, protože k vlastnímu textu je člověk často „slepý“. V druhé polovině kurzu budete psát povídku na zadané téma a zkusíte si na ní uplatnit nabyté vědomosti. Na lekcích zpětné vazby ji společně vypilujeme.
    Pokud po první lekci zjistíte, že kurz pro vás není to pravé, vrátím vám celé kurzovné. Záruku mohou uplatnit studenti, kteří se první lekce zúčastnili a o vrácení peněz požádali do 10. října 2018.
    Nové vědomosti, spousta popsaných stránek a fajn parta. Přesně to vás čeká na kurzu tvůrčího psaní od 4. října do 6. prosince 2018. Přidejte se a zažijte to i vy.


Potřebujete se vypsat, utřídit myšlenky a zároveň se něčemu přiučit

    „Kurz je velmi příjemný; dozvěděla jsem se v něm spoustu užitečných informací; setkala se se spoustou milých a zajímavých lidí. Lektorka vede kurz pohodovým způsobem v přátelské atmosféře. Díky kurzu mi moje stará múza dala novou navštívenku a už jsme zase jedna ruka.“
    Pokud byste se tohoto nebo některého dalšího termínu rádi zúčastnili, napište svůj e-mail do políčka pod tímto textem. Uložím si váš kontakt do databáze a až vypíšu další termín základního kurzu, pošlu vám avízo e-mailem.
    "Tvůrčí psaní beru jako cestu k sobě. Sám tvůrčí proces dost osvobozuje – a o to mi jde. Mám pak radost, když se naši studenti po velmi dlouhé době dostanou opět k psaní a dopíšou třeba dvacet let starou báseň nebo se odváží publikovat a soutěžit."
    Díky samostudiu jsem začala pilně psát a psát, a dokonce jsem se přihlásila do soutěže Česko hledá spisovatelky, kde jsem uveřejnila svých pět příběhů. Dokonce jsem se odhodlala a po dlouhé a dlouhé úvaze si založila svůj vlastní blog. Musím sama sobě přiznat, že dělám pokroky, a tak se stalo tvoření svých životních příběhů na papír mým koníčkem.


Máte spoustu nápadů na text a ještě jste nezačali

    V kurzu jsem začala plnit úkoly a další zadání, bavilo mě to, líbil se mi styl videí, jak je to tam systematicky rozepsaný, a stalo se, že tím, jak jsem se zabývala těmi úkoly, tak jsem si uvolnila ten můj psací blok. A vím, i jak dopsat tu svoji věc. Takže to vypadá, že na mě kurz funguje.
    Několikrát jsem zabodovala v literárních soutěžích a osm let působím jako porotkyně v literární soutěži Vyškovský cedník. Vystudovala jsem žurnalistiku, přes tři roky jsem byla novinářkou a nyní čtvrtým rokem pracuji jako reklamní textařka.
    Krok po kroku se z vás za 9 týdnů stanou disciplinovaní autoři. Naučíme vás základům tvůrčího psaní srozumitelně a hravě. Psaní se dá naučit a zdokonalit!
    S psaním rozvinete kreativitu. Ta se bude hlásit i o místo ve vaším životě, a vy začnete vnímat změnu v náhledu na sebe, situace a okolí. Probuďte svůj tvůrčí život!
    Dobrý den, Markéto, na jarní kurz obvykle spouštím přihlášky kolem přelomu ledna a února. Dárkové poukazy nenabízím. Víc jsem Vám napsala v odpovědi na e-mail, který jste mi psala.
    Dlho som sa chcel vrátiť k písaniu a venovať sa mu trochu systematickejšie. Toto bolo dobré nakopnutie správnym smerom. Dalo to môjmu prístupu štruktúru a pravidlá.


1. Dostanete informace z první ruky

    Kurz mi přišel určitě užitečný a bavilo mě to. Přišel jsem na to, že se dá historka napsat v podstatě z ničeho. Prostě něco nadhodit, začít o tom psát a postupně přidávat příběh, který se postupem času tvoří. Lektorka mě vedla dobře. Obdivoval jsem se jejímu rozboru postav a souvislostí.
    Pokud byste se bez jakýchkoliv předchozích zkušeností pustili do psaní románu, můžete mu obětovat rok života a teprve pak často zjistíte, že je plný školáckých chyb. Proto je nejlepší své dovednosti nejdřív vypilovat na kratších textech a až pak se pustit do něčeho delšího.
    Ne! Tvůrčí psaní není balet, můžete s ním začít kdykoliv.
    Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Andrea Selzerová) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.
    Pokud se odhlásíte do 27. září 2018, storno poplatek je 500 Kč. Pozdější odhlášení a vrácení peněz není možné – můžete však za sebe poslat náhradníka.
    Pokud nejste příznivci online kurzů, a jste v jakékoli fázi psaní, kterému byste se rádi věnovali, přijďte do našeho obýváku. Využijte motivace a síly skupiny!


Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář

    Pokud ale tušíte, že by vaše nepřítomnost byla pravidelná, počkejte prosím s přihláškou na vhodnější dobu. Je škoda, když si zaplatíte celý kurz a potom můžete přijít jen na pár lekcí.
    Napsala jsem dětskou knihu Sedm princezen. Moje povídky vyšly v antologii Žena se sovou, Kočas a v časopise Pevnost. Byla jsem nominovaná na literární cenu Aeronautilus. Komiksové příběhy podle mého scénáře najdete v publikacích Koumáci v akci 3 a Koumáci v akci 5.
    Na kurzu vás seznámím s kompletními základy spisovatelského řemesla a rozhodně nezůstaneme jen u teoretického výkladu. Nejvíc se naučíte praxí, a proto jsem pro vás připravila desítky kreativních cvičení. V kurzu se zaměříme zejména na psaní povídek.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00