Jak na věc


psané pohádky pro děti

Mami, napiš všechny pohádky na světě - Doma.cz - magazín pro Váš úspěšný den

    DoPohádky.cz – online průnik do pohádky a animovaného filmu. Databáze krátkých filmů a pohádek. Průvodce po světě animovaného filmu a pohádek. Recenze na hračky a knihy - nákupní rádce pro rodiče. Návody, tipy a inspirace na tvoření s dětmi.
    Pozor! Simsalabim ... kouzelný blog plný pohádek najdete zde a v něm například mé duhové pohádky červenou a oranžovou. Také o kočičce Pajdě a mnohé další. Za tým Nedoklubka se těším na vaši tvorbu pro vaše děti a kulíšky, kteří chtěli vidět svět moc brzy.
    Než jsem měla děti, myslela jsem si, že budu pro ně vymýšlet vlastní pohádky. Měla jsem v sobě hodně mýtů o mateřské dovolené! Byla jsem ráda, když jsem u ukolébavky neusnula dříve než syn. Povedly se mi vymyslet dvě o jeho oblíbené mašince. Kuba je vyžadoval pořád dokola. Mašinka jezdila z Bráníku k moři a večer jsme ji ukolébavkou zase na nádraží uspali.
    Kvízové hry se v posledních letech zabydlely v českých hospodách i obývácích a není se čemu divit. Provětrat mozkové závity a poměřit znalosti s přáteli je skvělý způsob, jak si zpestřit večer!
    Vánoce jsou pomalu za dveřmi a mnoho maminek a hospodyněk pomalu ale jistě začíná s přípravou na vánoční cukroví. Co je pro pečení vhodnější – máslo nebo margarín?


Žít, snít a zářit... jako Dara!

    Tak to vidíte. Jaký úkol mám! Jsem ráda, že alespoň vymýšlení pohádek pro vlastní děti a nyní i miminka do dlaně nebyl v mém případě mýtus.
    Sama jsem spojila radostné psaní pohádek, básní a příběhů pro své děti s potřebou být užitečná. Na výzvu zareagovali další bloggeři a maminky. Pohádkový blog se plní hřejivou a hladivou tvorbou nejen pro kulíšky do dlaně. Oba mí kluci tyto pohádky milují. Cítí stejně jako já, že pohádky vymýšlené vlastními rodiči mají silný náboj. Jsou psané od srdce k jejich srdci. Nevěříte? Zkuste přečíst svým dětem něco z pohádkového blogu a pak pošlete pro kulíšky kouzelnou tvorbu, kterou sami napíšete.
    Vážený návštěvníku našich stránek,rádi bychom Vás informovali, že na této internetové stránce už nepodporujeme prohlížeč Microsoft Internet Explorer verze 6 (odvozené a předešlé verze).
    Můj pětiletý syn Kuba je filozof. Ráda si s ním povídám. Nejlepší čas pro různá témata se nám naskytne, když jedeme na hipoterapii a jsme jenom spolu. Bez dvouletého benjamínka.


GALERIE: Jednoduché hry pro děti

    Chceme, aby magazín doma.cz byl ušitý svým čtenářkám skutečně na míru. Proto zapojujeme některé z vás přímo do redakční práce. Mezi pravidelně přispěvatele na doma.cz přibývají blogerky. Na stránkách doma.cz najdete příspěvky od žen všech věkových kategorií, které mají bohaté životní zkušenosti. Postupně vám je představíme. Pokud máte na serveru blog.cz svůj blog, můžete se stát i vy jednou z nich!
    V druhé pohádce jezdil vláček do továrny na zmrzlinu a jiné dobrůtky. Od té doby, co bloguji, už jsem pár pohádek pro své děti napsala. Přes den nepadám únavou, tak to jde. Pak už ji jenom vytiskneme a můžeme číst. Od mašinek jsme se posunuli k pohádkám o koťátkách, o závodních autech a andělíčkovi Barvičkovi, který pomáhá dětem a jejich rodičům.
    Každý správný Ital ví, že těstoviny ze supermarketu se ani zdaleka nerovnají těm domácím. Dopřejte si doma také luxus čerstvých těstovin. Stojí to za to!
    Pokud si hlídáte linii, nebo se dokonce potýkáte s alergií na lepek nebo s jeho intolerancí a máte strach, že si o vánočních svátcích nebude moct vychutnat vaše oblíbené cukroví, nepropadejte rozhodně panice. V dnešní době je spousta variant, ze kterých můžete vybírat. Navíc se vám otevírá i možnost v kuchyni trochu experimentovat a třeba objevit zatím neznámé chutě a suroviny.


Máslo nebo margarín? Co se více hodí do vánočního pečiva + recepty na nejlepší máslové cukroví

    Já se pak nestačím divit, když na závěr přijdu Kubovi zazpívat ukolébavku. Kuba chce ještě otázkami doplnit debatu s tátou. Většinou neznám odpovědi, takže musím popravdě přiznat, že nevím, nerozumím tomu, že já jsem přes ty vztahy, kamarády, oslavy, pohádky ... a ukolébavku.
    Na mém osobním blogu v rubrice Pohledy z mateřské dovolené najdete například, co si Kuba myslí o ukolébavce. Na závodním blogu mých synů zase, jak Kuba vidí a nafotil své město (zavodacky.blog.cz).
    Můj styl psaní se nezalíbil pouze mým synům, ale i Nedoklubku. Napadlo je psát pohádky pro předčasně narozené děti a jejich rodiče, které tráví mnoho času na JIPu u inkubátorů. Výzva se mi zalíbila a vytvořila jsem pohádkový blog. Energie kolem pohádek je mocná. Okamžitě se napojila grafička a bloggerka, která vytvořila krásný kreslený design.
    Mnoho takových rozhovorů jsem přepsala na svůj blog a jsou to vždy nejčtenější články. Už jsme diskutovali na téma nic. Od smrti babičky se Kubovy otázky také často točí kolem smrti, nebe a andělů. Minulý týden jsme zase debatovali o Praze - o našem městě, kde bydlíme. Kuba pak nafotil mnoho fotek, jak vidí město on. Před spaním zase s tátou vedou řeči o technice, smyslu života a krvinkách.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00