Jak na věc


pruty match colmic

Prut Mikado Da Vinci S-Match 4,20 m / 30 g

    Pokud to finanční možnosti dovolují, není problém pořídit si dnes téměř cokoli, po čem rybářovo srdce touží. To platí samozřejmě i o rybářských prutech. Finance ale nejsou to jediné, co výběr rybářského prutu ovlivňuje. Při výběru bychom měli využívat i naše osobní zkušenosti a preference, neboť výběr dobrého prutu na ryby je záležitost značně individuální. A pokud jich mnoho nemáme, nebo si prostě nejsme čímkoli jisti, nesmíme se bát nechat si poradit.
    V naší nabídce najdete stovky různých typů rybářských prutů. Odesíláme do 24 hodin nebo si můžete prut vyzvednout na našich kamenných prodejnách v Brně a Kuřimi.
    V základu dělíme rybářské pruty právě podle zaměření na určitý druh lovu. Od toho se potom odvíjí důležité vlastnosti prutu, které budeme při koupi vyhledávat. Patří mezi ně například délka prutu, maximální gramáž prutu i akce prutu.
    Základním vybavením každého rybáře je kvalitní rybářský prut. Rybářské pruty můžeme dělit na skládací či teleskopické pruty. Podle různých rybolovných technik si můžete vybrat feederové rybářské pruty, mořské pruty, přívlačové pruty či kaprové pruty. Orientovat se můžete také podle oblíbeného výrobce prutů jako je Jaxon, Shimano či Daiwa. Pokud si nejste jisti výběrem, náš tým aktivních rybářů, vám rád poradí to nejlepší.


Delphin Rukojeť/Tyč SYMBOL CARP handle

    Existuje celá řada druhů a typů rybářských prutů. Rozlišovat jednotlivé pruty na ryby můžeme podle mnoha kritérií, mezi které patří jak například jejich délka, tak i samotné zaměření na určitou rybolovnou techniku. Při výběru rybářského prutu bychom se tedy měli soustředit na celou řadu faktorů, z nichž ty nejdůležitější jsou shrnuty níže.
    Rozdílné vybavení je potřeba na vody stojaté, tekoucí, nebo otevřené moře. Jinak se chytá na upraveném břehu rybníka, jinak na břehu strmém v křovisku mezi stromy. Jinými slovy, prut, který budeme potřebovat při lovu na mohutné přehradní nádrži, bude vypadat jinak, než prut přizpůsobený k lovu na dravých horských potůčcích. Tedy i revír, nebo typ vod, ve kterém se chystáme lovit má nemalý vliv na vlastnosti prutu.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
9128
cache: 0024:00:00