Jak na věc


protokol událostí systému windows 10

Halifax protokol – kde koupit doplňky

    Ještě přichází v úvahu kombinace s genisteinem, která zvýší schopnost inhibovat COX-2 (examine.com) a 2-5x zvýší koncentrace EGCG v nádorových buňkách (Lambert, 2008), nicméně v tomto výzkumu na myších došlo i k neočekávanému většímu růstu polypů u kombinace 0,01% EGCG a 0,2% genisteinu ve stravě. Autoři nemají pro neočekávaný výsledek vysvětlení. Na základě mnoha dalších výzkumů, které prokázaly synergii mezi EGCG a genisteinem se ale lze domnívat, že je spojení obou látek bezpečné a že zvyšuje protinádorovu aktivitu. Pro jistotu bude dobré do kombinace nasadit jen malou dávku genisteinu (opak studie, kde byla obrovská v porovnání s dávkou EGCG). I klinická studie u rakoviny močového měchýře naznačila, že genistein je účinný právě v malých dávkách (Messing, 2012). Optimální je tedy dávka cca. 50mg denně. Ještě budu téma dále zkoumat a prozatím doporučím genistein do protokolu NEPŘIDÁVAT, protože by byla škoda mít byť jen teoretickou stopu stínu na jinak mohutném protirakovinovém proto
    Důležité je vkládání jednodenní pauzy od všech doplňků, neboť se užívají vysoké dávky. Den volna jsem nastavil jako každý sedmý den. Tento univerzální protokol aktuálně považuji za nejúčinnější metodu.
    Po: 3x Pterostilben (1 kapsle 50mg) + 1 kapsle resveratrolu (Health Origin / 300mg resveratrolu) * při objednávání resveratrolu vždy v samostatné zásilce, do 22 euro, jinak hrozí zabavení na celnici. Doporučuji souběh pterostilbenu a resveratrolu, ale není to podmínka.
    Pokud znáte kvalitní produkt za dobrou cenu, který tady není uveden, pošlete mi prosím tip (sedmfialek zavináč centrum.cz). Před nakupováním v cizině si pročtěte tipy, ať vás nepřekvapí DPH, clo či poplatek dopravci za celní zastupování.


Co by měl obsahovat předávací protokol

    Vhodnost protokolů je potřeba citlivě vyhodnotit u každého pacienta zvlášť. A vybrat mu je „na míru“. Protokoly nejsou univerzální, aby mohly být nasazeny u každého pacienta, za každé situace. Některé z protokolů nepůjde nasadit kvůli kontraindikacím s užívanými léky, jiné kvůli zdravotnímu stavu pacienta. Některé protokoly nejsou vhodné u některých druhů rakovin. Některé jsou vhodnější než jiné pro pacienta po léčbě, který je v remisi (vyléčen, bez známek přítomnosti nemoci) a naopak něco bude vhodnější při relapsu (návratu rakoviny po vyléčení). Možných scénářů a faktorů je tolik, že je nelze všechny sepsat a mít pro všechny k dispozici hotový návod. V optimálním případě člověk prozkoumá detailně lékařské zprávy, sepíše seznam léků, které pacient užívá, zjistí jak fungují a na tomto podkladě navrhne nejoptimálnější doporučení doplňků, které je „na míru“ jak pacientovi, tak jeho rakovině.
    U resveratrolu může být problémem jeho objednání ze zahraničí. Jde o resveratrol, který je získán extrakcí z křídlatky japonské. Ta je totiž uvedena na seznamu látek, které jsou zakázány používat při výrobě potravin. Celníci tak mohou resveratrol vracet. Paradoxně v českém kocourkově je 8 z 10 produktů s resveratrolem, které se prodávají v ČR, vyrobeno z křídlatky a to zdá se nikomu nevadí.
    Dávkování v klinických studiích viz link např.: klinická studie NCT01985763 60mg/den 7 dní co 2 týdny klinická studie NCT01982578 60mg/den po dobu 180 dní klinická studie fáze II 30mg/den po 3-6 týdnů klinická studie fáze II 150 mg genisteinu a 75 mg daidzeinu/den klinická studie NCT01538316 100 mg/d genistein (+ vitamin C + kys. listová + vitamín B3), testováno spolu s quercetinem
    Příklad rozložení během 24 hodin: v 7 hodin ráno před snídaní, v 11 hodin před obědem, ve 3 odpoledne , v 7 večer před večeří; v 11 v noci a ve 3 ráno.


Příklad kombinovaného EGCG + kurkumin protokolu

    Tocotrienoly doporučuji alespoň 2 týdny ve výše uvedeném intenzivním dávkování 3x denně 200mg. Jde ale o velmi drahý doplněk, tedy se spokojíme s 2-4 týdenním užíváním. Není nutno po celou dobu protokolu.
    Alternativa by mohl být Swanson Ultra Maximum Strength Quercetin (anhydrous) 800mg, 30 kapslí 9,99 liber. Nebo High Potency Quercetin (dihydrate) 475mg, 60 kapslí za 11,99 liber. První možnost má 24 gramů, druhá 28,5 gramu quercetinu celkem. První volba je tak o něco výhodnější ve srovnání množství quercetinu za investovanou 1 korunu. Ale nevím jaká bude situace s UK po vystoupení z EU.
    Swanson Ultra Ultimate Ashwagandha KSM-66 250mg, 60 kapslí, standardizováno na minimum 5% withanolidů, 6,99 liber (obchod v rámci EU). Nebo mnohem levněji v prášku z purebulk.com nebo bulksupplements.com
    Alternativní cesta protokol – některé položky můžete zařadit i během všech ostatních protokolů např. střídavé pití tam doporučených čajů či užívání vitamínu D3 (zřejmě obden).
    Regenerační protokol by měl trvání 14 dní a jeho základem by byla obnova střevní mikroflóry probiotiky a prebiotiky a regenerace imunity vysokými dávkami betaglukanů.


Nejčtenější články za posledních 10 dní

    Nově doporučuji univerzální protokol, který je založen na EGCG, resveratrolu a kurkuminu. K těm jsou přidány látky, které zvyšují jejich absorpci: zejména piperin a quercetin.
    Z výše uvedených látek je nutností zejména quercetin a piperin, aby se dostatek EGCG dostal do krve. Pro zvýšení protinádorového účinku je pak nejdůležitější kayenský pepř.
    Při střídání protokolů možno vkládat 72 hodinový půst  (3 dny o vodě, bez jakýchkoliv doplňků a jídla; pro pacienty s podváhou platí jen vysazení doplňků, ale zůstává běžná strava). Lépe je ale nejprve zkusit půst 24 hodin a až později 72 hodin. A také dobře nastudovat návrat ke stravě, který je velmi důležitý a musí být pozvolný. 3 denní půst bych vkládal jednou za 2 měsíce. Déledobý půst (více než 3 dny) nedoporučuji. Výjimka je EGCG protokol, který je třeba po dobu 3 měsíců nepřerušovat (postní den by zůstalo užívání EGCG+quercetin+kapsaicin). Ale záleží jak to budete zvládat, ta kombinace může být u někoho pro prázdný žaludek dost agresivní. Vkládání půstů neplatí pro lidí s podváhou, která je u onkopacientů velmi špatná. Měli bychom se co nejvíce snažit uvést váhu do normálu.


Univerzální doporučení vs doporučení na míru

    Po snídani se užije quercetin a dávka resveratrolu mezi 300-600mg spolu s 10mg genisteinu a 100mg GSE. Druhá fáze je večer. Po večeři se užije quercetin a hodinu až dvě poté se vezme mezi 150-300mg resveratrolu s 10mg genisteinu, 100mg GSE a 3mg melatoninu.
    Kurkumin sypaný na váhu (bez kapslí) 200 gramů 1360 korun Pro-Zdraví-AZ. Na purebulk.com je 250 gramů za cca. 1400, ale nejlevnější poštovné je 18 dolarů (cca. 430) a zboží je odesíláno z USA, kde je třeba počítat s vyměřením 21% DPH na celnici a poplatkem za celní zastoupení (cca. 300-500 korun). Proto je cenově výhodnější nakoupit kurkumin na váhu v ČR. Je ale vhodné mít doma vlastní kapslovačku + prázdné kapsle. Nejlevnější prázdné „00“ kapsle jsou na iHerbu od NowFoods.


4. Genistein protokol (zatím pouze pracovní verze)

    Aktualizace 29/1/2018 Nejsem si jist zda-li není dávkování kurkuminu u tohoto protokolu nízké. V základní variantě je pouze 2,1 gramů. Spíše bych se klonil k celkové denní dávce 3-4 gramy. Nejsem si jist, zda-li bude mít 2,1 gramů dostatečný účinek, vzhledem k nízké biodostupnosti kurkuminu. U pacientů, kteří aktuálně nepodstupují léčbu, lze zkusit i krátkodobý protokol (po dobu 1 týdne) s dávkováním kolem 9 gramů denně celkem. Nicméně, toto už je dávka na vrchní hranici klinických studií a je na místě opatrnost. Optimálně užívat pod dohledem lékaře, který by měl i vyhodnotit možné kontraindikace (se zdravotním stavem pacienta, s jinými nemocemi, které má nebo léky, které užívá).
    EGCG Swanson EGCG Super-Strength Green Tea má 60 kapslí po 275mg EGCG (cca. 22 USD; 750mg za dolar) Life Extension Mega Green Tea Extract, Decaffeinated má 100 kapslí 326.25 mg v jedné (cca. 22,50USD; 1450mg za dolar) Now Foods EGCg (SwansonVitamins.com nebo na iHerbu) Green Tea Extract má 180 kapslí po 200mg EGCG (cca. 17 USD; 2117mg za dolar). Vitacost Vitacost Decaffeinated Green Tea Extract má 100 kapslí po 326,25mg v jedné (cca. 15 USD; 2175mg za dolar, ale na Vitacostu je fixní cena dopravy 10 dolarů, na iHerbu do 3 dolarů). Nákup jednoho balení je nejvýhodnější na iHerbu od Now Foods. Pokud děláte větší nákup se započtením celního poplatku a DPH (nákup nad 22 euro), může být nejvýhodnější Vitacost a jejich EGCG ve velkém 200 kapslovém balení. Ale vyplatí se hlavně pokud jde o větší nákup a i další položky jsou za výhodné akční ceny.


Alternativní metody léčby rakovin

    Návrh protokolu u nemalobuněčného adenokarcinomu plic. Pacient nepodstupuje klasickou léčbu a neužívá žádné léky. Podprotokoly jsou značeny barevně a některé se užívají jen v sudých, nebo lichých dnech, aby se zredukovalo celkové množství kapslí.
    UPDATE 16/04/16 Z USA (resp. mimo EU) je resveratrol z křídlatky zabavován. Mám zprávu, že z UK (healthmonthly.co.uk) resveratrol došel do ČR bez problému. Taktéž by měl jít objednat ze zemí EU, ve kterých je tato forma povolena. V takovém případě má evropské právo na volný obchod přednost před českým. Jde o stejnou situaci jako s melatoninem; na Slovensku je výroba i prodej povolena, tedy to co je vyrobeno na Slovensku a dovozeno k prodeji k nám, lze prodávat. Pokud by ale melatonin byl vyroben u nás, prodáván být nesmí. Absurdní, ale v ČR realita.
    Podrobné informace v článku Examine.com. Testy kombinací chemo léků + EGCG ve zkumavce a na zvířecím modelu Fujiki, 2015. Náměty přidat inhibitor HO-1 Kweon, 2006
    Teorie např. Verma, 2016. U rakoviny prsu po chemoterapii jsou snížené hladiny lymfocytů 3-6 měsíců po ukončení léčby, u B-lymfocytů a CD4 trvá špatný stav i více než 9 měsíců. Stav ještě výrazně zhoršuje, když je pacientka kuřačkou.


6. Regenerační protokol po chemoterapii

    12:30 Po obědě 3x Broccomax (nebo alternativně 1 kapsle po snídani, obědu a večeři). Vždy by měl být nějak v časovém dosahu ke quercetinu, se kterým vykazuje synergii. 1x silymarin (podporuje zdraví jater a má též synergii s kurkuminem) 2x reishi mycomedica (podpora imunity, zdraví jater a synergie s tocotrienoly)
    3 denní půst je vhodný také před chemoterapií. Měl by zvýšit citlivost nádorových buněk vůči léčbě a naopak vést k přepnutí zdravých buněk do přeživšího režimu, kde budou lépe odolávat toxicitě léčby.
    Resveratrol má, pokud je užíván samostatně, jen velmi nízkou biodostupnost (málo se ho dostane do krve v aktivní podobě). Užívání resveratrolu samotného tak nepřináší žádné výsledky a bylo by jen vyhazováním peněz. Je proto zcela nezbytné k resveratrolu užívat bio boostery (= látky, které zvyšují biodostupnost) a to níže zmíněné; zejména piperin, ale napomáhá i quercetin a GSE.


Kontraindikace (rizikové skupiny, s čím nekombinovat apod.)

    Alternativně v ČR Curcumin Extra 2016 od Naturgreen. V kapsli Kurkumin extrakt 297,8mg, Demetoxykurkumin 44,6mg; Acerola (Malpighia) extrakt 45mg; Quercetin 31,1mg; Rajče jedlé (Solanum lycopersicum) 22,5 mg; Bisdemetoxykurkumin 4,5mg; Piperin extrakt 4,5mg. 120 kapslí za 599 korun. Swanson vyjde o něco levněji, ale Naturgreen má navíc další prospěšné látky v kapsli a oproti Swansonu kapsli bez pojiv, éček a protispékavých látek.
    Největší problém u protokolu mají lidé s kayenským pepřem, který je velmi silný, a může způsobovat bolesti břicha, pokud se užije nalačno. To se snažím vyřešit buď užíváním nižší dávky před jídlem (je třeba mít prázdné kapsle a z kapsle kayenu udělat třeba 3 = a užívat tak třetinu dávky) nebo užít kapsli kayenu až po jídle.
    Půl hodiny před obědem: 1x EGCG Mega Green Tea Extract od Life Extension (kapsle cca. 326mg) 1x Kayen (pokud zažívací potíže, dát kayen až po obědě) 1x Quercetin (synergie s kurkuminem a EGCG; podporuje jejich vstřebávání do krve) 1x Bioperine (pro zvýšení biodostupnosti EGCG a kurkuminu) 1x Sesaplex (podporuje vstřebávání tocotrienolů)


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00