Jak na věc


prostějov vánoční trhy program

Obyvatel měst v Olomouckém kraji ubývá. Prostějov vymírá

    „Píše se tam, že vzhledem k ratingu excelujeme mezi českými městy,“ vysvětlil primátor Miroslav Pišťák. On sám je velmi spokojený, že si Prostějova známý a renomovaný časopis v této souvislosti všiml. Mrzí ho jen to, že někteří lidé nechtějí takové úspěchy města brát v potaz. (ber)
    S úbytkem obyvatel se potýkají města v Olomouckém kraji. Na konci loňského roku ve třiceti městech žilo 355 600 obyvatel, což je nejnižší hodnota v historii kraje, jak vyplývá z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ).
    Průvodce Prostějovem, kocour Prostěj, už má konečně svou brožuru. Ta zábavnou formou podává informace o dění, kultuře i historii města Prostějova zejména dětem.
    „Na čtyřiadvaceti stranách (plus obálka) jsou děti, přiměřeně svému věku, informovány o historii města, kulturních památkách a významných osobnostech, které se ve městě narodily nebo zde působily. Najdou se zde také kvízy nebo třeba různé doplňovačky,“ nastínila novinku primátorka města Prostějova Alena Rašková. Brožura vyšla nákladem čtyř tisíc kusů a ke koupi je v Regionálním informačním centru, na Pernštýnském náměstí (zámek) v Prostějově za velmi příznivou cenu. Dodavatelem je firma STUDIO TRINITY, s.r.o.


Prostějov je na titulce Moderní obce

    Pod záštitou primátorky města a političky Zdravého města Aleny Raškové připravilo město Prostějov a Střední odborná škola podnikání a obchodu v Prostějově prohlídky exteriéru a běžně nepřístupných prostor zámku s hudebním překvapením. Konat se budou 16. června v době od 13 do 17 hodin.
    Nejenom na nový život, ale také na odměnu ze strany Města Prostějov se proto může těšit malá Claudia, která se narodila o novoroční noci přesně ve 4.52. Holčička měří 50 cm a váží 3,25 kilogramu. Gratulujeme! (red)
    „Počet i podíl obyvatel ve městech (Olomouckého kraje) dlouhodobě klesá. Zatímco v roce 2007 v nich žilo 369 600 osob, o deset let později jich bylo o 14.000 méně. Během roku 2017 se stav populace ve městech snížil o téměř 1000 osob," uvedl ČSÚ.
    Sraz zájemců je před vchodem do zámku ve 13, 14, 15, 16 a 17 hodin. Maximální počet účastníků je dvacet. "Rezervace se nedělají," upozorňují průvodci. (red)
    Stejně jako roneman69, jehož video věnované Prostějovu jsem objevila na YouTube. Autor děkuje Prostějovskému časosběru za větší část z poskytnutých záběrů. "Text je vlastní," dodává. Tak čtěte, koukejte a poslouchejte. Stojí to za to. (ber)


Chcete vidět Prostějov jako ptáci? Koukejte!

    "Vždy mě zajímalo natáčení a vše, co se točí kolem kamery. Proto jsem si zapůjčil od známého, který natáčí společenské akce, zařízení, abych mohl realizovat myšlenku týkající se Prostějova. Takže se podívejte na naše krásné město z trochu netradičního pohledu. Jako bonus přidávám babí léto a západ slunce," dodal.
    (*) Váš email nebude zveřejněn ani poskytnut provozovateli pizzerie (Fiesta - bar restaurace pizzerie). V případě vložení negativní recenze je uvedení emailové adresy povinné - pro možnost zpětné reakce provozovatele.
    Právě dnes to je tři sta dvacet let od největší živelné katastrofy v historii Prostějova. Tohoto dne roku 1697 došlo k obrovskému požáru. Měšťanka Mariana Justiniánová v domě na rohu Olomoucké ulice a Vápenice smažila koblihy. Roztápěné sádlo se vzňalo a oheň vylétl komínem na střechu a silný severozápadní vítr jej rychle hnal po doškových a šindelových střechách okolních domů.


Průvodce Prostějovem, kocour Prostěj, má konečně svou brožuru!

    „Strašný živel brzy zachvátil část Vápenice, Olomoucké předměstí, hlavní náměstí, kostel, faru, radnici, školu, obě židovská ghetta a synagogu. Žár dosáhl takového stupně, že roztavil zvony na kostelní věži. Popelem lehlo 52 měšťanských právovárečných domů, dále městský špitál, Brněnské předměstí, ulice Mlýnská a Žešovská. „Veliký nářek a všeobecná sklíčenost zmocnila se celého obyvatelstva, když se teprve po požáru o tom dovědělo, jak ohromnou škodu zanechal ten neúprosný živel,“ píše se v archivních dokumentech,“ uvedla historička Hana Bartková.
    Bude-li to jen trochu možné, nabídneme vám každý den srovnání, jak vypadala ta část Prostějova v minulých letech a jaký je současný stav. Je jen na vás, abyste posoudili, která doba se vám více líbí a zároveň, kdy, dle vás, vypadal Prostějov lépe.
    Krásný snímek zdobí titulní stránku časopisu Moderní obec. Mimo velmi zdařilé fotografie prostějovského Národního domu v něm najdete i tři strany povídání o našem městě. Týká se jeho ekonomické zdatnosti.
    Osobně jsem velký prostějovský patriot. Mám ráda město, ve kterém jsem se narodila, jsem na ně pyšná a nedovedu si přestavit, že bych žila někde jinde.


Vaše hodnocení podniku Fiesta - bar restaurace pizzerie (Prostějov)

    V pondělí jsem si objednala meníčko-zelíčko s noky a slaninou,škoda že už jsem to nenašla v tabuli,dnes bych si opět dala- musím pochválit.Vše úžasné i noky se rozplývaly samy na jazyku. A pizza? Pro mě nejlepší v Prostějově,-miluju především trentino a picante. (PS:nikdy více bych nedala pizzu z Fortysu,objednali jsme si jednou 2+1zdarma a já měla spálenou a přítel kousnul do 2 zapečených včel,opravdu nechutné a už jinam než do Fiesty bych ani nešla,protože fiesta má pizzu teninkou a velice chutnou).
    Tento podnik hledáte také jako: "Fiesta - bar restaurace pizzeria" nebo "Fiesta - bar restaurace pizerie".Další možnosti: pizzerie v Olomouci, rozvoz pizzy Olomouc. Pokud Vám v Prostějově chybí Vaše oblíbená pizzerie napište nám.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00