Jak na věc


prokrastinace nebo lenost

Sedmihlavá saň jménem PROKRASTINACE

    Dokud jsem neznala význam pojmu prokrastinace, byla jsem asi více v klidu. Teď mám pocit, že kdykoli se mi něco nechce, už mě lapí saň se jménem prokrastinace. Ale odpočívat či jen tak vypnout je přece v pořádku…
    Podivně znějící pojem připomíná název nakažlivé choroby. Prokrastinace je totiž chorobné odkládání úkolů. Do něčeho se vám nechce a raději vypulírujete celý byt, vyřizujete e-maily, nebo se věnujete jiné činnosti, jen abyste nemuseli dělat odkládanou činnost.
    Na kalendáři jsme otočili další list a možná máte za sebou odpočinkovou část letního volna, už vás svrbí ruce a rádi byste se věnovali něčemu „pracovnímu“. Čtete knihy, sepisujete nápady pro nový školní rok, brouzdáte na internetu a hledáte inspiraci.
    Prokrastinace je hojně rozšířená „ne-moc“, protože člověk opravdu ztrácí „moc“ nad svými cíli. Trpí jím pěkná řádka lidí, vídám ji kolem sebe ve škole, doma a občas se přistihnu, že se také nakazím.
    Dokonce se s odkládáním počítá i v online kurzu pro učitele. Start vašich 5 neděl v džungli před tabulí si můžete zvolit sami. Kdykoli se vám to bude hodit. Kurz je možné i opakovat.


Konec prokrastinace-Petr Ludwig

    Tohle slovo mě snad pronásleduje! Otevřu časopis, zajdu do knihkupectví, navštívím představení na divadelním festivalu, jen tak se vloudí do mé mysli. JE PROSTĚ VŠUDE!
    A víte, jak to celé dopadne? Odložením na poslední chvíli se dostaví stres, vyčerpání, špatná nálada a nepohoda. Navíc výzkumy poukazují, že pod stresem opravdu nedosahujeme lepších výsledků.
    Někdy se mi nechce sednout k počítači, nemám chuť připravovat prezentaci, odkládám opravování písemek. Raději se věnuji jiným „potřebným“ činnostem. Děti přece nebudou o hladu, prádlo se samo nevyžehlí, knížku musím zítra vrátit do knihovny, někdy  je potřeba taky odpočívat…

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
8803
cache: 0024:00:00