Jak na věc


proč planety obíhají kolem slunce díky

proč jsou Kinder vajíčka tak populární

    Srdečně Vás zveme na křest „vodáckých knížek“ z produkce nakladatelství České televize, který se koná 18. února 2009 od 16 hodin v Domě knihy Kanzelsberger na Václavském náměstí v Praze.
    Mezi vodáky, ale nejen mezi nimi, jsou oblíbené knihy autora Zdeňka Šmída. Tituly Proč bychom se netopili aneb Vodácký průvodce pro Ofélii a Proč bychom se netěšili aneb Jak se držet nad vodou patří mezi stoupenci vodácké romantiky k jakési povinné literatuře. Tato literární inspirace vedla ke vzniku nového televizního seriálu.
    Centrum dramatické tvorby Televizního studia Ostrava dalo dohromady partu sympatických nadšenců a v průběhu přechozích dvou let poskládalo všechny jejich zážitky do desitidílného seriálu. Naši hrdinové se jmenují Keny a Lucka, Sumec a Lída, Otouš a Gábina, Bongo a Maruška, Křižák a Dana. Své tváře i nadšení pro vodu jim propůjčili Václav Rašilov, Markéta Štechová, Radek Zima, Tereza Kostková, Jiří Ployhar, Zuzana Kajnarová, Branislav Polák, Kateřina Janečková, Lukáš Vaculík a Markéta Frösslová.


Edice ČT zve na křest knih Volejem a peřejemi a Vodácká putování s Lukášem Pollertem

    V seriálu Proč bychom se netopili se můžete těšit na vodáckou romantiku, lásky letní i celoživotní, spory nicotné i zásadní, řeku vstřícnou i nemilosrdnou, přírodní scenérie i všední realitu života našich hrdinů. Poznáme se s nimi, když se poprvé sejdou na vodě, budeme svědky prvních zkušeností, úspěšných pokusů i nezdarů. Překonají spolu nejednu krizi, někteří navážou trvalé vztahy, jiní zase na dlouho zmizí všem z dohledu. Po letech se ale znovu sejdou a zkusí podruhé vstoupit do stejné řeky i do stejné lodi.
    Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
9022
cache: 0024:00:00