Jak na věc


pro kapelu

Sanyo Pedal Juice – když méně znamená více

    3)    Možná tomu nebudete věřit, ale hraním se v České republice živí celá řada muzikantů, kteří nemají problém přijít na vaši svatbu v maskáčích nebo jiném zcela nevhodném oblečení. Třebaže to není důležitější než muzikantské schopnosti, dobrý dojem to na nikoho z hostů zcela jistě neudělá. Proto si projděte dostupné fotky kapely a informujte se, v jakém oblečení běžně vystupují. Svatební kapela s profesionálním přístupem přijde na akci vždy ve vhodném společenském oděvu.
    5)    Ověřte si, zda kapela disponuje dostatečně výkonnou a kvalitní aparaturou. Pokud máte svatbu pro 30 lidí, tak tohle asi nebudete řešit, ale při svatbách pro 80, 100 nebo dokonce více lidí je tohle parametr, který už přichází na přetřes. Pokud bude aparatura kapely hrát na hranici svých možností, bude hudební přednes nepříjemný pro poslech a možná dokonce zkreslený. Zeptejte se kapely, zda vaši akci dokáže ozvučit přiměřeně situaci.
    6)    Nechcete si moderovat akci vy nebo někdo z vašich svědků? Zjistěte si, zda je toho schopen někdo z kapely. Máte na svatbě zahraniční hosty, nebo snad dokonce někdo z manželů příliš dobře nerozumí česky? Pak chcete mít jistotu, že moderátor z kapely ovládá plynně například angličtinu.


Nahrávací a hudební studio ozvučení na svatbu kapely karaoke

    A nezapomeňte, šetřit na kapele se vyplácí. Berete se přece jen jednou, maximálně dvakrát za život a amatérská kapela za pár tisíc může atmosféru vaší svatby kompletně zruinovat. O tom by vám mohly vyprávět manželské páry, které se den po svatbě chytaly za hlavu nejen kvůli následkům nadměrného pití alkoholu, ale i špatné volby hudby.
    4)    Domluvte si přesné časy, nejen kdy kapela začne hrát, ale i kdy na akci přijede. Zpravidla kapele zabere kolem hodiny, než postaví aparát, naladí a nazvučí nástroje či mikrofony. Time management je u mnoha muzikantů nedostatková schopnost. Proto dbejte na to, aby kapela nezruinovala váš pečlivě naplánovaný časový harmonogram laxním přístupem.
    Klub Kain umožňuje vystupování širokému spektru interpretů s různým zaměřením, přesto rockový směr výrazně převažuje. Interpret je organizátorem akce, klub interpretovi poskytuje veškeré technické zázemí, včetně klubového zvukaře + propagaci (viz níže), klub odvádí povinný sdílený poplatek za akci na OSA.
    Máte kapelu, chtěli by jste natočit videoklip, ale nevíte jak na to? Nahrajte cover verzi českého nebo zahraničního hitu a můžete vyhrát natočení vlastního profesionálního videoklipu!


Nový mini synth Akai MPK Mini Play

    7)    Zajistí vám kapela i reprodukovanou hudbu? Tohle je záležitost, která vám může ušetřit i dalších několik tisíc za DJ (pokud nechcete platit kapelu i DJ). Zkušená kapela bude mít v záloze playlisty reprodukované hudby, kterou vyplní pauzy nebo ji pustí jako podkres pro svatební hry. U profesionální kapely je samozřejmostí také to, že si v případě zájmu můžete playlist sami zvolit.
    Dále: ozvučení kapely , karaoke show v Jihomoravském (Blansko, Brno - město, Brno - venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov, Znojmo), ozvučení kapely , karaoke show v Moravskoslezském (Bruntál, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Karviná, Opava, Ostrava), Vysočina (Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov, Třebíč, Žďár nad Sázavou),ozvučení kapely , karaoke show v Olomoucké (Jeseník, Olomouc, Prostějov, Přerov, Šumperk),ozvučení kapely , karaoke show ve Zlínském (Kroměříž, Uherské Hradiště, Vsetín, Zlín).
    2)    Má kapela na webu reference, případně je ochotna poskytnout na vyžádání kontakt na novomanžele, kterým dříve na party hrála? Kdo jiný než nevěsta, která si již dříve kapelu objednala, vám popravdě řekne, jestli byla kapela schopna udržet hosty na parketu po celý večer? Nebo zda nedokázala odhadnout dav a svatebčané to balili už o desáté?


Tango - kapela na vaši svatbu. A jak správně vybrat kapelu na svatbu?

    Není žádným tajemstvím, že hudba nesmírně ovlivňuje celkovou atmosféru vaší svatby. Vyberte si správnou kapelu, a vaši hosté budou na tanečním parketu celou noc. Stejně tak nesprávná volba může vaší svatební party v okamžiku dokonale pohřbít. Zde je několik pravidel, kterými byste se měli řídit při výběru kapely:
    1)    Vyhledejte na internetu nebo si vyžádejte nahrávky kapely. V ideálním případě z živého vystoupení – na studiových nahrávkách se dá leccos zamaskovat. Pokud kapela takové nahrávky nemá, je tu ještě možnost zajít si na jejich živé vystoupení nebo alespoň zkoušku. Kapela, která nemá co skrývat, s tím nebude mít problém.
    Máte námět na článek v našem magazínu? Chcete napsat článek o vaší kapele, máte nové album či videoklip, popřípadě jiné zajímavosti ze světa romské kultury?
    Na stránkách Samosebou.cz probíhá soutěž o natočení klipu pro kapely. Stačí nahrát remake nějakého českého nebo zahraničního hitu a přihlásit ho do soutěže.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00