Jak na věc


prazelenina adresa

Široká nabídka netradičních semen z celého světa.1. český eshop zaměřený na semena exotických rostlin.

    Jak chutná nešlechtěná zelenina? - dnes si představíme netradiční a staletí nešlechtěné odrůdy zeleninym tak jak si je pamatují naši předci. Čtěte více...
    Prazelenina (heirloom plants) znamená, že si ze semen můžete vypěstovat geneticky neupravenou zeleninu v takové podobě, v jaké kdysi bývala původně rozšířená. Je známo, že se zeleniny neustále kultivují a vědci se snaží přijít jednou s červenou podruhé s modrou bramborou, nebo se pokoušejí u různých plodů docílit genetickými úpravami změny tvaru, objemu atd.
    Nadělte jim dárkové balení GROWSETU - komplet pro úspěšný start každého pěstitele. Tento dárkový set obsahuje vše, co pěstitel potřebuje pro úspěšný start semínek...
    Původně zdokonalený artyčok. Artyčok je teplomilná trvalka. Sází se na jaře ve sponu 75 x 100 cm. V počátcích růstu je potřeba vydatná zálivka. Sklizeň probíhá od června do srpna. Nedozrálé květní úbory - poupata - se odřezávají spolu se špičkou stonků, když jsou ještě zelené a před rozkvětem a používáme je jako zeleninu.


Semena a osivo netradiční zeleniny, původní nešlechtěné druhy zeleniny

    Ceněná po celé Itálii pro svou jedinečnou chuť. Borettana je nádherně stará italská odrůda cibule cipollini , která doslova znamená v italštině malá cibule. Jsou tvarována jako knoflík s výrazným zploštělým, talířovitým tvarem. Borettana cibule jsou italským sportovním autem mezi cibulemi. Sladké, elegantní a stylové, s nádhernou chutí. Balení obsahuje 10ks semen.
    Jedná se velmi starý kultivar, který byl zaveden do USA z Itálie v roce 1840. Řepa je typická tím, že zachovává značení na tzv. býčí oko. Má ráda slunce a je velmi chutnou, vzhlednou netradiční zeleninou.
    Měsíc a hvědy - fialová odrůda, tak to je přesně ten druh melounu, který chybí na vaší zahrádce. Jedná se o nenáročnou plodinu, která bude nejen pro svou jedinečnost okrasou vaší zahrádky. Tento chutný, temně červený meloun je původním druhem pěstovaným již před mnoha staletími.
    Novinka na našem trhu. Jedná se o nejhezší a nejchutnější odrůdu melounu, která se doposud objevila na našem trhu. Sklízejte originalitu a jedinečnou chuť, kterou si zamilujete a tak se stane nepostradatelnou plodinou na vaší zahrádce.
    Jedinečná zlatavá odrůda menšího melounu původního kultivaru. Novinka v našem obchodu pro všechny milovníky netradičních odrůd. Krátká vegetační doba je jeho velkou předností.


Artyčok Green Globe Cynara cardunculus 10 ks semen

    Cílem šlechtění rostlin jsou: zvýšení odolnosti, zvýšení výnosu, vylepšení vlastností pro pěstování, zajištění rychlejšího a účinnějšího rozmnožování a vytvoření nových vlastností, především pomocí genetických úprav. Pokud ale chcete vědět, jak zelenina vypadala původně, bez jakéhokoliv šlechtění, jsou zde právě proto semínka prazeleniny - původních nešlechtěných druhů. 
    Patří mezi nejpopulárnější odrůdy v Itálii. Jedná se o červenou cibuli osvěžující jemné, chuti a nádherného podlouhlého tvaru. Cibuli lze použít pro přímou konzumaci, pro přípravu jídel, lze bez problému zamrazit či skladovat neupravovanou, kdy velmi dlouho udržuje tvrdou a kompaktní dužinu.Doba mezi vyklíčením a sklizni je 60 -90  dní. Balení obsahuje 10 kusů semen.
    Originální odrůda lilku s bílofialovými pruhy. Podlouhá zelenina dorůstající délky 18ti cm. Výborně se hodí ke grilování či zapékaní a pro svou chuť je velmi oblíben i u dětí.
    Řepa Golden - zlatá se představila v roce 1828 a tato velmi stará odrůda obstála ve zkoušce času. Malé řepy můžou být použity jako salátové a zralá řepa lze použít do salátů nebo vařená jako zelenina. Je oblíbená hlavně u dětí.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00