Jak na věc


postavil jsem sněhuláka na stráni - obrázky a noty

Chtěl žít po vzoru egyptských faraonů. Americký betonář si postavil zlatou vilu ve tvaru pyramidy

    Máme své zásady, ze kterých neslevíme – Baťa nedělá kvalitní boty, polyesterová kravata není kravata a košile s krátkým rukávem se do saka prostě nenosí. Nebudeme to nijak zaobalovat a tvářit se, že vlastně-by-to-možná-někdy-šlo-takže-je-to-v-pořádku.
    Jim Onan se odjakživa zapáleně zajímal o egyptskou kulturu. Když se jednou svojí ženy zeptal, jaký typ domu by měl pro ně postavit, Linda mu žertem odvětila: „Co takhle pyramidu?“ Jim její slova vzal vážně a v roce 1977 nechal ve městě Wadsworth vybudovat šestipatrový rodinný dům, který je zmenšenou replikou jedné z pyramid v Gíze. Dosahuje 1/9 velikosti originálu.
    Stavbě velké zlaté pyramidy ovšem předcházela tvrdá práce. Jim pocházel ze skromných poměrů, se svou ženou Lindou měl pět dětí a svůj betonářský byznys doslova vybudoval od píky.
    Také některé celebrity o tuto stavbu projevily zájem. Tak například zesnulý král popu Michael Jackson chtěl ve zlaté pyramidě natočit videoklip a kdysi největší boxer všech dob Muhammad Ali si ji chtěl rovnou koupit a zřídit v ní výcvikové středisko.


FOTO: Betonář postavil v Illinois zlatou vilu ve tvaru pyramidy

    Jim Onan již v době studií na univerzitě narazil na studii pojednávající o energii, kterou mají podle jistých zvěstí generovat pyramidy v Gíze. Tato tematika začala být velmi populární v 70. letech poté, co vyšel bestseller Dr. Patricka Flanagana „Pyramid Power“. Onan dodnes věří tomu, že tvar pyramidy generuje takřka zázračnou, léčivou energii
    Jimova posedlost egyptskou historií nakonec vyvrcholila rozhodnutím pokrýt fasádu domu 24karátovým zlatem, což ho stálo neuvěřitelný 1 milion amerických dolarů. Je to nyní největší zlatem pokovená budova v Severní Americe. Díky tomu se jí dostalo velké pozornosti a publicity a tisíce turistů se po celý rok valí do Wadsworthu spatřit zlatou pyramidu na vlastní oči. Z rodinného domu se tak stala turistická atrakce, která se kromě jiného může ještě pochlubit i 15 metrů vysokou sochou krále Tutu, řadou sfing, bustami faraonů a jinými egyptskými artefakty.
    Od roku 2011 se snažíme psát o pánském stylu založeném na kvalitě, ale ne nutně na „českých cenách“ a nesmyslné přirážce. Píšeme (snad) zábavně, občas provokativně, často prakticky.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00