Jak na věc


popínavé růže zásilkový prodej

Clematis ´Jackmanii Alba´plamének Jackmanův

    Z hlavního kmínku pak vybočují slabší výhony, které jsou opatřeny zelení podle požadavků zákazníka. Nejčastěji jsme zatím použili břečťany zelené a bíle panašované, ale možné je využít i krásu vistárií, růží, klematisů aj. rostlin. Fantazii se prý meze nekladou.
    Předmětem prodeje není zeleň dole v květináči, protože každý preferuje něco jiného. Někdo květinu, někdo jen keramzit či oblázky. Stejně tak nádobu nijak v objednávce neřešíme, můžeme jen doporučit.
    Popínavé růže mají dlouhé šlahounovité výhony, a proto se výborně hodí pro zkrášlení domovních zdí, plotů, sloupů, zahradních branek, pergol, loubí, či altánů. Lze je rovněž nechat volně rozrůstat na slunných svazích a terasách, odkud jejich větve splývají dolů. Délka výhonů se pohybuje podle odrůd od dvou do šesti metrů. Vyznačují se buď hustým keřovitým nebo naopak uvolněným, řídce či hustě plazivým růstem.


Hydrangea anomala subsp. petiolarishortenzie řapíkatá

    Skupinu pnoucích růží tvoří druhy a odrůdy, které k svému růstu většinou potřebují náležitou oporu. Kvetou buď velkými jednotlivými květy, nebo množstvím květů uspořádaných ve shlucích. Mnohé lze použít i k řezu. Některé kvetou pouze jednou v červnu až červenci, další opakovaně až dlouho do podzimu, jako třeba osvědčená odrůda New Dawn z roku 1930, dodnes pěstovaná pro bělavě růžové, vonné květy, jež rozkvétají až do prvních mrazů.
    Specialitou atelieru "naturdekor", je výroba kmenů stromů z tvrzeného recyklovaného papíru, což využíváme i při výrobě popínavých rostlin. Slabší, cca 1-5 cm silný kmen či liánu, vedeme po zdi jak potřebujeme, kupříkladu i několik metrů.
    Popínavé růže můžeme částečně chvojím. Bez větších problémů přezimují obvykle růže vysazené u stěny domku, který je chrání před studenými zimními větry. Velké nebezpečí pro růže představuje v zimním období trvalé vlhko. Dáváme proto pozor, aby se na záhonech nedržela přebytečná voda, zejména v období delší oblevy či později jarního tání.
     Nechte si inspirovat. S umělými květinami se dá kouzlit více, než se někde v hypermarketu zdá. Také kvalita provedení je různorodá, jako ve všem. Doporučuji, neodbývejte se kýčem, stejně ho pak vyhodíte.


Clematis ´Little Mermaid´plamének

    Při výrobě je kladem velký důraz zejména na strukturu listů. Každý lístek je do detailu propracovaný jak tvarově tak zejména barevně. Listy a stonky jsou vyrobeny v různých odstínech zelené včetně přírodních nedokonalostí . Naše rostliny tak díky tomu vypadají skutečně jako živé. Na TOP modelech je i více jak 1400 ks listů. Popínavé rostliny se vyrábí v mnoha variantách jako imitace skutečných rostlin. V nabídce jsou rostliny od délky 30 až po 160cm. Použitím moderních materiálů a precizní technologii výroby jsou naše rostliny vždy dokonalou imitací živých rostlin. V nabídce najdete například popínavé rostliny a girlandy: břečťan, réva, philo, pothos,  a další.
    Na této stránce budeme nabízet velké popínavé rostliny s takto silnými kmínky, ale i menší rostliny, s menším počtem lián a slabším hlavním kmenem. Množství zeleného materiálu a pracnost, určují cenu celé dekorace. 
    Popínavé růže můžeme sázet od konce října až do prvních mrazíků. Výhodou podzimní výsadby je větší výběr sortimentů ve školkařských závodech či květinových prodejnách. Zároveň pak i předpoklad lepšího zakořenění nové rostliny.
    Růst popínavých růží bývá keřovitý, uvolněný, řídký či hustý, plazivý a délka výhonů se pohybuje podle odrůdy. Květy popínavých růží jsou jednoduché, poloplné nebo plné v bohaté paletě barev i odstínů a mnohé libě voní.


Fallopia aubertiiopletka Aubertova

    Někdy potřebujeme zkrášlit holý plot, zakrýt nepěkné zákoutí na pozemku nebo chceme odpočívat v květinovém loubí, pod pergolou či v besídce obrostlé kvetoucími keři. Snad nejvděčnější jsou k těmto účelům popínavé růže, které se s pomocí opory ochotně pnou nejen po plotech, ale i po konstrukcích nad vchodem, nad cestami nebo u stěn. Podzim je vhodnou dobou i k dosazování uhynulých keřů nebo k výsadbě nových kultivarů. Popínavé růže se od sebe liší vzrůstem i vzhledem květů. Jaké mají pnoucí (popínavé) růže nároky na pěstování?
    Výběr pnoucích růží doplňují tak zvané lambertianky a četné odrůdy třídy Rosa Kordesii , vyšlechtěné známým německým šlechtitelem W. Kordesem. Patří k nim známé odrůdy Dortmund, Karlsruhe, Leverkusen a další.
    Umělé popínavé rostliny a šlahouny se používají zejména pro zakrytí ploch, nebo jako doplněk pro květinovou výzdobu. Uplatnění najdou také všude tam kde nelze použít stojící květináče a je nutné použít květináče závěsné. Velkou výhodou je možnost rostliny naaranžovat do požadovaného tvaru. Stonky totiž tvoří drátová konstrukce obalená plastovým povrchem. Další alternativou jsou umělé girlandy jak listnaté tak jehličnaté vhodné zejména pro vánoční dekorace. Umělé popínavé rostliny zaujmou také velmi příznivou cenou.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00