Jak na věc


pokrmy z vinne klobasy

Na Českou poštu si došlápl úřad. Má velký problém a chystá změny

    Nejlepší a klasická úprava klobásy je její stočení do šneka, skrz na skrz se propíchne špejlí a potom už můžete obalovat, smažit nebo péct.
    Napadlo vás někdy, co vlastně všechno vinná klobása obsahuje? Nejdůležitější složkou je maso, nejčastěji směs mletého hovězího a vepřového. Nezřídka v dražších klobásách ale najdete masa mnohem delikátnější, jako je třeba maso telecí.
    Kdybychom měli sestavit hitparádu typických štědrovečerních pokrmů, vévodily by jí řízky kapr s bramborovým salátem. Hned třetím nejoblíbenějším pokrmem je vinná klobása.
    Klobása se hodí k bramborovému salátu, vařeným i pečeným bramborám, ke grilované zelenině nebo Studenému salátu s hořčičnou zálivkou. Pokud tedy vaše rodina protestuje proti dalším smaženým řízkům a filetům z kapra, vytáhněte z kapsy trumf – vinnou klobásu a všem zacpete pusu dobrotou.


Dřevo jako módní doplněk: Neotřelé a nenáročné

    Místo koření ve vinné klobáse z pravidla zastává muškátový květ, pepř a sůl. Na ovonění se přidává nastrouhaná citrónová kůra. Důležitou přísadou je bílé víno. Nemusíte do klobásy nalít nejlepší ročník, který doma uchováváte, ale krabicové víno nebo víno za padesát korun také není zrovna vhodné. Na zjemnění se přidává trocha smetany. Vše se promíchá s natrhanou žemlí, která se musí úplně rozmočit. Těsto se propracuje a nasouká do tenkého střívka, které se na konci za pomoci malých špejlí zaváže.
    Vinná klobása má velice jemné maso, měla by vonět a připravovat se dá na několik způsobů. Můžete ji obalit v troj obalu stejně jako řízek a potom ji usmažit. Můžete ji ale také péct v troubě třeba na cherry rajčatech a cuketě. Můžete jí opéct na pánvi jen tak, bez troj obalu nebo ji ogrilovat, pokud disponujete domácím grilem a nechcete péct maso na omastku. Pokud s vinnou klobásou nemáte žádné zkušenosti, budete ze začátku nejspíš trochu skeptičtí. Na řeznických pultech vás totiž tahle několikametrová klobása ozáří svou bílou barvou. Ale nebojte, při pečení nebo grilování krásně zezlátne a chytí křupavou kůrčičku.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00