Jak na věc


pojivová složka tkáně v křížovce

SYMBIVITA - Informační server o přístupu ke zdraví přirozenou cestou

    Přípravek v tekuté formě z mořských řas, Aloe vera a Pau d¨ Arco s velmi širokým uplatněním, určený pro posílení obranyschopnosti.
    To vše jsou teorie a pojmy, které využívá Rolfing ve své praxi, aby uspořádal fasciální síť tak, aby tělo pracovalo lehce a optimálně v gravitaci - našich pozemských podmínkách.
    Pojivová tkáň, předmět současných vědeckých výzkumů, je bílá hmota z rozdílnou mírou pružnosti a strukturou vláken připomínající hustou pavučinu. Propojuje a zároveň rozděluje tělo na funkční jednotky, formuje jeho celkovou strukturu a tvar. Tato hmota je součástí všech tělesných soustav a nazývá se - fasciální síť.
    I tady je vidět velký přínos a efektivita Rolfingu, který přispívá ke zlepšení prokrvení a metabolismu celého těla tím, že uvolní nepohybující se vrstvy tkání a znovu umožní hladký a plynulý pohyb fascií.


Stavba a biomechanika pojivových tkání - fascií a fasciální sítě

    Dr. Ida Rolfová ve své teorii poukazovala na úzký vztah pojivových tkání a zemské gravitace. Fasciální síť považovala za "orgán tvaru". Byla přesvědčena, že pro každého z nás existuje optimální přirozené vyvážení těla, které umožňuje zdravé fungování těla v interakci s gravitací. Narušení tohoto vyvážení vlivem vnitřních nebo vnějších faktorů vyvolává vnitřní stres a závažné napětí v organismu.
    Když toto víte, můžete převzít zodpovědnost za tento „proces stárnutí“ a své „pojivové chmýří“. Protahujte se, pohybujte se, experimentujte také se svým vyjadřováním a zvyky (pozorujte jak chodíte, co se hýbe co ne a jak – zkuste rozhýbat nepohyblivé části vašeho těla) A jste-li hodně ztuhlí, nechte si pomoci – aby vaše tkáň byla schopná více pohybu oproti méně pohybu – prostě se rozpohybujte namísto abyste zakrňovali. J Oživujte se! J
    Pojivové tkáně a jejich funkce v lidském organismu jsou v současnosti předmětem nejnovějších výzkumů. Více se můžete dozvědět na www.fasciaresearch.com nebo www.fasciacongress.com
    Vědecké, řešeršní, shruntí architektury pojivových tkání ve svalově kosterní soustavě, přednášené panem Dr. T. Fridley na kongresu Fascia 2009. Shrnutí vychází z látky prezentované na kongresu Fascia v letech 2007 - 2009.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
9163
cache: 0024:00:00