Jak na věc


pojídání živých chobotnic

Soutěže v pojídání chilli papriček jsou poměrně běžné, většinou se to odehrává tak, že účastníci mají sníst co nejvíc pálivých papriček do určeného časového limitu. Ve městě Chang-čou v čínské provincii Če-ťiang však dali celé soutěži ještě zcela jiný rozměr.

    Kamil Hamerský je vítězem ročníků 2003-2007, 2009 – 2016. V roce 2017 vytvořil oficiálně zaznamenaný český rekord s počtem 166 snězených knedlíků, nicméně skončil až za profesionálním americkým poídačem Patrikem Bertoletim. Obdobně skončil druhý i v roce 2008, kdy také bojoval s profesionály, pro které je pojídání jejich profesí. Nemůžeme proto srovnávat okresní přebor s NHL. Patrick Beroletti a Hall Hunt patří k absolutní špičce nejslavnější pojídací soutěže světa, americké MLE (Major League Eatinig), která je ve světě jedlíků stejným pojmem jako NHL v hokeji nebo NBA v basketbale. Patrick Bertoletti byl v roce 2008 v žebříčku MLE druhý, Hallu Huntovi patřilo osmé místo. 
    Zatím nejlepší výkon v této soutěži a zároveň světový rekord drží Patrik BERTOLETTI z USA, který v roce 2008 spořádal 233 knedlíků (bydliště: Chicago, U.S.A.)
    Dále sem patří pan Tomáš Tesař z Ivančic – rok 2002 164 kusů, Jaromír Rafaj ze Zlína rovněž 164 knedlí, František Večeřa z Otrokovic – několikrát s výkonem 164 knedlí (v roce 2003 - 2. místo).
    - povolené přílohy: omastek a cukr - soutěžící má povoleno: cvičit, chodit po podiu, povolit opasek- soutěžící nesmí: kouřit, opustit pódium- soutěží se na vlastní nebezpečí - (písemné prohlášení podepisuje před soutěží každý účinkující)- soutěžící musí být starší 18 let- pokud kvůli nevolnosti opustí soutěžící podium, soutěž pro něj končí
    O osm let později v roce 1981 pan Josef Obdržálek z Malenovic snědl 91 kusů, v roce 1983 rovněž pan Obdržálek překračuje magickou hranici 100 kusů a vítězí s počtem 104 ks knedlíků.


Šílená soutěž v pojídání pálivých papriček v sudech s ledovou vodou

    V případě, že mezi přihlášenými je vítěz předchozího ročníku, je nasazen přednostně jako č. 1. Pořadatelé také mohou v ojedinělých případech udělit konkrétnímu soutěžícímu tzv. zelenou kartu.
    - hmotnost trnky před uvařením 20 g – včetně těsta 30 g- pecky se nejí – slouží jako důkaz konzumace- časový limit soutěže 1 hodina- minimální porce 30 ks (soutěžící, který nesní minimální porci v limitu, zaplatí základní porci tj. 150,- Kč); cena jednoho knedlíku je stanovena na 5,- Kč
    Grand Prix Vizovic v pojídání trnkových knedlíků je to, co dělá Trnkobraní Trnkobraním. Tato světově ojedinělá soutěž láká rok co rok desítky odvážlivců, kteří se pokoušejí překonat sami sebe bez ohledu na následky, které jsou naštěstí jen krátkodobého rázu.
    Dlouholetým držitelem českého rekordu byl pan Kamil Hamerský z Víru, který v roce 2003 spořádal neuvěřitelných 191 knedlíků. V roce 2018 ho však překonal Radim Dvořáček z Ostravy neuvěřitelným výkonem 202 knedlíků, který se tak stal novým českým a moravským rekordmanem.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00