Jak na věc


pohádka královský slib kde se natáčelo

Aljoša Popovič a Tugarin Zmej DVD

    Všichni šmoulové navíc dostávají svá jména podle nějaké typické vlastnosti a tak už předem můžeme dobře odhadnout, co bude bavit toho nebo onoho. Postupně se tak seznámíme třeba s vynalézavým Koumákem, zahradním specialistou Farmářem, nebo věčně rozmrzelým Mrzoutem. Dohromady pak nejraději všichni „šmoulují“, i když co to přesně znamená, se vlastně úplně nikomu zjistit nepodaří J.
    Hlavních hrdinů se v tomto skvělém seriálu objevuje vlastně hned několik. Šmoulové jsou si velmi podobní, všichni jsou to malí modří skřítci, kteří nosí bílé kalhoty a nezapomenutelnou bílou čepku. Jediní, kdo své oblečky od ostatních odlišují, jsou tak velký taťka Šmoula s červenými kalhotami a šmoula Farmář, který kvůli své práci nosí speciální zahradnický úbor. A zapomenout nemůžeme ani na blonďatou Šmoulinku, která je jedna z mála slečen ve šmoulím světě.
    Jenže ačkoli jsou šmoulové malí, jsou i velmi chytří a svou radost si nenechají jen tak někým pokazit. Poraženým se tak vždycky stane právě Gargamel, který po většině neúspěchu pronáší známou větu: „Šmouly nechci ani vidět.“…
    Šmoulové jsou animovaný seriál, původně kreslený komiks od belgického autora Peya. Příběhy těchto zvláštních skřítků začaly vznikat od roku 1959, první seriálové zpracování se datuje na rok 1981.


DVANÁCT MĚSÍČKŮ 1. dvd + 2. dvd

    Šmoulové, jejich dobrodružství a v neposlední řadě i doplňující veselé písničky dokážou i po mnoha letech okouzlovat nové a nové diváky. Určitě se k nim však, možná s trochou nostalgie, vrátí i starší generace.
    Všichni dohromady však tvoří jednu velkou spokojenou rodinu, zažívají společně nejrůznější dobrodružství, živí se sběrem šmoulích jahůdek a v neposlední řadě si také občas musejí poradit se zlým čarodějem Gargamelem. Ten se je neustále snaží s pomocí svého kocoura Azraela chytit, uvařit a sníst. A když se mu nedaří tohle, tak alespoň znepříjemnit šmoulům jejich každodenní povinnosti.
    Všechny příběhy našich hrdinů se odehrávají ve středověké Evropě, jejich domečky jsou postaveny z hub či kamenů a běžný člověk jejich vesnici najít nedokáže. Za celou historii bylo natočeno 421 dílů.
    Zima se blíží a  tak musí Šmoulové udělat dostatečné zásoby jídla. Naneštěstí pro ně je šmoulí zásoba zničena a tak musí najít nějaké jíné útočiště, ...

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
9921
cache: 0024:00:00