Jak na věc


pohřebnictví - urny brno

Na hřbitovech dochází místo! Urny není kam dát, pozůstalí čekají

    Ve středu v podvečer museli policisté použít donucovací prostředky proti řidiči pohřební služby. Po 19. hodině obdrželi několik oznámení na tísňovou linku, podle svědků byl řidič opilý a agresivní. Když jej policisté vypátrali, začal se s nimi prát.
    1. technickoprovozní a materiálové – zpracovává návrh rozvojové technickoekonomické koncepce oboru, napomáhá zvýšení úrovně technického zabezpečení. 2. odborné – zajišťuje zvyšování odborné úrovně v oboru. 3. obchodní – organizuje spolupráci mezi svými členy navzájem a dalšími obchodními partnery při realizaci obchodních vztahů. 4. ostatní – dle potřeby spolupracuje s příslušnými institucemi i organizacemi při řešení koncepčních otázek rozvoje oboru a legislativy, napomáhá propagaci příslušných činností pohřebnictví směrem k veřejnosti.
    Vláda chce, aby se se zesnulými lidmi zacházelo důstojněji. V pondělí schválila novelu zákona o pohřebnictví. Norma například zakáže nejlevnější papírové rakve, nově budou muset mít alespoň pět vrstev.


Mrtvé novorozeně nebude odpad. Zakážou se i papírové rakve

    Cílem sdružení je poskytovat svým členům i dalším zájemcům služby hmotné i nehmotné povahy k ochraně a prosazování jejich oprávněných zájmů a podílet se na kvalitativním rozvoji oboru. Zastupuje členskou základnu při jednáních se státními orgány. Pro naplňování svých cílů vyvíjí činnost v následujících oblastech:
    Vzhledem k rozsáhlosti problematiky v pohřebnictví byly ustanoveny ve sdružení čtyři pracovní skupiny a to pro služby: • pohřební, včetně převozů zemřelých • hřbitovní • kremační • ostatní – její činnost se odvíjí od aktuálních potřeb
    Zájmem Sdružení pohřebnictví v ČR je dostat pohřebnictví v naší společnosti na patřičnou etickou a odbornou úroveň. Proto ve svých řadách uvítá všechny další zájemce, kteří mají stejný cíl.
    Na výstavišti v Lysé nad Labem probíhá poněkud netradiční veletrh. Jedná se o mezinárodní veletrh pohřebnictví a důstojného umírání. Ač se to někomu může zdát morbidní, tento opomíjený obor si svou pozornost bezpochyby zaslouží. Koneckonců týká se nás všech.
    Tristním výsledkem skončily kontroly České obchodní inspekce (ČOI) v pohřebních službách. Od začátku dubna do konce června zkontrolovali inspektoři 95 pohřebních služeb a 47 z nich se dopustilo nějakého pochybení.


Konec odporných měkkých rakví. Pohřbívat se bude do pěti vrstev

    Možná se budete divit, ale i poslední rozloučení podléhá módě a proto se každý rok konají veletrhy, které představují nejžhavější trendy pohřebnictví. V posledních letech je hitem takzvaný zelený "eko" pohřeb a veletrh v Hongkongu to jasně potvrdil.
    Zastupuje členskou základnu v mezinárodních organizacích ve vymezených směrech činnosti. Informuje členskou základnu i ostatní zájemce o všech otázkách, které se týkají oborů souvisejících s činnosti Sdružení pohřebnictví v ČR. Spolupracuje s ostatními podnikatelskými subjekty.
    V České republice je málo místa na hřbitovech. Volná místa chybějí hlavně v kolumbáriích, kam se ukládají urny s popelem. Tento způsob pohřbívání je aktuálně nejčastější. Města proto musí investovat do nových pohřebních míst.
    Noví podnikatelé v pohřebnictví zřejmě budou muset skládat zkoušku a mít praxi v oboru, zakážou se nejlevnější papírové rakve. Děti, které se narodí mrtvé, už také nebudou považovány za odpad. Počítá s tím novela, kterou schválila Sněmovna. Předlohu teď posoudí Senát.


Úcta k mrtvým? Půlka pohřebáků podvádí, zjistily kontroly

    Sdružení pohřebnictví v ČR bylo zaregistrováno v roce 1990 u Ministerstva vnitra dle zákona č. 83/90 Sb., jako dobrovolné sdružení fyzických a právnických osob, působících v oboru pohřebnictví a příbuzných oborech s působností na území České republiky. Má charakter živnostenského společenstva s působností v ČR. Vzniklo za účelem sdružovat fyzické i právnické osoby, které mají zájem o rozvoj oboru a respektují Kodex cti přijatý Valnou hromadou Sdružení pohřebnictví v ČR. Je členem Evropské federace pohřebních služeb (EFFS).
    Poté, co TV Nova minulý týden odvysílala reportáž o pohřební službě z Mostecka, která je podezřelá ze špatného zacházení lidskými ostatky, začalo činnost firmy prověřovat ministerstvo pro místní rozvoj. Předběžné výsledky potvrzují, že firma porušuje zákon. Úřady nevylučují, že jí zakážou další činnost.
    Pět nových zákonů podepsal v pondělí prezident Miloš Zeman. Schválil například občanské průkazy s čipem či zákaz papírových rakví. Podpisem stvrdil také zákon, který souvisí se zvyšováním pokut za přestupky, a to až desetinásobně.
    Lidé v pohřebním ústavu dělají psychicky náročnou práci. Musí připravit zemřelého do rakve, organizovat obřad, spálit tělo a utěšit příbuzné. Možná nejtěžší je prý dívat se mrtvému do obličeje a vědět, že to ještě nedávno byla živá bytost.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00