Jak na věc


podpis daňového prohlášení

USB token TokenME, čipová karta Crypto Java Card

    V lednu roku 1963 si jistý liverpoolský student David Moores objednal u Briana Epsteina koncert jeho skupiny Beatles na své škole ve Stowe. Epstein souhlasil za honorář 100 liber. Pro skupinu to byl výjimečný zážitek, protože v publiku neseděly ječící fanynky, ale pouze mladí posluchači mužského pohlaví, kteří způsobně a tiše seděli během celé produkce a tleskali jen mezi skladbami. Na obrázku je vstupenka, která byla vlastnoručně podepsána všemi Brouky.
    Nástupce nejrozšířenějšího tokenu v ČR, modelu SafeNet iKey 4000 (používaný v projektech Czech POINT, Datové schránky apod.) Celková paměť 80kB, podporu mnoha šifrovacích algoritmů včetně ECC vykonávaných přímo v hardwaru. Primárně určen pro účely PKI (práce s certifikáty) při vytváření kvalifikovaného podpisu. Sesterský model k čipové kartě IDPrime MD 840.
    Pro turné po Británii byl vydán program, ve kterém byla použita fotografie kapely od Dezo Hoffmanna. Na tuto fotografii se pro člena doprovodného štábu všichni čtyři hudebníci pečlivě na památku podepsali. Tady už George spojil křestní jméno s příjmením propojením písmen g a H.
    Následující podpisy jsou evidentním podvrhem. Jména jsou vyvedena příliš pečlivě bez znatelných rychlých ukončení tahů. Navíc se Beatles podepisovali pouze křestními jmény jen zcela výjimečně.


Kvalifikované prostředky pro vytváření elektronických podpisů

    Při dodržení několika jednoduchých pravidel, by se nikdo neměl stát obětí podvodníků nebo přinejmenším neználků. V prvé řadě to chce celou záležitost trochu prostudovat - jak už bylo řečeno, podívat se na cenu pomocí Google nebo různých seriózních aukčních síní, které jistě mají nebo měli v portfoliu nějaké podpisy Beatles a uvádějí prvotní i konečnou cenu. Podívat se na internetu, jestli neexistují podobné, resp. stejné fotografie v dalších vydáních. Podívat se na fanouškovské stránky, věnující se detailně historii a vůbec záležitostem kolem Beatles včetně podpisů (třeba právě tyto stránky :-)). Potom budete mít jistě lepší představu o tom, jestli vůbec mohli Beatles danou fotografii nebo album nebo cokoliv jiného podepsat nebo zjistit, existuje-li oficiální ověření hledaných podpisů. V druhé řadě je možné se obrátit na oficiální a prověřené autentifikační kanceláře. Další v řadě je spíše bezpečnostní záležitost - zkušení obchodníci s autogramy důrazně doporučují provádět platby pouze


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00