Jak na věc


podkladové sklo

Nevíte si s našimi produkty rady ?

    Sklo pod kamna se zabroušenou - trapézovou hranou Vám nabízíme za skvělou cenu. Na podkladové sklo lze umístit krbová kamna o hmotnosti do 200 Kg. Rozměry kaleného podkladového skla s trapézovou hranou jsou vepsány do obrázku. Skla pod kamna nabízíme v mnoha variantách a rozměrech. Prohlédněte si katalog podkladových skel ve formátu pdf. Katalog ke stažení ZDE.
    U vybraných kamen s teplovodním výměníkem je použita tzv. zatápěcí klapka. Klapka slouží pro snadnější roztopení kamen, kdy je voda ve výměníku studená. Otevřením klapky se uvolní jednodušší cesta pro spaliny, které by jinak prostupovaly studeným výměníkem, což by mělo za následek rosení výměníku a jeho následné dehtování. Zároveň je tato kratší cesta i přínosem pro komín, který se méně zanáší a při rychlejším ohřevu v počátku zatápění má lepší tah. Po roztopení kamen se klapka uzavře tak, aby všechny spaliny procházely pouze přes výměník a tak se dosáhlo jeho maximální účinnosti.


sklo pod kamna s trapézovou hranou typ A3

    Ochlazovací smyčka je bezpečnostním prvkem u kamen s teplovodním výměníkem, která zabraňuje přetopení kamen při výpadku elektrické energie nebo jakékoliv závadě na čerpadle teplovodního okruhu. Vstup smyčky je napojen na studenou vodu vodovodního řadu a výstup do odpadu. Při přetopení výměníku dojde k jeho ochlazení průchodem studené vody ochlazovací smyčkou. Teplotní čidlo otevře ventil, až když dojde k překročení maximální povolené teploty ve výměníku a uzavře ventil po snížení teploty vody ve výměníku pod maximální povolenou teplotu (cca 95°C).
    Nespalnou ochrannou plochu před krbem nebo kamny je možné vyřešit různými způsoby, ale bezpečnostní kalené sklo pod kamna a sklo před krb je kvalitní, moderní a velmi originální řešení.
    Pro spalovací proces je potřeba zajistit stálý přísun vzduchu. Kdyby tomu tak nebylo, bude samotné topení neúčinné, stoupne produkce spalin a emisí a sklo kamen by se špinilo kouřem. K těmto nežádoucím vlastnostem může docházet obzvláště v rekonstruovaných budovách (plastová okna, zateplení atd.) nebo rovnou v nízkoenergetických stavbách, ve kterých není přísun vzduchu zajištěn běžnými izolačními ztrátami (jako netěsnost oken atd.). Řešením je přívod vzduchu z vně místnosti, např. z venku budovy či z jiné místnosti. Tuto konstrukční možnost u našich kamen nazýváme Centrální přívod vzduchu (CPV).
     Seřadit podle –Podle ceny: od nejnižšíPodle ceny: od nejvyššíNázvu: od A do ZNázvu: od Z do ANejprve produkty sklademKódu: vzestupněKódu: sestupně


Podkladové sklo Berlin 6 mm

    Skla pod kamna a před krby v síle 6 mm Vám nabízíme ve dvou základních variantách. Varianty se od sebe liší pouze opracováním hran před kalením skla. Fazeta - zabroušená a zaleštěná, výrobně náročnější hrana skla pod kamna je elegantní a čisté řešení tohoto detailu.
    Sklo pod kamna jakožto nespalná bezpečnostní plocha před krbovými kamny může být umístěno nejen v moderním, ale i v konzervativním nebo rustikálním interiéru. Naše nabídka zahrnuje téměř stovku různých typů a tvarů skel pod kamna a to jak se zabroušenou tak i s fazetovou leštěnou hranou. Pokud si i přesto nevyberete z řady nabízených skel pod kamna, sklo pod kamna či sklo před krb zhotovíme na zakázku dle Vašich nároků a potřeb. Přesvědčte se, že i Vaše individuelní kalené sklo pod kamna může být cenově dostupné.
    Naše nabídka obsahuje bezmála stovku různých typů a tvarů skel pod kamna a to jak se zabroušenou hranou – brus, tak i skla s fazetovou hranou – fazeta. Nenabízíme jen standardní průhledná - čirá skla, ale i mléčné, hnědé anebo grafitové provedení.


Návod jak položit sklo pod kamna

    Skla pod kamna a před krby v síle 6 mm Vám nabízíme ve dvou základních variantách. Varianty se od sebe liší pouze opracováním hran před kalením skla. TRAPÉZOVÁ HRANA - oboustranně cca. 1 mm zabroušená hrana skla pod kamna je levnější, avšak dostatečné řešení tohoto detailu.
    Takto označená kamna lze (jako příslušenství) vybavit akumulačními kameny, jejichž zásadní výhodou je, že vyhřívají prostor dlouhou dobu po skončení topení. Velmi příznivý vliv mají akumulační kamna na ekologické dopady svého provozu. Kamna jsou většinou provozována v optimálním režimu, kdy dochází k nejčistšímu spalování paliva a nejmenšímu vývinu prachu, kysličníku uhličitého a jiné.
    Účinnost kamen vyjadřuje míru efektivity využití energie obsažené v palivu pro potřeby vytápění. Čím větší účinnost, tím menší spotřeba paliva a tedy i náklady na vytápění.
    Pro případ, že si ze škály nabízených skel pod kamna nevyberete, Vám zhotovíme sklo pod kamna nebo sklo před krb na zakázku dle potřeb a požadavků. Přesvědčte se, že i Vaše individuelní kalené sklo je cenově dostupné. Nechte se inspirovat výkresy již vyrobených skel na zakázku.


Podkladové sklo Berlin 8 mm

    Před samotným kalením se musí sklo finálně opracovat – broušením řezáním případně vrtáním následné opracování není možné. Kalením sklo získává odolnost proti prasknutí vlivem tepelného šoku. V případě prasknutí se sklo „rozsype“ na malé tupé úlomky.
    Sklo pod kamna v síle šesti milimetrů je velmi oblíbený sortiment. Kalené bezpečnostní sklo v této tloušťce nabízíme v nejširší škále různých typů, tvarů i oblouků a to jak v cenově výhodnější variantě tzv. brus tak i v náročnějším provedení opracování hrany tzv. fazeta. Pokud si nevyberete ze sortimentu šestimilimetrových podkladových skel, zkuste skla pod kamna o síle 8 mm anebo naší novinku masivní podkladová skla desetimilimetrová.
    Automatická regulace čistoty spalin zaručuje optimální nastavení poměru primárního a sekundárního vzduchu při spalování dřeva nebo dřevěných briket v závislosti na teplotě spalin. Je tak zaručeno kvalitní hoření dřeva, čistota spalin a snižuje se spotřeba paliva. Všechny tyto aspekty mají zásadní pozitivní vliv na životní prostředí.
    Pokud si i přesto nevyberete ze sortimentu nabízených kalených skel, sklo pod kamna či sklo před krb Vám zhotovíme na zakázku dle Vašich představ a požadavků.


sklo pod kamna s fazetou typ C1

    Sklo pod kamna s elegantní čistou fazetou Vám nabízíme za špičkovou cenu. Na podkladové sklo lze umístit krbová kamna o hmotnosti do 200 Kg. Rozměry kaleného podkladového skla jsou vepsány do obrázku. Skla pod kamna nabízíme v mnoha variantách a rozměrech. Prohlédněte si katalog podkladových skel ve formátu pdf. Katalog ke stažení ZDE.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00