Jak na věc


pořekadlo slyšet trávu růst

Dobré volby - u nás i v Evropě.

    Miroslav Kalousek je kromě toho, že se podobá převlékači kabátů Ferdyši Pištorovi, i jedinečný řečník, a to mu nelze upřít; dokáže v klidu odrovnávat své marně s ním diskutující politické soky. Schválně jsem si srovnal výroky Miroslava Kalouska poté, kdy před pěti roky cholericky vyšiloval při obhajobě Vlasty Parkanové, když ji Sněmovna vydávala policii kvůli penízkům za letadla Casa.
           V ty lednové dny byla opravdu třeskutá zima, nějakých patnáct až dvacet pod nulou. S kamarádem Petrem, také Havířovákem, se kterým jsme chodili do stejné školy, ačkoliv do jiné třídy, jsme si hráli docela bezva hru. Nazývali jsme si ji "plná vlečka". Autobusy z té doby už dávno nikde nevidíte, byly to takové zaoblené béžové či zelené vozy, které za sebou táhly kratší vlečku stejně tak zaoblenou. A zatímco v autobusu bylo vždy aspoň trochu tepleji, ve vlečce se nikdy, co si pamatuji, nepodařilo topení nastavit, aby bylo příjemně, ale i tak stačilo otevřít dveře a už bylo dokonale vyvětráno.


ITveSkole.cz – pomoc školám při „Zapojení ICT technika do výuky “

    V pořadu OVM Václava Moravce 26. května 2019 se v druhé části sešla sešla partička, v niž se kromě moderátora ztrapňoval hlavně senátor Jiří Dienstbier mladší, jehož otec se v hrobě hrůzou obrací. Nevydařenému synkovi statečného otce se zdálo zajímavé, že o peníze z Ruska stojí především krajně pravicové strany. Osobně by si uměl přesvědčit velmi tvrdá pravidla pro financování stran v Česku, aby se vyhnuly skandálu, jaký zasáhl rakouského Heinze-Christiana Stracheho.
    My dva s Petrem jsme si však vždy věděli řady. Protože skla dveří a oken byla úplně zamražená a vůbec se nedalo vidět, jestli někdo uvnitř je či není, tak vždycky, když autobus přistavil k zastávce a pár lidí se rozběhlo k té naší vlečce, my dva jsme se postavili hned z kraje na schůdky, všelijak jsme se tam pokroutili, hlavně aby nikdo neviděl dovnitř, a sotva někdo horlivě otevřel dveře, my dva jsme jenom tak přes rameno prohodili: "Rychle pryč! Tady je plná vlečka!" Všichni pak upalovali dopředu, kde se krutě narvali dovnitř, aby se vůbec svezli.


Podporu banderovců zaplatila ČSSD ve volbách do europarlamentu naprostým propadákem

         Vydrželo nám to, než jsme dojeli k zastávce u dolu Dukla. Tam kdosi všetečný ale vůbec neocenil naše herecké umění a přes naše výkřiky se docela bezohledně dral dovnitř. Byl to havíř, který měl po ranní šichtě, za ním se pak nahrnuli jeho kolegové. Hned bylo po naší hře. Nás dva vystrčili ven, až jsme spadli do zavátého příkopu. Za námi ještě letěly naše čepice i tašky s učivem. Než se dveře vlečky zatřeskly, ještě se zevnitř ozvalo: "To víte, fagani! Havíři se neserou!" Byla nám děsná zima. Tím spíše, že jsme se museli vyhrabat ze sněhu. Když se po dlouhé době tak šíleně pomaloučku přišoural další autobus, to už jsme se ani neohlíželi, zda vlečka je plná či prázdná, ale hnali jsme se dopředu.
         Docela to zabíralo. Jezdili jsme si takto ze školy asi tak tři dny, prázdná vlečka byla celá naše, dokonce jsme se kliďánko rozvalovali po sedadlech, zatímco vpředu ve voze se děsně mačkali a stoupali si na nohy. Docela se nám to zamlouvalo. Ale, jak se říká, že do třetice.     
    Pěkný článek.Připoměl mi trochu podobnou.ač jinou příhodu s mým kamarádem.Jeli jsme někdy v r.1972 vlakem.takovým červeným tatrováckým motorákem.kteří tenkrát tahali za sebou vagon.který ale neměl topení ale byla tam kamna.jeli jsme z Tachova do Boru u Tachova.Takoví dva šprýmaři.Co se stane.když nasypeme do kamen celý uhlák uhlí?Bylo to tuším černé uhlí.kamarád otevřel dvířka.já vzal uhlák a celý vysypal do kamen.No co mám povídat.roury žhavé.horko k nevydržení přišla průvodčí.co to má znamenat?ale cestující nás neshodili tak taková vzpomínka po letech.omluvte diakritiku.


JEDNOU SI VEZME VŠECHNO ZPÁTKY

    Sypáček"...Kdo neví, co je to sypáček, tak to je autobus, který jezdil s rekreanty z Prahy do Krkonaš. Měli jsme jednu jistotu. Autobus nikdy nedojel bez poruchy na místo určení. Bylo zajímavé, že si postavil hlavu v okolí Xaverova. V chladiči se vařila voda a znalci místního prostředí vyhledávali ty samé křoviny k těm samým účelům. Přišlo první stoupání do krkonošských kopců a "sypáček" si hned postavil hlavu. Chladič hlasitě bublal, jako současná mikrovarka a majestátné štíty Krkonoš tak zůstávaly nedobyté. A tak se stálo a čekalo, aby dal sypáček alespoň chvíli pokoj. Předpokládaná doba dojezdu byla odsunuta, chlapská část výpravy byla podroušena. A já, jako dítě, jsem byl v cíli k neprobuuení, protože jsem neočekával, že sypáček dojede. Ale dojeli jsme. Autobus doutnal a klokotal i po vypnutí motoru. Ale po příjezdu a ubytování jsem byl spokojen. Pobyt byl za pakatel. Zatracení komouši! V současnosti riskuji se svou dovolenou. Když se zkazí počasí tisíce za pobyt jdou do ...Dodnes
    Donald Trump nedávno na Twitteru pohrozil Íránu zničením. (to samé slibue Írán židoskému státu... Vylej nalej...) Na počátku května navíc uvalil americký prezident na Teherán nové ekonomické sankce a jeho vláda oznámila zvýšení vojenské přítomnosti USA v oblasti Perského zálivu.


„Pan Trump doufá, že uspěje tam, kde nepochodili Alexandr (Veliký), Čingischán ani ostatní," napsal íránský ministr zahraničí Zaríf na Twitteru s odkazem na dva zmíněné dobyvatele

    Pořekadlo pro Květen – „Svatba v máji, nevěsta do roku na máry.“ Tato pověra vznikla počátkem 18. století z důvodů dvou rizik. Bylo pravidlem, že nevěsta krátce po květnové svatbě otěhotněla a nastávaly měsíce tvrdé práce na polích, kdy nemuselo být těhotenství zřejmé bylo velké riziko potratu. Početí miminka v květnu a následný porod v zimních měsících, kdy docházely zásoby, i s tím spojené počasí, bylo druhým rizikem a rodička nemusela porod přežít. V těchto dobách je tato pranostika už docela zbytečná. Nicméně podle matrik je květen měsícem, kdy je svateb opravdu nejméně. Na druhou stranu, květen je úžasným měsícem pro pořádání svateb. Je to měsíc, kdy teploty nebývají nijak závratně vysoké a noci jsou už příjemně teplé. Nemluvě o přírodě, která je v tomto období krásně rozkvetlá a to jistě dodá fotkám i celé svatbě skvělou atmosféru.
    Velmi často se všichni setkávají s různými pořekadly, příslovími a pranostikami, na kterých dle nich závisí průběh svatby a hlavně další společný manželský život. Je už na každém, jak moc pověrčivý je a či se dle nich bude řídit. Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pořekadla, pranostiky i přísloví, i ty méně známe, které Vás jistě překvapí.
    Kradmo se přišoulal do zákrutu říčky, která tady obtáčela lužní les v půvabných meandrech. Ráno ještě zdaleka nebylo probuzené, ručička hodinek se teprve blížila ke čtvrté hodině. Po včerejším vytrvalém dešti se země odpařovala a mlžný opar se držel v souvislém pásu nad medvědím česnekem. Vonělo to, bylo klidno, ale muž pociťoval jakési nepojmenovatelné napětí.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00