Jak na věc


počet výherců astro miliony blesku

Právo na informace právě teď - Informovaný občan

    Pro účast není nutné mít GPS navigaci, místa budou popsaná i slovně, tak aby byly otázky k nalezení. Některé Infocache budou viditelné, jiné skryté. Vždy označené číslem otázky, které je nutné přidat ke správné odpovědi. Po nalezení Infocache a zapsání si čísla otázky a otázky, vracejte kartu zpět, pro další soutěžící! Pokud na určeném místě cache nenajdete, napiště prosím na soutez zavináč nicm.cz, pokusíme se co nejdříve zjednat nápravu!
    Nový školní rok také letos zahajuje ICM Prostějov Dnem otevřených dveří, a to ve čtvrtek 11. září 2014. Přijďte se podívat, jak to v ICM vypadá, co všechno vám nabízí. Odnesete si od nás nejen zajímavé materiály, ale budou pro vás nachystány i kreativní aktivity a dozvíte se, co pro vás má ICM spolu s Městských evropským informačním střediskem (MEIS) připraveno v tomto školním roce.
    Celostátní losování o hodnotné ceny ze všech soutěžících, kteří správně odpověděli na alespoň tři soutěžní otázky, proběhne začátkem října v Národním informačním centru pro mládež. Podrobnosti budou ještě upřesněny.
    SBÍREJ-TONER.CZ je ekologicky zaměřený projekt organizovaný firmami OTTO Office CZ s.r.o. a KMP Bürotechnik spol. s.r.o. s cílem podpořit odběr prázdných tiskových kazet určených k renovaci a za hodnotu odebraných tiskových kazet poskytne firma KMP dar na vybraný dětský domov nebo ústav v jednotlivých krajích České republiky.


Sbírej-Toner.cz v ICM Prostějov

    Hrají: Armand Crisan (Rumunsko), Tereza Volfová (Česká republika), Sarah De Sousa (Francie), Özge Ertit (Turecko), Julie Dufraux (Francie), Ondra Hladík (Česká republika), Betül Nur Konuk (Turecko), Nicola Bronzini (Itálie), Raluca Panica (Rumunsko), Serena Principí (Itálie)
    Dva Italové cestují po České republice. Jednoho dne je okolnosti donutí stopovat. V prvním autě, které jim zastaví, jedou dvě dívky, kamarádky z Polska a Turecka. Když zjistí, že chlapci nemají peníze, do auta je nevezmou. Italové stopují dál a za pár hodin se jim podaří nastoupit do auta dalších dvou cizinců.
    V rámci celostátní kampaně vytvořilo Národní informační centrum pro mládež elektronickou publikaci s názvem "Co ti brání v podnikání", v které najdete stručné informace o tom, co je potřeba udělat, když chcete začít podnikat, příklady dobré praxe a užitečné odkazy. Ke stažení ji najdete v příloze.
    Do přijetí nové charty existovaly dva dokumenty – Evropská charta informací pro mládež a Principy online informací. Současná Charta shrnuje a zjednodušuje principy informačních poradenských služeb pro mládež, bez ohledu na to, zda jsou informace poskytovány online nebo off-line.


Evropská dobrovolná služba? Pojeď taky!

    "Maybe next time." (Možná příště) pokřikujeme mezi sebou známou hlášku a doufáme, že se nevidíme naposledy. Já, naplněná novými zážitky a zkušenostmi mačkám látkový kapesník, protože ty papírové už mi došly- jsem z toho tak paf, že nenacházím slova, která by vám dostatečně výstižně popsala, jak boží to bylo a co to v nás zanechalo.
    Evropský rok občanů 2013 se věnuje otázkám práv, která vyplývají z občanství EU. Cílem evropské kampaně je vyvolat mezi veřejností - a to napříč generacemi - debatu o tom, jak si představuje práva, politiku a správu Evropské unie v roce 2020.
    Vytiskněte si šablonu papírové kostky, kterou najdete v příloze. Napište na kostku otázky, které vás pálí, které vás nejčastěji napadají, ozdobte kostku podle svého gusta, slepte ji a přineste do ICM Prostějov.
    A tak nezbývá než doufat, že next time bude brzo a že pro nás ICM Prostějov zas připraví něco tak skvělého a přínosného jako byl tento filmový workshop.
    Ubytování, stravování a projektové materiály budou hrazeny z projektových nákladů hostitelskou organizací. Náklady na cestu budou uhrazeny do výše 170 € na účastníka.


Nejčastější otázky (na které bohužel neznáme přesnou odpověď)

    "Nejsme výrobci sériových kol, ani textilní závod" říkají mladí tvůrci vystupující pod značkou Frigida. Snaží se sladit oblečení s jízdou na kole tak, aby se vymanili z šedi všedního dne. Přinášejí ojedinělé, někdy extravagantní "kousky".
    Do projektu, který byl podpořen v rámci programu Erasmus+ jsou zapojeny organizace z 5 zemí a celkem se jej bude moci zúčastnit 20 mladých lidí ve věku 15 až 18 let.
    NETSTEP.cz je dámské duo, které se věnuje téměř veškeré online reklamě a aktivitám za účelem zviditelnění firem a e-shopů na internetu. V našem portfoliu zákazníků jsou společnosti s různým zaměřením, od kosmetiky, parfémů a bylinek až po stavební obory nebo pneumatiky. Naše hlavní aktivity se pohybují okolo vyhledávačů Google a Seznam, porovnávačů Zboží a Heureka, ale také na sociálních sítích jako je Facebook a Google+. Cílem je zvýšení relevantní návštěvnosti a z toho plynoucí prodeje a objednávky služeb.
    Více informací k chystaným aktivitám najdete na webových stránkách jednotlivých ICM a NICM nebo na Facebooku - www.facebook.com/PravoNaInformacePraveTed.


Za pouhých šest měsíců trvání projektu SBÍREJ-TONER.CZ bylo vybráno celkem 145 124 korun, které získala vybraná zařízení pečující o mentálně postižené. Z 1375 přihlášených sběračů vrátilo svůj box k 31.10.2009 pouze 350 firem. V boxech se sešlo a bylo dále zpracováno celkem 9956 prázdných tiskových kazet.

    Projekt připravovali a pomáhali realizovat naši dobrovolníci Birgir Freyr Gunnarsson z Islandu a Valentina Dani z Itálie, kteří v ICM Prostějov působili v rámci Evropské dobrovolné služby.
    O všech našich aktivitách a zkušenostech jsme po skončení tohoto projektu informovali veřejnost v jednotlivých zemích prostřednictvím putovní výstavy fotografií. Klíčovou osobou v projektu "Medley of musical cultures" byla účastnice Evropské dobrovolné služby, Franziska Handrick, z Německa, která v té době působila v naší organizaci. Projekt byl finančně podpořen Českou národní agenturou mládež, v rámci programu Mládež v akci - Akce 1 Výměny mládeže.
    Nestihli jste naši akci "Co ti brání v podnikání?" a chtěli byste vědět, o čem mluvili naši hosté? Stáhněte si z příloh jejich prezentace a nechte se inspirovat!
    Ceny si výherci budou moci vyzvednout osobně v ICM Prostějov, Komenského 17, Prostějov v otevírací době nebo jim bude doručena na jimi uvedenou adresu poštou.


Den otevřených dveří ICM Prostějov

    V letošním roce pořádalo během letních prázdnin ICM Prostějov mezinárodní výměnu mládeže, která proběhla od 22. do 29. července na Velehradě. Akce se zúčastnili mladí lidé z šesti zemí - z České republiky (8), z Francie (6), Itálie (4), Polska (8), Rumunska (8) a Turecka (8). Dohromady nás tedy bylo 42. Tématem výmeny a celého projektu, který probíhá od 1. května do 31. prosince 2012, byla "multikulturalita kolem nás" s oficiálním názvem
    Více informací k projektu najdete v příloze Info pack – Into the world nebo můžete přímo kontaktovat pracovníky ICM Prostějov či organizaci Action for Change.
    Poradkyně pro volbu a změnu povolání podá informace z pohledu Úřadu práce. Zájemci uvažující o podnikání získají přehled o možných příspěvcích na podporu uchazečů o práci zahajujících své podnikání, informace o rekvalifikacích souvisejících s rozjezdem podnikání a v neposlední řadě o projektech určených pro začínající podnikatele.
    Senior konzultant představí aktivity Vědeckotechnického parku v Olomouci na podporu inovací a inovačního podnikání v Olomouckém kraji – ať už se jedná o pronájem kanceláří a výrobních prostor, pomoc s rozjezdem podnikání či získáním dotace, transferem technologií a poradenstvím pro začínající podnikatele.
    Za realizaci kampaně zodpovídá organizace European Schoolnet a DigitalEurope, v České republice aktivity "European e-Skills Weeku 2012" koordinuje Dům zahraničních služeb.


2015 – Storytelling: senses and competences

    Kampaň je zaměřena na podporu zdokonalování IT dovedností u široké veřejnosti a na zvýšení motivace mladých lidí ke studiu a práci v IT oborech. Kampaň bude probíhat od konce roku 2011 a vyvrcholí během posledního březnového týdne 26. 3. - 30. 3. 2012.
    Do projektu, který byl podpořen v rámci programu Erasmus+ je zapojeno 10 organizací z 10 zemí a celkem se jej bude moci zúčastnit 24 pracovníků s mládeží:
    Accommodation, food and project’s materials are covered by the coordinating organization.You will pay: participation fee 250 CZK, travel insurance and a participation in travelling costs (if the costs will be higher than 170 € per participant)
    Výsledkem projektu byla nejen celá řada nových zkušeností všech účastníků, ale také fotografická výstava, která je od 28. srpna do 26. září instalována v Galerii pro duši. Hlavním výstupem projektu je pak sedm krátkých filmů na téma multikulturalita a tolerance.
    Na prázdniny vyhlásilo Národní informační centrum pro mládež (NICM) ve spolupráci s dalšími informačními centry pro mládež v rámci kampaně "Právo mladých lidí na informace" soutěž s názvem


Výherce soutěže astromiliony 2015

    To je skvělé! Tak se neváhejte přihlásit vyplněním žádosti na http://goo.gl/forms/jOiRCjRkHgxeVJcP2 – a to do 21. srpna 2016. Oba vybraní účastníci budou po 1. září kontaktování námi nebo pořádající organizací.
    Jiné: Touha vyzkoušet něco nového. Mé vlastní zájmy. Touha být nezávislý a nemuset se nikomu přizpůsobovat a nikoho poslouchat. Chci být sám sobě pánem. Nedostatek vlastních schopností potřebných k podnikání. Vysoký věk. Mám práci, která mě baví, a proto nemusím podnikat. Touha dokázat něco víc Propuštění ze zaměstnání. Nespokojenost v předchozím zaměstnání
    Ředitelka nadačního fondu vysvětlí, jak Dalkia přispívá ke snižování nezaměstnanosti v Moravskoslezském a Olomouckém kraji podporou fyzických i právnických osob, které realizací svých projektů s veřejně prospěšným zájmem vytvářejí nová trvalá pracovní místa. Tato pomoc je zaměřena na malé a střední podnikatele především v oblasti služeb, výroby a řemesel a je určena na pořízení hmotného majetku nezbytného k zahájení podnikání.


Informační kampaň Víte, že...

    Cílem projektu je, aby si účastníci mezinárodní výměny mládeže lépe uvědomovali své potřeby a schopnosti, aby získali potřebné dovednosti a sebedůvěru vyjadřovat své pocity a přání a aby tato svá přání a zájmy využili aktivně ve své komunitě.
    Kampaň byla vyhlášena i v souvislosti s Evropským rokem občanů 2013 a hlavní aktivity budou probíhat v období letních prázdnin. Aktivity vyvrcholí 5. září 2013 v jednotlivých informačních centrech pro mládež v celé České republice, kdy se bude slavit tzv. Český den informací pro mládež.
    Do projektu, který byl podpořen v rámci programu Erasmus+ je zapojeno 7 organizací z 6 zemí a celkem se jej bude moci zúčastnit 20 pracovníků s mládeží:
    Krátký multikulturní snímek vypráví příběh o třech učitelích angličtiny z různých zemí. Každý učitel vyučuje angličtinu trochu jinak, což způsobí studentům potíže, když se sejdou se v kavárně a navzájem si nerozumí. Naštvaní se rozhodnout jít tento problém za svými učiteli vyřešit...


Otázky, na které nás prostě bavilo odpovídat

    Během týdenního společného setkání na Velehradě natáčeli mladí lidé společně krátké filmy podle vlastního scénáře v prostorách Stojanova gymnázia, které nám poskytlo své prostory nejen pro ubytování, ale také všechny další aktivity - natáčení filmů, volnočasové aktivity, národní večery apod.
    Všechna místa najdete také v naší speciální mapě QR kódová hra (oblast Prostějov). Děkujeme všem partnerům, kteří nám umožnili umístit v jejich prostorách naši soutěžní kartičku.
    Soutěž The e-Skills Week Project Passion Competition je součástí celoevropské kampaně e-Skills Week 2012 / Evropský týden IT dovedností 2012, kterou iniciuje Evropská komise.
    Žijeme v době, kdy informace mnohonásobně přerostly poptávku. Je těžké se v nich vyznat a třídit je. Profesionálové z řad pracovníků Informačních center pro mládež jsou vyškoleni tak, aby pomohli mladým lidem vyhledávat a ověřovat informace v rámci principů Charty. Ukažte svému okolí, že i pro vás jsou ověřené informace důležité a sdílejte kampaň! Informace o Chartě a kampani najdete na www.nicm.cz, FB NICM, Instagramu NICM i na FB ICM Prostějov a Twitteru ICM Prostějov.


Soutěž blesk otázka astromiliony

    Z došlých správných odpovědí budou vylosování výherci 6. 9. 2012 během oslavy 20 let NICM. Výherce zvláštní ceny bude také vyhlášen 6. 9. 2012. Výherci budou e-mailem kontaktování a domluví se s nimi způsob předání výhry.
    Cílem školícího kurzu a celého mezinárodního projektu je, aby pracovníci s mládeží získali zkušenost s metodou vyprávění příběhů (storytelling) a získali povědomí o možnostech využití této metody při rozvíjení kompetencí potřebných pro zaměstnatelnost mladých lidí.
    Jak je velký vesmír?Vesmír je velký 13,7 miliardy světelného roku. Je to proto, že má stáří, které se dnes už dosti bezpečně zjistilo díky družici WMAP, 13,7 miliardy roků. To znamená, že při tomhle stáří můžeme vidět do vzdálenosti 13,7 miliardy roků. Teď ovšem musíme uvážit, že vesmír se rozpíná. A signál, který k nám vyletěl z nějaké velmi vzdálené galaxie na hranici viditelného vesmíru, k nám samozřejmě prolétal v době, kdy se vesmír zvětšoval.Dá se zjistit, že to, co je pro nás z té staré galaxie vzdálené 13,7 miliardy roků, je dnes vzdálené 78 miliard roků. Takže bychom také mohli říci, že vesmír má rozměr 156 miliard roků, tedy dvojnásobek těch 78 miliard. (z http://www.rozhlas.cz/vedaarchiv/portal/_zprava/156347)


Otázky na užitečné webové stránky

    Toto je příběh Johna a jeho ruské přítelkyně Katie. On je typický geek, Brit, který tráví většinu času u počítače a nezajímá se o společenský život, ani svou přítelkyni.
    The 30 young people participants from 6 European countries attending this youth exchange are aged between 15-17 years old and coming from both rural and urban backgrounds. The participants will be willing to work with people coming from different cultural, educational and social environments. The motivated young people taking part in the project will be motivated to contribute to a peaceful world by having a proactive attitude on a personal level and within their own communities.
    Soutěž je určena studentům posledních ročníků vysokých škol nebo čerstvým absolventům VŠ, kteří studují obory jako komunikace, žurnalistika, audio-visuální umění, design, media, digitální technologie apod. V rámci soutěže mohou studenti vytvořit kreativní video, film nebo hudební příspěvek.


Astromiliony Blesku podzimní výherci

    Proč mám zrovna 5 prstů? (na 1 ruce)Možnou odpověď nalezli britští vědci studiem myší s více než pěti prsty. Jestliže živočichům narostlo více než 5 prstů, nadbytečné kosti se zkřivily takovým způsobem, že zvířata nemohla pořádně chodit či běžet. Nadbytečné prsty totiž z nedostatku místa vyrůstají zahnutě, a nikoliv rovně. Zvířata pak nejsou schopna rovnoměrně rozložit chodidlo na zem a každý dokrok je stojí daleko více úsilí. Tím se omezuje jejich schopnost získávat kořist nebo utéci před predátory... "Zdá se, že pět je maximum," říká Chris Hayes z ústavu Medical Research Council's Mouse Genome Centre v britském Harwellu, který studoval abnormální myši. (z czech-press.cz)
    Víte, co je couchsurfing a co je spolujízda? Zkusili jste někdy prohlídku města ze střech domů nebo jet na festival jako dobrovolníci? Chcete cestovat, ale vyhnout se malérům? Nebo jen hledáte zajímavé weby jako inspiraci?
    Během prázdnin bude po celé republice schováno 200 otázek. Úkolem soutěžících je hledat kartičky velikosti A6, tzv. Infocache. Některé otázky na nich budou volné, některé nabídnou soutěžícím možnosti. Úkolem soutěžících je najít minimálně 5 otázek a na ně správně odpovědět. Samozřejmě je povoleno pro správnou odpověď použít nápovědy, internetu atd.
    S cílem poznat jinou kulturu se rozhodne přestoupit do Nigerijského fotbalového týmu - Delfínů. Podívejte se, co ho čeká, když se konečně dostane do Nigérie.


Evropa opět připomíná, že mladí mají právo na kvalitní informace

    Nejenom emoce zůstávají na paměti. V týdnu od 22. -29. 8. 2012 se zúčastnilo 45 mladých lidí z 8 zemí mezinárodního projektu Multicultural Filmmaking. Hlavní náplní bylo natočit 6 krátkých filmů, jejichž pointou byla multikulturalita kolem nás. Vzniklo 6 úžasných kousků, jež se zábavným způsobem snaží nastínit, co to vlastně multikulturalita je a kde se s ní můžeme setkat.
    V krátkém videoklipu plném rozdílných kultur, předsudků a stereotypů je hlavním hrdinou fotbalista Thomas Müller, běloch z Německa, který hraje za FC Bayern München.
    V rámci celostátní kampaně vytvořilo také Národní informační centrum pro mládež elektronickou publikaci s názvem "Co ti brání v podnikání".Najdete v ní stručné informace o tom, co je potřeba udělat, když chcete začít podnikat, příklady dobré praxe a užitečné odkazy.
    Krátký anonymní online dotazník vyplnilo 107 respondentů, z nich většina byli mladí lidé do 30 let. Dotazník se nejvíce šířil díky e-mailu, sociálním sítím a během akcí ICM Prostějov.


2015 – Dare to care, BE an ethical citizen!

    Kdo vynalezl plast?Prvním plastem vůbec byl parkesin čili umělá slonovina, chemicky nitrát celulózy, který vynalezl Angličan Alexander Parkes v roce 1855. Prvním plně syntetickým plastem byl bakelit – reaktoplast vznikající polykondenzací fenolu a formaldehydu (1909). Například polyethylen byl poprvé připraven Hansem von Peckmannem v roce 1891. Po první světové válce se začaly vyrábět první vinylové plasty (PVC, polystyren), v 30. letech minulého století byla objevena syntéza prvního polyamidu (Nylonu). (z wikipedia.org)
    Pro více informací můžete kontaktovat přímo pracovníky ICM Prostějov. Fotky a další informace o projektu najdete na Facebookové stránce Storytelling in Action - a Babel Education project
    V dopoledním i odpoledním bloku budou pozvaní hosté prezentovat a seznamovat účastníky s možnostmi, jak začít podnikat, kdo jim může pomoci s rozjezdem podnikání, apod. a zároveň budou mezi hosty mladí úspěšní podnikatelé či podnikaví mladí lidé, kteří mohou účastníky inspirovat.
    Ale to ještě nebylo všechno. Abychom pomohli účastníkům lépe vystihnout specifika jednotlivých zemí, nezvolili jsme pouze klasickou formu představování pomocí tzv. národních večerů. Druhý večer po příjezdu představila každá skupina svůj region prostřednictvím prezentace fotek s doplňujícími informacemi ve formě rapu. Další večery byly zaměřeny tematicky. Seznámili jsme se s významnými hudebníky a hudebními filmy jednotlivých regionů a také s jejich národními tanci.


blesk výherci soutěže astromiliony

    Na základě pravidel financování projektů podpořených v rámci programu Erasmus+ bude českým účastníkům školení proplaceno cestovné a pojištění do výše 275 euro na osobu.
    Na prázdniny vyhlásilo Národní informační centrum pro mládež (NICM) ve spolupráci s dalšími informačními centry pro mládež již druhý ročník soutěže pro mladé lidi do 30 let s názvem
    The aim of the youth exchange is to develop the life skills of 30 young people between 15-17 years old coming from 6 European countries in order to better deal with the challenges they face as global citizens.
    "Kurwa dobrý," zařve naposledy Nicola (italský účastník, který si oblíbil češtinu), když výpravčí zapíská a vlak se odebírá směr Brno. Konec. 8 dní a 7 nocí. Multikulturní workshop dnešním dnem skončil. Silní jedinci zatlačili slzu, ti slabší zkoušejí, co vydrží papírové kapesníky a mávají odjíždějícímu vlaku.
    Pro více informací můžete kontaktovat přímo pracovníky ICM Prostějov. Fotky a další informace o projektu najdete na FB stránce Dare to care, Be an ethical citizen - Babel Education.


2016 – Výměna mládeže YOUth 4 Peace

    To je skvělé! Tak se neváhejte přihlásit vyplněním žádosti na www.salto-youth.net/tools/european-training-calendar/training/into-the-world.6336/ – a to do 12. března 2017. Oba vybraní účastníci budou po 14. březnu kontaktováni námi nebo pořádající organizací.
    But we did not see only the final product as relevant, the whole process of creating was for the youngsters a source of great experience with the other cultures. In this process they were asked to place their own ideas, to listen to the ideas of the others and to unit them into one song that would be representing all regions. That had a need of high creativity, cooperation, tolerance, determination and persistence from the youngsters. The final medley together with explanatory drawings was admired on two different displays on the weekend in the square in Olomouc and in the park in Prostějov.
    Cílem projektu je, aby účastníci mezinárodní výměny mládeže získali potřebné znalosti a dovednosti k začlenění principů etické spotřeby do svého života.


Právo mladých lidí na informace

    The project seeks to achieve the above-mentioned objectives by means of a powerful non formal tool. The participants will get the chance to put their mind and heart into playing an interactive board game called the World Peace Game which is a complex real-life simulation that gives children the opportunity to creatively solve the crises of humanity, to manage the budget of their countries and to negotiate in order to achieve peace and prosperity. The learning by doing experience of the game followed by the debriefing sessions will provide the participants with a full-circle and empowering learning experience that would equip them with the mindset, attitude and necessary skills to be the engaged, community-oriented and mindful European citizens that Europe so desperately needs for a peaceful future.
    Cílem školícího kurzu a celého mezinárodního projektu je zvýšit kompetence pracovníků s mládeží tak, aby podporovali mladé lidé ve využívání svých zkušeností pro osobní, profesní a sociální růst.


Právo na informace právě teď! Co ti brání v podnikání?

    Proč se skoro v každé zemi mluví jiným jazykem?Na toto existuje několik různých teorií. Určitě tu ale z počátku byl jeden prajazyk, kterým hovořili všichni. V té době ale také lidé žili víceméně na jednom malém území. Později, když lidé začali postupně osidlovat i další oblasti a ztráceli kontakt jedni s druhými, přestali spolu intenzivně komunikovat. Slova začala u různých skupin měnit význam, některá se vytrácela, protože je ta která skupina nepotřebovala a naopak v nových územích bylo potřeba pojmenovat nové věci. Z různých jazyků se pak vydělily dialekty, z nichž některé se osamostatnily úplně a rozvinuly do samostatných jazyků, tak jak vznikaly i jednotlivé národy. Každý jazyk pak prošel i svým vlastním vývojem, poznamenaným historií a prostředím, kde se usadil. Naopak ale různými stěhováními, zabíráním už osídlených oblastí, válkami, vznikem různých říší, ovlivňoval jeden jazyk druhý. Nekteré postupně zanikly a vznikaly nové jazyky. (z www.odpovedi.cz)
    Každý, kdo najde kartičky (viz nesoutěžní ukázková kartička) a správně odpoví alespoň na tři soutěžní otázky ICM Prostějov skryté pod QR kódy, bude zařazen do slosování o společenskou hru Citadela a zároveň postoupí do celostátního losování o věcné ceny.
    Pokud se i vy chcete zapojit do tohoto projektu, můžete donést své prázdné tiskové kazety, určené k renovaci, do sběrného boxu v ICM Prostějov na adresu Komenského 17, Prostějov, a to nejpozději do 29. října 2010.


Astromiliony Blesku podzimní výherci

    Nová ekonomika, o.p.s si klade za cíl vyhledávat a prosazovat inovativní ekonomické nástroje, které sledují sociální a ekologické cíle a zároveň vytvářejí zisk a je také zprostředkovatelskou organizací pro program Erasmus pro začínající podnikatele, který je zaměřen na rozvoj malého a středního podnikání. Tento výměnný program financovaný Evropskou unií, který umožňuje začínajícím podnikatelům vyjet až na půl roku do zahraničí (v rámci EU) a učit se zde potřebné znalosti a dovednosti od zkušených podnikatelů z branže, přiblíží na semináři paní Kačabová.
    Po ukončení soutěže budou z došlých správných odpovědí vylosování tři výherci a jejich jména budou uveřejněna na webu www.nicm.cz. Výherci budou e-mailem kontaktování a domluví se s nimi způsob předání výhry.
    ICM Prostějov pořádá v rámci kampaně Právo na informace právě teď - Co ti brání v podnikání? a ve spolupráci s dalšími ICM v ČR a Národním informačním centrem pro mládež velkou letní QR kódovou hru.
    Do projektu, který byl podpořen v rámci programu Erasmus+ je zapojeno 12 organizací z 12 zemí a celkem se jej bude moci zúčastnit 25 pracovníků s mládeží:


2016 – Dare to dream – Into the world. Competences for life.

    Ovšem nezůstalo jen u filmů, doprovodný program byl opravdu bohatý a bavili se všichni: Češi, Rumuni, Turci, Francouzi, Portugalci, Italové, Poláci a jeden z organizátorů projektu k nám zavítal až z Islandu. Navzájem jsme se snažili tolerovat a společně trávit čas v malebném Velehradě, kde nám střechu nad hlavou poskytlo Stojanovo Gymnázium. Kreativní dílna byla otevřená 24 hodin denně, a tak nejeden z účastníků odjížděl ověšen novou bižuterií a "handmade" odznáčky. Hry, karaoke, výlety, ale i vzájemné hodiny cizích jazyků nás naplnili tak, že jsme se ztratili v čase a dnes ráno jsme loučení horko těžko nesli.
    Co je to temná hmota?Temná hmota je označení hypotetické formy hmoty. Její existence by vysvětlovala nesrovnalosti mezi některými skutečně pozorovanými a vypočítanými hodnotami. O povaze temné hmoty existuje množství teorií, většina z nich se shoduje na faktu, že temnou hmotu lze ve vesmíru pozorovat jen díky jejímu gravitačnímu vlivu na okolní objekty tvořené běžnou „svítící“ hmotou. Více na http://cs.wikipedia.org/wiki/Temn%C3%A1_hmota.
    Když černá díra spolkne hvězdu, co se s ní stane? (s tou hvězdou)Jakmile se hvězda přiblíží na vzdálenost, která od Slunce dělí planetu Merkur, silná gravitace, působící na přivrácené straně hvězdy silněji než na odvrácené polovině, ji roztrhá.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
38982
cache: 0024:00:00