Jak na věc


počasí karlova studánka

Cyklón Phethai devastuje indický stát Andhra Pradesh

    Extrémní počasí dál trápí Evropu. Francii i Británii zasáhla bouře, která připravila o elektřinu tisíce domácností a byla doprovázena silným větrem o rychlosti až 130 km/h. Na některých místech způsobila bouře obrovské škody. Uzavřena také musela být letiště nebo místní školy. Bouře by měla od západu dorazit i do Česka. V pátek nás čeká silný vítr, který dosáhne v nížinách rychlosti až 90 km/h.
    Velkým mrazům dál čelí středozápad Spojených států. Meteorologové varují před teplotami, které by ve čtvrtek na některých místech mohly spadnout i k mínus 50 stupňům Celsia. Extrémní mrazy si už podle úřadů vyžádaly nejméně sedm obětí.
    Spojené státy zasáhly nejhorší mrazy za posledních 25 let. Teploty budou ještě klesat, a to až ke čtyřiceti stupňům pod nulou. Odborníci varují, že počasí může být životu nebezpečné a radí lidem, aby nevycházeli ven. Extrémní počasí komplikuje dopravu. Zrušeny byly tisíce letů.
    Středozápad USA je v současné době sužován nezvykle nízkými teplotami, které padají až k minus padesáti stupňům Celsia. Situace je tak vážná, že byl v několika státech vyhlášen stav nouze a muselo být uzavřeno stovky...více
    Po teplé neděli začalo v pondělí dopoledne opět sněžit. Na některých místech Česka napadne až 10 centimetrů nového sněhu. Výstrahu vydali meteorologové především pro Jihomoravský a Zlínský kraj. Sníh a ledovka na mnoha místech komplikují dopravu.


USA hlásí rekordní mrazy: První oběti, uzavřené školy, zrušené lety

    Silné tornádo udeřilo v neděli na Kubě. Vyžádalo si tři mrtvé a více než 172 zraněných. Způsobilo také obrovské škody a voda zaplavila ulice. Na některých místech došlo i k sesuvu půdy.
    Po krátkém oteplení nás čekají opět mrazy, které budou doprovázeny dešťovými přeháňkami, ale i silným větrem, který by podle meteorologů mohl v pátek dosáhnout až 90 km/h v nížinách, na horách by pak mohl přerůst v orkán. Počasí bude ovlivněno především tlakovou níží Oskar, která se do Česka přižene ze západu.
    Turecké město Antalya zasáhla v posledních dnech série tornád. V sobotu udeřil ničivý živel nejsilněji na letišti, kde létající úlomky zpustošily několik letadel. Silný vítr také převrátil autobus a minibus. Tornáda mají nejméně dvě oběti.
    Středozápad Spojených států svírají nejhorší mrazy za poslední čtvrt století. Teploty bod bodem mrazu si už vyžádaly nejméně dvě oběti. To nejhorší ale podle meteorologů přijde zítra.
    Následující čtyři měsíce budou teplotně průměrné. Teploty by se měly pohybovat kolem nuly, v noci budou klesat přibližně k minus pěti stupňům. V první polovině února by mělo vydatněji sněžit.


Na Česko se žene silný vítr! Na horách dosáhne rychlosti orkánu

    Máme před sebou takřka jarní víkend. V sobotu bychom podle meteorologů mohli naměřit až 11 stupňů. Přidá se ale velmi silný vítr, meteorologové před ním dokonce vydali výstrahu. V příštím týdnu se znovu ochladí.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00