Jak na věc


pneumokoková vakcína

Zánět plic způsobený pneumokoky (pneumokoková pneumonie)

    V současnosti je dostupná vakcína, která snižuje riziko pneumokokové nákazy u rizikových skupin. Těmi jsou především pacienti s deficitem imunity (infikovaní HIV). V některých zemích Evropy lze očkovat děti mladší 2 let.


Invazivní pneumokoková onemocnění

    Všechny články z tohoto čísla (7/2016):Rubrika: ZpravodajstvíBoskovice mají studii vzdělávacího centra na SlovákovéBoskovice nezískaly dotaci na přístavbu mateřské školyBrno a Jihomoravský kraj zjednoduší lidem cestováníČapí hnízdo živěFunkce tísňové péče zůstává beze změnHasičský den v BoskovicíchHejtman jednal v Číně úspěšně o přípravě projektu lázeňské zóny PasohlávkyHejtman podepsal partnerství s největším a nejsilnějším čínským regionemHejtman podpořil při návštěvě střední školy ve Strážnici obory strojírenství a oděvníJihomoravský kraj si chce došlápnout na přetížené náklaďáky i tranzitující kamiony. Ničí silniceJižní Morava se prezentuje v jihočínských provinciíchK dobrovolným hasičům směřuje rekordní částka z krajského rozpočtuKostel ve Sloupě vyhrál v soutěži památekKraj zvyšuje podporu domácí hospicové péčeKřetínka prošla jarním úklidemLetovičtí chtějí snížit množství komunálního odpaduMísto obchodu plánují hernu pro dětiMrazy poškodily až 40 procent vinic. Škoda dosáhne
    Pneumonie (zápal plic), bakteriémie (zaplavení organismu bakteriemi) a meningitida (zánět mozkových plen) jsou závažnými projevy invazivních pneumokokových infekcí, zatímco záněty středního ucha, sinusitidy a opakující se bronchitidy představují neinvazivní projevy pneumokokové infekce.
    Pneumokokový zánět mozku často začíná jako obyčejná rýma nebo zánět středního ucha, a tak se dlouho nemusí odhalit, jak závažná může být. V prvním stadiu, před vypuknutím „klasických“ symptomů, se vyskytuje
    Pokud potřebujete zjistit informace o konkrétní nemoci, stačí navštívit Katalog nemocí, kde můžete vyhledávat onemocnění podle abecedního pořádku. Po kliknutí na nemoc se Vám znovu otevře stručný popis s vypsanými příznaky konkrétní nemoci.
    Diagnózu lze stanovit podle klinických příznaků, RTG snímků i laboratorně. Pneumokoky lze často izolovat z krve a sputa při odběru před zahájením léčby.


Pneumokokový zánět mozku (pneumokoková meningitida)

    Z tohoto důvodu není šíření nebezpečných bakterií zabráněno včas a choroba zaútočí s ještě větší silou, navíc ve velmi krátkém časovém sledu. Je známa řada případů, kdy po dvoudenních horečkách následuje náhlý kolaps a bezvědomí, které končí doživotními následky nebo smrtí.
    Bakterie Streptococcus pneumoniae je nejčastějším bakteriálním původcem vyvolávajícim záněty plic. Případy, kdy pneumokok způsobí primární infekci, nejsou časté. Plně rozvinutou ji obvykle ve vyspělých zemích vidíme vzácně. Častěji nacházíme pochřipkovou pneumokokovou bronchopneumonii po přechozené a neléčené chřipce.
    Bakterie Streptococcus pneumoniae je nejčastějším bakteriálním původcem vyvolávajícim záněty plic. Případy, kdy pneumokok způsobí primární infekci, nejsou časté...
    Nevědomě se často prvotním příznakům nevěnuje dostatečná pozornost. Příznaky se totiž zpočátku podobají chřipce, nemocní trpí vysokou teplotou. A bohužel u nás, oproti západním zemím, se odběry při vysokých teplotách s nejasnou příčinou provádějí velmi zřídka, a proto jsou dětem naordinována běžná antibiotika. Účinek se však nedostaví. Naopak, v poslední době narůstá počet pneumokoků, které na antibiotika již nereagují, a léčba se tak prodlužuje.


Varování před vypršením zámku pro editaci

    Dovolujeme si Vás upozornit, že stránky lekarPlus.cz mají pouze informativní charakter, v případě jakékoli nejasnosti ohledně Vašeho zdravotního stavu navštivte lékaře. O použití všech doporučených volně prodejných přípravků se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.
    Pneumokoková meningitida označuje zápal mozkových obalů vyskytující se především u dětí. Mezi nejčastější nemoci, které vyvolávají pneumokokovou meningitidu patří zánět středního ucha a nosních dutin.
    Začátek onemocnění bývá obvykle náhlý, s vysokou klesající a opět stoupající teplotou, třesavkou a zimnicí, kašlem s vykašláváním malého množství rezavého sputa. Později podle rozsahu zánětu je dýchání oslabené . U neléčené nemoci nebo u oslabených jedinců se rozvíjejí známky dechové nedostatečnosti s vysokými teplotami a delirantním stavem s následným prudkým poklesem teploty, s úzdravou nebo při dramatickém průběhu záhy dojde ke smrti. Tento průběh je v našich podmínkách poměrně vzácný, je však nutné, zvláště u malých dětí a v stařeckém věku, vědět o záludnosti této nemoci.


Invazivní pneumokoková onemocnění

    LekarPlus.cz Vás nabízí možnost zjistit Váš zdravotní stav zadáváním příznaků, které následně můžete přidávat nebo odebírat. Po vybrání konkrétní nemoci se objeví její stručný popis a seznam dalších příznaků, které se u nemoci vyskytují.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00